• BIST 10771.36
  • Altın 2449.863
  • Dolar 32.7569
  • Euro 35.0747
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 25 °C

BALLI GÖNDERME YAPTI

14.11.2011 10:19
BALLI GÖNDERME YAPTI
Gölbaşı Dernekler Federasyonu Başkanı Münür Ballı yazılı basın açıklamasında bulunarak bazı mesajlarda bulundu.

Gölbaşı Dernekler Federasyonu Başkanı Münür Ballı yazılı basın açıklamasında bulunarak bazı mesajlarda bulundu.

Gölbaşı Belediyesi'nin eski belediye binasının bulunduğu arsa için satış kararı almasını ve cephe giydirme projesi içinde yer alacak binalarda ki bedelin yüzde 50'sini mal sahibinin karşılayacak olması Münür Ballı'nın tepkisine neden oldu.

İşte Münür Ballı'nın Basın Açıklaması:

Değerli basın mensupları,

Kıymetli Gölbaşılılar ,

Kamuoyunun da yakının takip ettiği, Gölbaşılılar Birliği Derneğinin yayın organı olan Gölbaşı Cemre Dergisinin 9. Sayısında araştırmalara dayalı olarak Ülkemizde ve diğer gelişmiş Ülkelerdeki Kent Meydanlarından da fotoğraf kareleri ne yer verilerek kent meydanlarının ehemmiyetinden söz edilmişti.

Bugüne kadar gerçekleştirilen çalışma prensipleri akıbetinde görünen o ki her dönemde olduğu gibi yerel yönetimler seçimler öncesinde her ne kadar halkla iç içe olmaya çalışsada, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yöneteceğiz yâda rozetimizi çıkartacağız gibi ifadeler kullanarak tüm seçmenlere samimi pozisyonlar yaratmaya çalışsalar da iktidarın rehaveti hiç tükenmeyen bir devamlılık hayali kurduruyor siyasilerimize gördüğümüz kadarıyla.

Değerli Gölbaşı halkı malumunuz olduğu üzere insanların gözlem altında olmaları ne kadar sınırlıysa özgürlükleri de o kadar sınırlıdır. Elbette yetkili olan siyasiler yada bürokratlar size bize sormadan özgürlüklerini kullanacaklardır ancak deminde ifade ettiğimiz üzere süresince ve kanunların verdiği yetki çerçevesinde.

Bizler sivil toplum örgütleri olarak temsil ettiğimiz toplum ve kurumların sosyal ve kültürel etkinliklerini gerçekleştirmenin yanı sıra temsil ettiğimiz kitlelerin ve kentlerin aynı zamanda haklı çıkarlarını da kişileri değil kurumları muhatap alarak takip etmek ve kollamak durumundayız.

Gölbaşı Belediye Başkanlığınca son meclis toplantısında gündeme getirilen ve bir şekilde kabul görerek geçirilen eski belediye binası yerindeki parsellerin Gölbaşı belediyesinin diğer parselleri ile karıştırılmamasını burasının tüm gölbaşı halkının kullanımı için uygun bir yer olması sebebiyle Halkımızın kullanımına yani kamu yararına uygun kent meydanı gibi alan olarak değerlendirilmesinin uygun olacağını yine bununla birlikte yakın zamanda gündemde olan cephe giydirme projesinin bedelinin de % 50 kısmının Gölbaşı Belediye Başkanlığınca karşılanmasının o bölgedeki mülk sahiplerinin mülklerinin eski haline göre mali açıdan değerlenmesine diğer vatandaşların ödediği vergi ve harçlarla katkı sağlandığını düşünmekte ve yasal olmadığını bilmekteyiz.

Kıymetli Gölbaşılılar kurumsal yapılanmasını tamamlamış olan Gölbaşı Dernekler Federasyonu bundan sonraki süreçte bilgi evlerinden, rektörlük nezdinde bir üniversite çalışmasına, eğitim danışmanlık hizmetlerinden hukuk danışmanlığına, destek, yardım, kan bağışı ve desteklerinin yanı sıra geniş kapsamlı sağlık tesisi ve projelerine, işsizlik ve istihdam projeleri ile birlikte Avrupa birliği projelerine önem verecek ve öncülük edecektir.

Bütün bu çalışmaların yanı sıra Gölbaşının ve Gölbaşılıların (Alt geçit, Eğitim, Ulaşım, Engellilerimiz, Eymir Gölü gibi doğal,Kültür merkezleri gibi sosyal donatılardan faydalanamamak gibi ) bir çok eksiklik ve aksaklıkların ilgili kurumlarca çözülme gayretlerinde destekçisi olacağımızı, duyarsız kalınan ve kötüye kullanılmaya çalışılan tüm değerlendirmelerinde kamuoyunda ve hukuki zeminde takipçisi olacağımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyor, siz olmadan bir kişi eksiğiz diyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyoruz.

                                         GÖLBAŞI DERNEKLER FEDERASYONU

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
VAY UYANIKLAR VAYY
14 Kasım 2011 Pazartesi 18:13
YAZIK
BİNA ONARIM GÜZELLEŞTİRME DEĞERİ ATIYORUM 40 BİN TL İSE BUNLAR 70 BİN TL DERLER 70İN YARISI 30 U ALIR 10 LİRALIK İŞİ BİZ YAPTIK DERLER BİZDE YERİZ DEĞİLMİ ODABAŞI HOLDİNG
88.226.8.186
ak partili
14 Kasım 2011 Pazartesi 11:23
helal olsun
ak partili meclis üyelerinin ve ilçe teşkilatının gündeme bile getiremediği laf bile söylemediği tepkiyi münür ballı söyledi sizdende muhalefet olacak.
212.175.99.79
Ensari Erat
14 Kasım 2011 Pazartesi 11:18
Kolay para
Sayın Ballı, bu yapılanlar yeni bir uygulama değil işini bilmeyen belediye yönetimlerinin kolay para kazanma yöntemidir. Geçmişte çoğu belediye yönetimlerinin uygulamalarına bakarsak aynı şeyi görürüz, para kazanmak için ya mevcut olanı yık yenisini ihaleye çıkart, yada eldeki mevcut arsaları sat, en kolay para...!
212.175.99.79
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim