• BIST 9344.97
  • Altın 2017.612
  • Dolar 30.9154
  • Euro 33.4684
  • Ankara : -1 °C
  • İstanbul : 3 °C
  • İzmir : 7 °C

AKsakal; Geleceği Görelim

11.01.2012 10:39
AKsakal; Geleceği Görelim
CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Yusuf Aksakal, son zamanlarda Gölbaşı'nın gündeminin meşgul eden ve kafalarda birçok soru işareti bırakan Kent Meydanı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Yusuf Aksakal, son zamanlarda Gölbaşı'nın gündeminin meşgul eden ve kafalarda birçok soru işareti bırakan Kent Meydanı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bütün Sivil Toplum kuruluşlarını ve muhtarları göreve davet eden Aksakal, Başkan Odabaşı'nın yapmayı düşündüğü iş merkezinin başka bir bölgeye yapılması gerektiğini savunarak, bunun içinde alternatif sundu.

TARİHİ BİR DEĞERİ VAR
Aksakal yaptığı açıklamasında Belediye eski binasının bulunduğu alanın Kent Meydanı olarak kalması gerektiğini bir kez daha yineleyerek, “Orası Gölbaşı'nın göbeği ve nefes alabileceği bir alan. Gölbaşı'nın kuruluşundan bu yana o alanın bir tarihi yeri ve değeri vardır” dedi.

KENT KONSEYİ ALET EDİLDİ

Aksakal, yapılması planlanan projeye kent konseyinin de alet edildiğini belirterek, “Önce karar aldılar sonra kent konseyini topladılar. Bu kararı destekler yönde karar alınmasını sağladılar. Kent Konseyi kentin gelişimi ile kentin geleceği ile tartışmalar yapar, o tartışmalar ışığında varsa önerisi meclise sunar, belediyede uygun görürse projeyi hayata geçirir. Ama bunlar tam tersini yaptılar. Aldıkları kararı kent konseyine onaylattılar. Bu doğru değildir” dedi.

U DÖNÜŞLERİNE KILIF UYDURDULAR
Kent Konseyinde bulunan arkadaşların geçmişteki tavırlarına baktığınızda şimdiki tutum bu düşüncelerle bağdaşmıyor. Bu böyle olmaz. Dün ne dediysek, bugünde onu söylememiz lazım. Fikirlerimiz değişebilir ancak, bunun gerekçelerini de açıklamamız gerekir. Alanın küçüldüğünü ifade ediyorlar. Alanın küçülmesi gibi bir şey söz konusu değil. Alan aynı alan. Şuanda yapılan kütüphanenin orayla ilgisi yok. Bu şahıslar sadece U dönüşlerine kılıf uydurmaya çalıştılar” dedi.

HERKES SÖZ SÖYLEMELİ
Gölbaşı'nı Ticaret merkezine ihtiyacı olduğunun altını çizen Aksakal, “Bu bilinen bir gerçektir. Ama yeri belediye eski binasının bulunduğu alan olmamalıdır. Siyasi partiler, Sivil Toplum Örgütleri, gazeteciler, Gölbaşı'nda yaşayan herkes bununla ilgili söz söylemeli. Yapılacak olan Ticaret Merkezi en uygun yere yapılmalı ve kalıcı olmalıdır. Haşlak döneminde alelacele yapılan Kültür Merkezleri var. Göl kenarına Kültür Merkezi yapmışsınız ama gölü görmüyor. Kullanılabilirliği yok” şeklinde konuştu.

ÖZKAN'I GÖREVE DAVET ETTİ
Yapılacak olan projenin Gölbaşı'nın geleceğine hitap etmesi gerektiğini belirten Aksakal, Başkan Odabaşı ve yönetimine, projeyi şuandaki mevcut Fen İşleri Müdürlüğü'nün bulunduğu alana yapılmasını önererek, “Fen İşleri Müdürlüğü'nün bulunduğu alan Eymir, Şafak, G.O. P, Karşıyaka Mahallelerinin sınırıdır. Mahalle muhtarlarına da burada görev düşüyor. Özellikle Şafak Mahallesi Muhtarı Sayın Bayram Özkan'a ve mahalle halkına buradan sesleniyorum. Yerel yönetime en çok oyu veren Mahalle Şafak Mahallesi. O bölgenin gelişmesini sağlamak ve o bölgeye de rantı kaydırmak için sizleri göreve çağırıyorum. Bu proje için daha uygun bir alandır. Kentin bu alanda rantı artar. Kent Konseyi de ne yazık ki bu tip tartışmaları yapmadan belediyenin dayattığına onay verdi. Bunlar hoş şeyler değil. Fen İşleri'nin bulunduğu alana bu proje uygulanırsa herkes rahatlıkla gidip gelebilir. Şehir trafiğini de aksatmamış olursunuz. Gölbaşı'nın vizyonunu geliştirirsin” dedi.

GELECEĞİ GÖRELİM
Meclis üyelerini de göreve davet eden Aksakal, “Bugün buradayız ama yarın burada olmayabiliriz. Ama gelecekte Gölbaşı burada olacak. Teknik ekipler burada yaşamıyor, biz yaşıyoruz. Bugün ki imar müdürünün projesinin dayatılmasını meclis üyelerimiz kabul etmesin. Eğer Gölbaşı'nın geleceğini, vizyonunu düşünüyorsanız çıkın o kürsüde lehte ve aleyhte konuşun. Gölbaşı'nın geleceğini hep birlikte tartışmalıyız. Burası kent meydanı olmalıdır. İnşaat kesinlikle yapılmamalıdır. Geleceği görmek lazım. Bugün 100 bin nüfuslu bir ilçede yaşıyoruz ve yarın bu sayı 200 binleri bulacak. Orada yapacağın proje ilçeyi rahatlatır. En uygun bölge Fen İşlerinin bulunduğu alandır. Merkezi daraltmayalım. Gölbaşı'nın geleceğine kimsenin ipotek koymaya hakkı yoktur. Ben yaptım oldu ile olmaz. Beraber yönetme budur. Hep beraber tartışalım” şeklinde konuştu.

Haber Kaynak: Gölbaşı Son Gaste

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
şafaklı
12 Ocak 2012 Perşembe 09:31
kendiniz çalıp kendiniz oynamayın
Sayın Yusuf Aksakal çok güzel bir konuya değinmiş burada herkesi göreve davet etmiş güzel.Acaba Muhtarımız mahalesi hakkında bazı şikayetlerini size arz ettide naptınız.Muhtarımızın yanına gelipte siz SEÇİLMİŞLER acaba mahallenin ne gibi sorunları var ne yapmamız lazım neler yapabiliriz dedinizmi.Siz muhtarımıza bi uğrayın inanın o sizi eli boş döndürmeyecektir ne var ne yok anlatacaktır.Muhtarımız ilgili şahıslara ve kurumlara gerekli başvurularını yapmıştır.Siz ordan kendiniz çalıp kendiniz söylemeyin lütfen.
78.161.30.70
gölbaşılı
11 Ocak 2012 Çarşamba 23:45
muhalif
aynı genel başkanın gibi her işe muhalefetsiniz başka bi icratınız yok
94.235.99.50
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim