• BIST 10643.58
 • Altın 2504.005
 • Dolar 32.1989
 • Euro 34.8984
 • Ankara : 20 °C
 • İstanbul : 19 °C
 • İzmir : 25 °C

BEŞİR ATALAY; Yerli-Yabancıı gibi küçük ayrıntılarla uğraşmayın

25.03.2009 12:36
BEŞİR ATALAY; Yerli-Yabancıı gibi küçük ayrıntılarla uğraşmayın
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ak Parti İlçe Başkanlığının Akalın Tesislerinde düzenlemiş olduğu kahvaltıya katıldı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ak Parti İlçe Başkanlığının Akalın Tesislerinde düzenlemiş olduğu kahvaltıya katıldı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, yaptığı konuşmasında yerel seçimlere de değinerek “Bizim sizden tek isteğimiz, başkan adayımıza destek çıkmanız. Belediye Başkan adayımıza oy istiyorum” dedi.

Çarşamba günü saat 10'da gerçekleşen geniş katılımlı kahvaltılı toplantıya İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Abdulnasır Haşlak,Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Murat Bey Balta, belediye ve il genel meclis üyesi adayları, iş adamları, mahalle muhtarları ve muhtar adayları, site sakinleri ve site yöneticileri katıldı.

ŞİMŞEK; SON VİRAJLARA GELDİK

Kahvaltı bitiminde bir konuşma yapan Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, yerel seçimlerde artık son virajlara gelindiğini hatırlatarak “Son günlere yaklaştık artık. Daha çok çalışmalıyız. 29 Mart Yerel seçimleri hayırlı uğurlu olur inşallah” şeklinde konuştu.

HAŞLAK; KÖYLERİMİZE VE SİTELERİMİZE DAHA ÇOK HİZMET VERECEĞİZ

Belediye Başkanı ve Başkan Adayı A.Nasır Haşlak, göreve geldikleri günden bu güne kadar Gölbaşı'na bir çok hizmet verdiklerini ifade ederek “Gölbaşı Belediyesi olarak hizmet çıtasını kat kat yükselttik. Bundan sonraki hedefimiz Ankara'nın marka ilçesi olmak. Gölbaşı Ak Parti yönetiminden önce hizmetlerini alamıyordu. Ne zaman ki Ak Parti olarak vatandaşlarımızın desteği ile biz göreve geldik. Hizmet kervanını başlattık. Gölbaşı, şu anda Ankara'nın en geniş metropol ilçesi.Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bizim işimiz millet, gücümüz millet.” Şeklinde konuştu.

ATALAY; YEREL SEÇİMLER ÖNEMLİ

İçişleri Bakanı Beşir Atalay yerel seçimlerin genel seçimler kadar önemli olduğunu vurgulayarak “Seçeceğimiz belediye başkanı bizlere hayati önem arz eden hizmetleri sunacak olan kişi. O yüzden toplum olarak bu konuda dikkatli davranmalıyız” dedi.

HUZURLU BİR YEREL SEÇİM OLACAK

Atalay, 29 Mart Yerel seçimleri için bakanlık olarak Türkiye'nin her yerinde gerekli güvenlik önlemlerini aldıklarını ifade ederek “Her yerde güzel ve demokratik bir yarış mevcut. Biz bakanlık olarak her siyasi partiye eşit mesafedeyiz. Bütün siyasi parti liderleri istedikleri gibi mitinglerini gerçekleştiriyor. Bu yerel seçimlerde huzur ve refah ön planda olacak.” Şeklinde konuştu.

BAŞKAN HAŞLAK'IN FAALİYETLERİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Başkan Haşlak'ın faaliyetlerini ve çalışmalarını parti olarak yakından takip ettiklerini belirten Atalay “Çalışmalarını olumlu bulduğumuz için sayın Haşlak'ı yeniden aday olarak gösterdik. Haşlak'ın Gölbaşı'nda sizlere vereceği daha bir çok hizmet var” dedi.

POLİS AKADEMİSİ KAMPÜSÜ BÜYÜYOR

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Gölbaşı'nda faaliyet gösteren Polis Akademisi Kampusünde kendi bakanlığına bağlı 3 birimin olduğunu ifade ederek “Akademi içersinde bulunan Özel Hareket Birimine takviyeler yapıyoruz. Özel Harekatçılar yakın zamanda iç güvenlikte çok büyük rol oynayacak. Sık sık Gölbaşı'na gelip gidiyorum. Kampüsü de yakından izliyoruz. Polis Akademisi Kampüsünü genişleteceğiz.” dedi.

VİLAYETLER EVİ DAHA LÜKS, DAHA PRESTİJLİ OLACAK

İlçemiz sınırları içerisinde yer alan Vilayetler Evinin inşaatının halen devam ettiğini ifade eden Atalay “Vilayetler Evi daha lüks ve daha prestijli bir yer olacak” dedi.

KRİMİNAL DAİRE BAŞKANLIĞI TAŞINACAK

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kriminal Daire Başkanlığının da Gölbaşı'na taşınacağını söyleyerek “Bu birimimizin de Gölbaşı'na taşınması ile birlikte, Gölbaşı stratejik açıdan çok önemli bir yer haline gelecek. Sık sık Gölbaşı'na geliyorum ve akademide incelemelerde bulunuyorum .Görüyorum ki başkanımız oralara kadar hizmet götürmüş. Asfaltları atılmış, yolları ve kaldırımları yapılmış. Kendisine bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” Diye konuştu.

BELEDİYELER HİZMETLERİNİ İYİ YÜRÜTMELİ

İçişleri Bakanı Beşir Atalay,belediyelerin hizmetlerini çok iyi yürütmesi gerektiğini ifade ederek “Gölbaşı'nda bir çok site var. Çoğunluğu tatil amaçlı kullanılıyor; ama buraların güvenlik ihtiyaçları da oluyor. Oralar Jandarma Bölgesi idi ama, şimdi polise devrettik.  Bu sitelerin olduğu yerler zamanla şehir haline dönecek. Hizmet eli buralara da yetişecek” dedi.

GÖLBAŞI ANKARA'NIN EN PARLAK İLÇESİ

Konum ve hizmet itibariyle Gölbaşı'nın Ankara'nın en parlak ilçesi olduğunu ifade eden Atalay “Gölbaşı Ankara'nın geleceği en parlak ilçesi. Ama bunu başarmak sonuca ulaşmak için, hep beraber gayret göstermemiz gerekli”dedi

ÜNİVERSİTELER AYRI BİR ZENGİNLİK KATIYOR

Her alanda günden güne gelişen Gölbaşı'na üniversitelerin ayrı bir değer kattığını ifade eden Atalay “Gölbaşı bir eğitim kenti olmaya hazırlanıyor” dedi.

PARTİ OLARAK GÜVEN TAZELEMELİYİZ

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, yerel seçimlerin önemine değinerek “Yerel seçimlerde önemli olan seçilmek değil, parti olarak güven tazelemek önemli. Bu nedenle 29 Mart Yerel Seçimleri partimiz açısından çok önemli.” Diye konuştu.

6,5 YIL İÇİNDEKİ DEĞİŞİME BAKIN

İktidara geldikleri gün ile şimdiki zamanı kıyaslamak gerektiğini ifade ederek “Türkiye ekonomisini 6,5 yıllık dönemde güçlendirdik. Biz temellerimizi sağlam kurduk. Ekonomik kriz nedeniyle bu ülke sarsılmaz ama, zor bir dönemden geçiyoruz, biraz zorlanacağız.”

BAKANDAN MÜJDE; SEÇİM SONRASI YENİ EKONOMİK PAKETLER

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ekonomide yeni planları olduğunu ifade ederek “Biz  iç piyasayı rahatlatacak hareketlerimizi, yerel seçimler sonrası yapacağız. Çünkü sunacağımız bu ekonomik paketler “seçim rüşveti” olarak görülebilir. Biz bu zamana kadar “Seçim Rüşveti” vermedik, vermeyiz de.”Dedi.

AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ MARKA OLDU

Ak Partili belediyelerin şehirlerin görünümlerini değiştirdiğini belirten Atalay “ Ak Partili belediyeler, önce günlük acil ihtiyaçlara cevap verebilecek hizmetlere önem verir. Makyaja değil” dedi.

TÜRK VATANDAŞI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Türkiye'nin artık itibar gören bir ülke olduğunu ifade ederek “Ben Türk vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum. Türkiye artık dünya klasmanında itibar görüyor, güven duyuluyor. Türkiye bugün lider bir ülkedir.” Dedi.

İLK DEFA CUMHURBAŞKANI ZİYARET ETTİ

Kuzey Irak ziyaretinin de değerlendiren Bakan Atalay “Kuzey Irak'a Cumhurbaşkanlığı düzeyinde ilk defa bir ziyaret gerçekleştirdik. Kuzay Irak'taki bütün mezheplerin, bütün aşiretlerin ve bütün yerel yönetimlerin liderleri ile yemekli toplantıda buluştuk. Bizlere söyledikleri ise ilk kez bu düzeyde bir toplantıda sayın Cumhurbaşkanımızın katıldığını ifade ettiler. Ve mutlu oldular.” Dedi.

MUHALEFET YALAN İLE KARALAMA İLE BİR YERE VARAMAZ

Ak Parti olarak düzeyli ve düzgün bir siyaset çizgisi içinde olduklarını ifade eden Atalay “Muhalefet partileri yalan ile karalama ile hiçbir yere varamaz. Biz Ak Parti olarak siyasete bir düzey getirdik” dedi.

AK PARTİDEN BELEDİYE BAŞKANI OLMAK KOLAY DEĞİLDİR

Bakan Atalay, Ak Parti'den belediye başkanı olmanın zorluğuna dikkat çekerek “Biz Ak Parti olarak işini yapmayanın, gereğini yaparız. Soruşturmaları bakanlığım yürütüyor. İstersem bir imza ile görevden alırım. 1,5 yılda 35 belediye başkanını görevden aldım, bunların 8 tanesi Ak Partili belediye başkanı. İçimizden biri de olsa hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayız, acımayız, gereğini yaparız. Bizim vizyonumuz bu.” Dedi.

HAŞLAK'A OY İSTEMEYE GELDİM

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, başkan Haşlak'a destek olunmasını isteyerek “Bu hizmet kervanının yürümesi için başkan A.Nasır Haşlak'a destek olmanızı istiyor, oylarınızı istiyorum. Biz parti olarak başkanımızın arkasındayız.” Dedi.

KÜÇÜK AYRINTILARDA TAKILI KALMAYIN

Gölbaşı'nda ortaya koyulmak istenen yerli,-yabancı ayrımında haberdar olduklarını ifade eden Atalay “Yerli-yabancı ayrımı gibi küçük ayrıntılarda kalmayın, bu ayrıntılarda kaybolmayın. Yapılan hizmetleri değerlendirin” dedi.

YÖNETİMİN SORUNLARI VARSA SEÇİMDEN SONRA TARTIŞALIM

Ak Parti İlçe başkanlığında yaşanan istifalara da değinen Atalay, “Yönetim olarak bir sorununuz varsa, seçimden sonra gelip burada tartışalım. Yeni yönetimi tartışalım. Eleştirilerinizi alalım, sorunlarınız dinleyelim. Benim bir elim hep Gölbaşı'nda olacak. Bunu samimiyetli söylüyorum. Bakın Gölbaşı'nı kazanırız ancak biz zayıf seçilmeyi istemeyiz. ” Dedi.

DAHA YAPILACAK ÇOK HİZMET VAR

Melih Gökçek ve A.Nasır Haşlak'ın el ele verip daha yapacakları bir çok hizmet olduğunu ifade eden Atalay “İki başkan el ele verip Gölbaşı'nı daha ileriye, yarınlara taşıyacaklardır. Bizim Hükümet ve Parti olarak desteğimiz sürecektir. Biz Gölbaşı'na özel destek veriyoruz. Ben bunun taahhüdünü veriyorum. Kişilere takılıp kalmayın. Bize destek verin” dedi.

Toplantı bitiminin ardından seçim otobüsü ile halkı selamlayan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ak Parti İlçe Başkanlığına gelerek, ilçe başkanı, belediye başkanı, yerel basın ve partililerle bir süre sohbet etti.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Ramazan AYDEMİR
25 Mart 2009 Çarşamba 14:16
destek
Bir Kırıkkaleli olarak hemşerim Beşir ATALAY gölbaşını ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor başkanımız Abddulnasır HAŞLAK beyide kutluyor başarılar diliyorum


RAMAZAN AYDEMİR
ŞAFAK MAHALLESİ MUHTAR ADAYI
212.174.179.194
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
 • Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor
 • Gölbaşılı Çocuklar Sinemada Buluştu
 • Miniklerin Kur'an başarısı
 • İbrahim Ateş'ten Ayasofya açıklaması
 • Kaset Kumpasının Ayrıntıları! Çilingirle Girip Kamera Yerleştirmişler
 • 15 Temmuz'da Kışlaları Dolaşan Beyaz Elbiseli Kişi Aranıyor
 • İnanılmaz Bir Yükseliş Öyküsü! Temizlik İşçiliğinden Genelkurmay İmamlığına
 • Akıncı Üssü'nde Yakalanan Ünlü Kolejin Sahibi: Sosyal Etkinlik İçin Gittim
 • Dolar 3 TL'yi Aştı, Altın Tarihi Zirveyi Gördü
 • FETÖ'nün "yapılacaklar" listesi
 • Er Kurtuluş Kaya'yı darbeci binbaşı Ahmet Taştan gözünden vurmuş
 • FETÖ elebaşının yerine İsmail Büyükçelebi'nin geçmesi bekleniyor
 • Cumhurbaşkanlığı'nda başyaverlik kaldırılıyor
 • Kumpas soruşturmasında 65'i asker 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
 • Darbeci Kara Havacı Yarbay Davut Uçum'un ifadesi
 • Kemal Kılıçdaroğlu'dan Özel Harekatları ziyaret
 • Jandarma ve Emniyet kriminalde gözaltılar!
 • İstanbul üzerinde uçan darbeci F-16 pilotları tutuklandı
 • İstanbul Başsavcılığına İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan atandı
 • Berat Albayrak: Bu yapının sızmadığı kurum yok
1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim