• BIST 11111.48
 • Altın 2542.379
 • Dolar 32.881
 • Euro 35.7129
 • Ankara : 36 °C
 • İstanbul : 34 °C
 • İzmir : 36 °C

Buyrun birde siz değerlendirin

28.04.2010 12:39
Buyrun birde siz değerlendirin
Biri Gölbaşı Belediyesi Başkanı, diğeri ise geçtiğimiz dönemin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Abdulnasır Haşlak'ın sağ kolu. İkisinide ortak noktada buluşturan iki etken var. Siyaset ve isim aynılıkları yani adaşlık.

Biri Gölbaşı Belediyesi Başkanı, diğeri ise geçtiğimiz dönemin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Abdulnasır Haşlak'ın sağ kolu. İkisinide ortak noktada buluşturan iki etken var. Siyaset ve isim aynılıkları yani adaşlık. Yakup Kurtoğlu ve Yakup Odabaşı'nı birbirlerinden ayıran özellik ise görüş ayrılıkları. İki isminde yaptığı açıklamalar birbiri ile bağdaşmıyor.

İşte Yakup Kurtoğlu ve Yakup Odabaşı'nın bir yıl değerlendirmeleri. Bu açıklamardan yola çıkarak buyrun birde siz değerlendirim.....

YAKUP ODABAŞI'NIN BİR YILLIK DEĞERLENDİRMESİ

GEÇMİŞİ KONUŞMAK İSTEMİYORUM

Başkan Odabaşı geçmişle ilgili konuşmak istemediğine dikkat çekerek “Biz enerjimizi geçmişi konuşmakla değil, geleceğe saklayalım.” Diyerek geçmiş yönetim hakkında konuşmak istemediğini ifade etti. Geçmişte yapılan hizmetleri takdir ettiğini söyleyen Odabaşı “Ben geçmişte Gölbaşı'na hizmet eden ve çivi çakan herkesten Allah razı olsun diyorum. Biz yönetim olarak her şeyin iyi tarafına bakıyoruz.” dedi.

 HİÇ BİR ZAMAN YAKINMADIK

Seçimden önce düzgün ve yalansız bir süreç geçirdiklerini ifade eden Odabaşı “Biz belediye devraldığımızla, borçlu aldık diye yakınmadık. Ancak bir süre geçtikten sonra durumun daha olumsuz olduğuna şahit olduk. Buna rağmen karamsar olmadık. Daha iyisini yapacağız dedik” şeklinde konuştu.

Hizmet alanının ve mahalle sayısının arttığına işaret eden Odabaşı “Mahalle sayısının artmasına bize ek bir külfet getirdi. Çünkü beldeler borçlu geldi. Bu değişime hem vatandaşın , hem de belediyenin ayak uydurması zaman alacak. Göreve geldiğimizde maaş ödeyecek bile paramız yoktu. Aracımıza koyacak mazotumuzun olmadığı gibi, kaldırım taşı arasına koyacağımız harcımız bile yoktu. Ama biz boşa giden harcamalara son verip, her birim müdürlüğünde tasarruf tedbirleri aldık. Biz onların Özel Kalem Müdürlüğü'nde 3 ayda harcadığının, altında bir harcama yaptık.” Dedi.

 FEN İŞLERİ ARI GİBİ ÇALIŞTI

Göreve gelir gelmez girilmedik mahalle olmadığını söyleyen Odabaşı “Tüm mahallelerde Fen İşleri Müdürlüğümüz talepler doğrultusunda ham, kadastro ve imar yollarını açtı. Hepsi açılmadı ama, çok büyük bir kısmı açıldı. 2009 yılında 68 km stabilize yolun yanı sıra 15 bin ton asfalt atıldı. Atılan asfalt rakamı çok büyük değil. Ama her yıl bu rakamı daha da çoğaltacağız.” Dedi.

Merkezde ASKİ'nin bozduğu yolları yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Odabaşı “Bir çok alanda hizmet vermeye devam ediyoruz. Köy mezarlıkları düzenlendi. Mezarlık içerisinde bulunan tüm otlar temizlenerek, pırıl pırıl yapıldı. İlçe mezarlığımıza da vatandaşların dinlenebilmesi ve oturması için park yaptık.” Dedi.

 SİYASETMİ YAPIYORSUN? DERNEKÇİLİK Mİ?

İsim vermeden Andezitçiler Derneği Başkanı Bayram Dursun'u da eleştiren Odabaşı “Mezarlık girişine giriş kapısı yaptık diye bir dernek başkanı tarafından eleştirildik. Şimdi soruyorum; Nevşehir bu ülkenin şehri değil mi? Biz bu kapıyı işçilikte dahil her şeyini 20 bin TL'ye yaptırdık. Şu anda yapılan ikinci kapıyı da Andezit Taşından yapıyoruz. Dernek Başkanı Andezit Taşı kullanılmadığı için eleştiriyor ama, Belediye binasında Çin'den getirilen defolu granitleri neden gündeme getirmiyor? Bu dernek başkanı arkadaş o zaman nerelerdeydi? Ramazan'da Ramazan yemeği veriyoruz tüm taşçı arkadaşlar katılıyor. Ama o İstanbul'dayım diye programa katılmıyor. Ancak bir üst katta bir siyasi partinin yemeğine katılıyor. Dernek başkanı mı, yoksa siyasi parti başkanı mı onu insana sorarlar. Andezit taşının tanıtılması için biz çabalıyoruz. Biz kimseyi dışlamak istemiyoruz. Ancak siyaset yapmak istiyorlarsa siyaset sahnesinde güreşsinler.” Diyerek Bayram Dursun'a yönelik eleştirilerde bulundu.

 HER ALANDA HİZMET VERDİK

Köy konakları ve muhtarlık binalarının bakım ve onarımının yapıldığını söyleyen Odabaşı “Biz bu anlamda Köy konakları ve muhtarlık binalarının eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Okullarımızın taleplerinin hemen hemen hepsini karşıladık. Kutsal mekanlarımız olan camilerimizin temizlenmesi ve eksikliklerinin giderilmesi anlamında bir çok çalışma yaptık.” Dedi.

 

Belediye hizmetlerinin yanı sıra Yaylabağ ve Gerder'e içme suyunun getirildiğini ifade eden Odabaşı “Belediye olarak her alanda hizmet vermek için büyük mücadele veriyoruz. Oyaca'daki sağlık ocağının tadilatını yaparak temiz, hijyenik ve kullanılabilir bir hal almasını sağladık. Hallaçlı ve Velihimmetli'de bordür çalışması halen devam ediyor. Bunu her mahallemize uygulamak istiyoruz.” Dedi.

 YEŞİLE ÖNEM VERİYORUZ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün de aktif olarak çalıştığını söyleyen Odabaşı, “Gölbaşı diğer ilçelere göre yeşil alanda daha şanslı. 2009 yılında 1'si tadilat olmak üzere 4 yeni parkı ve 4 sportif sahayı Gölbaşı'na kazandırdık. Bu spora verdiğimiz öneminde bir göstergesidir. 3 yeni parkın yapımını da en kısa zamanda başlayacağız. Ağaç dikme çalışmalarına da hız verdik. Bu konuda her muhtarlığa istediği kadar ağaç veriyoruz. Dikimine de yardımcı oluyoruz. ” dedi.

ORGANİK TARIMA DESTEK VERİYORUZ

Organik Tarıma belediye olarak destek verdiklerini ifade eden Odabaşı “Çok yakında 5 dekarlık alanda çilek, 5 dekarlık alanda ise meyve yetiştirmek için çalışmalarımız sürüyor.. Bu alanda organik tarıma destek vermek için Ziraat Fakültesi ile de ortak projelerimiz olacak” dedi.

Bir yıl boyunca Kültürel faaliyetlere de önem verdiklerini ifade eden Odabaşı “Konservatuar öğrencilerimiz 2 ayrı tiyatro oyunun yanı sıra, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği konseri verdiler. 45 gün süren Ramazan Şenlikleri'ne ilgi yoğun oldu. Festivalimizi düzenledik. Bu yılda aynı faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

GEZİLER ARTARAK DEVAM EDECEK

Sevgi Çiçeğinin patentini almak için müracaat ettiklerini ifade eden Odabaşı “ Çanakkale gezileri düzenledik. Bu yıl 120 öğrencimizi Çanakkale'ye gönderdik. Mayıs ayında da lise öğrencilerine yönelik gezi olacak. Bunun yanı sıra imamlarımıza ve muhtarlarımızın da Çanakkale'ye gitmesi için çalışmalarımız var. Durumu olmayan vatandaşlarımız için de imkanlar dahilinde geziler düzenleyeceğiz” dedi.

 SAĞLIK ve EĞİTİME DESTEK VERDİK

Sağlık, eğitim  sosyal ve kültürel anlamda bir çok hizmet yaptıklarını ifade eden Odabaşı “Eğitime elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Öğrencilere kitap yardımının yanı sıra, okullarımızın da ihtiyaçlarını karşıladık. 4 Engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye temin ettik ve işe girmelerine vesile olduk. Maddi durumu olmayan vatandaşlarımıza küçükte olsa katkıda bulunuyoruz. İftar çadırı hizmeti bu yıl da devam edecek” dedi.

 

Yapılan göz taramasında bir çok vatandaşın muayene olduğuna dikkat çeken Odabaşı “Bu kontroller sonucu vatandaşlarımızın tedavisi ücretsiz yapıldı” dedi.

 MEZARLIKLARIMIZI DÜZENLEYECEĞİZ

Tüm mahallelerde bulunan mezarlıklarda düzenleme yapılacağını söyleyen Başkan Odabaşı “Bu mezarlıklarımızın düzenlemeleri ve cenaze yıkamaları için gerekli olan Gasilhaneleri yapılacak. Ancak bunları 2 yılda tamamlayabiliriz. Sineklerle mücadeleden taviz vermedik. Ancak bu sene yağışlar nedeniyle vatandaşlar sivri sinekten biraz rahatsız oldu. Alo Belediye hattı ile de vatandaşımızın istek, öneri ve şikayetlerini dinliyoruz. Biz vatandaşımıza bir telefon kadar yakınız” dedi.

 SICAK ÇORBA İLGİ GÖRDÜ

Öğrencilere sıcak çorba hizmetinin takdir gördüğünü ifade eden Odabaşı “Aslında cenazelerde yemek verilmesi yanlış. Çünkü durumu olmayan fakir vatandaşlar bu konuda mahçup oluyorlar. Bu konuyu müftü bey ve imamlarımızla görüşeceğim. Gerekirse belediye olarak biz muhtaç vatandaşlarımızın cenazesinde yemek hizmeti verebiliriz” dedi

 YAŞLI ve MUHTAÇLARIMIZIN YANINDAYIZ

Yaşlı ve muhtaçlara teknik hizmet verildiğini ifade eden Odabaşı “Yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımıza belediye olarak yardımcı oluyoruz. Teknik servis hizmetinin yanı sıra , gerekirse evlerini temizler pırıl pırıl yaparız. Bu hizmetimiz şu anda başladı.” Dedi.

 ENGELLİ VATANDAŞIN YANINDAYIZ

Engelli vatandaşlara yönelik engelli otobüsünde yapımının tamamlandığını ve çok yakında hizmete gireceğini söyleyen Odabaşı “Engelli otobüsünün Türkiye'de eşi benzeri var mı bilmiyorum ama, engelli otobüsü engellileri istediği yerden alıp ,istediği yere bırakacak” dedi.

 TURİZME ÖNEM VERİYORUZ

İlçede Turizmin gelişmesi için Turizm bürosu yaptıklarını ifade eden Odabaşı “Biz Gölbaşı'nda yeni piknik alanları oluşturarak hem Gölbaşılılara yeni mesire alanları oluşturmak, hem de Ankara'dan gelen insanlarımıza farklı alternatifler sunmak istiyoruz. Bu sayede ilçenin de tanıtımına katkıda bulunuyoruz” dedi.

 EĞİTİMDE ŞANLI BİR İLÇEYİZ

Gölbaşı'nın eğitimde gelişmeye müsait bir alan olduğuna dikkat çeken Odabaşı “Ben Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesinin bölümlerinin birleştirilerek, Mogan üniversitesinin kurulmasını çok istiyorum. Bu konuda belediye olarak üzerimize ne görev düşüyorsa yapacağız. “Şu anda Ufuk Üniversitesi ve Fatih Üniversitesi temelleri attılar. Gölbaşı'nda faaliyet göstermek isteyen vakıf üniversiteleri ve kolejlerde var. Gölbaşı eğitim alanında gerçekten çok şanslı bir bölge.” Dedi.

 HAYVAN PAZARI KURACAĞIZ 

Canlı hayvan pazarına yönelik çalışmalarında olduğuna dikkat çeken Odabaşı “Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Köylerde hala bu işten geçimini sağlayan insanlarında haklarını korumak için mücadele veriyoruz” dedi.

 CEPHE SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ

Konya Yolu'nun iki cephesinde dış cephe çalışmaları olduğunu ifade eden Odabaşı “Bu konuda maliyet hesabı yapılıyor. Bu konuda belediye olarak ev ve apartman sahiplerine ciddi bir destek vereceğiz. Aynı zamanda Cemal Gürsel ve Hükümet Caddesinde de bu tür çalışmalar olacak. Alt geçit yapımında ise bizim bir yetkimiz yok ama bu alt geçidin yapılması için yapılması için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız” dedi.

 İMAR VATANDAŞLA YAPIYORUZ

“Mahallemizin imar çalışmasını vatandaşlarla beraber yapıyoruz.” Diyen Odabaşı imar konusunda oldukça hassas ve şeffaf davrandıklarını ifade etti. Odabaşı “Eğer imarda düzeltebilecek bir şey varsa kanunlar çerçevesinde yardımcı oluyoruz. Bunları da şeffaf bir biçimde yapıyoruz” dedi. İnşaat harçlarında indirim yapıldığına dikkat çeken Odabaşı “Kanun ve nizamlar çerçevesinde seçimden önce de söz verdiğimiz gibi, köy içi yerleşim yerlerinde inşat ruhsatlarında çok büyük bir indirime gittik. Büyükşehir Belediye Meclisinde köylerdeki yol katılım paylarının indirilmesi için öneri sunduk, ancak bu önerimiz reddedildi. “ dedi.

 ATATÜRK MÜZESİ KURACAĞIZ

Gazi Üniversitesi altındaki parka Atatürk Müzesi yapmayı düşündüklerini ifade eden Odabaşı “Bu müzede Ulu önder Atatürk'ün Gölbaşı'na gelişini canlandıracağız. İlerleyen günlerde bu çalışmamıza başlayacağız” dedi.

Eski Belediye binasının olduğu alanda, Belediyeye ait Petrol Ofisi Tesisleri ile ilgili de projelerin bulunduğuna dikkat çeken Odabaşı “Bu projelerimizi somut bir hale getirdiğimiz zaman, kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

BAŞARILI BİR BELEDİYEYİZ 

Gölbaşı Belediyesinin başarılı bir belediye olduğuna dikkat çeken Odabaşı “Biz seçim beyannamesinde ki söylediklerimizin hepsini yapma arzusu içerisindeyiz. Şu ana kadar seçim beyannamesinde ki sözlerimizin %70-%75 'ini gerçekleştirdik.” Dedi.

YAKUP KURTOĞLU'NUN BİR YILLIK DEĞERLENDİRMESİ

Açıklamalarıma başlarken sizleri saygıyla selamlıyorum.

Hepinizin de bildiği üzere yerel seçimlerin üzerinden bir yıl geçti ve belediyemiz yapmış olduğu faaliyetleri geçen hafta mecliste görüşüldü. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda hiçbir şey yapmadıkları açıkça görülmüş oldu.
Sayın başkan ve meclis üyeleri benim çok uzun zamandır arkadaşlarım, onları üzmek istemem ama bir yıllık performanslarına baktığımız zaman, Gölbaşı'na yazık ettikleri ve koca bir yılı boşa geçirdikleri ortada. Bu bir yılda akıllarda kalan ne oldu, Sayın başkan onu da her fırsatta dile getiriyor. Bu söylemlerini ana hatlarıyla aşağıda göreceğiz.

1- BORÇ;

Gelelim dilinizden hiçbir zaman düşürmediğiniz borç miktarına. Bir yıl süresince borç borç deyip durdunuz. Sizlerden devir aldığımız belediyenin borcu 13 trilyon, bütçesi 9 trilyondu. 15 yıllık işçilerin nemaları bile ödenmemiş, köy konağı gibi bir belediye binası devraldık. Yani borç belediye bütçesinden daha da fazlaydı. Borç 13 trilyon, bütçe 9 trilyon. Peki, biz nasıl bir belediye devrettik, bütçe 76 trilyon, borç 7 trilyon. Diğer bir kısım borçlarda yapılandırıldı. Bir yıldır borç borç dediğiniz gözlerinizde yaş bırakmayan konunun aslı budur. Aksini ispat edecek varsa, halkımızın da bulunduğu açık oturum düzenleyelim, bizim dönemimizi ve son bir yılı değerlendirelim. Yapalım bir açık oturum, gerçekleri bütün Gölbaşı ayrıntılarıyla öğrensin.

2- BİLDİKLERİMİ SÖYLERSEM SOKAĞA ÇIKAMAZLAR;
Bu tür ve buna benzer ifadeler bir belediye başkanına yakışmayan tutumdur. Bir yıldır görevdesiniz, bildiğin bulduğun ne varsa bunun gereğini yapman gerekir. Tekrar ediyorum, çünkü bunu defalarca söyledim, bildiğin veya bulduğun ne varsa çık açıkla, daha sonra da gereği için savcılığa suç duyurusunda bulun. Onu yapamıyorsan bari söyleme. Bu söylem senin inanırlığını ve güvenilirliğini azaltıyor, haberin olsun.

3- PERSONEL KIYIMI;
Seçimlerden önce sürekli kadrolarımızda Gölbaşı lılar olacak, bizden birileri görev yapacak dediniz, peki geldikten sonra ne yaptınız. Bizden birileri olan, Gölbaşında doğmuş büyümüş insanları sağa sola dağıttınız. Kış günü insanları işten atarak sefalete mahkûm ettiniz. Peki, bunları yaptınız da yerlerine kimi getirdiniz. Bizimle aynı havayı, aynı çamuru çiğneyen insanları mı getirdiniz, ne oldu vermiş olduğunuz sözlere. Şunu eklemek istiyorum, benim yeni gelen, görev yapan arkadaşlara değil sözlerim, onlar gölbaşına hizmet verdikleri sürece, nerden geldikleri nereli oldukları önemli değil. Anlatmak istediğimin muhatabı, seçimden önce verilen vaatlerle alakalı.

4- GEÇMİŞ DÖNEM İMARLARI BOZULACAK;
Seçim süresi boyunca başta örencik, 74 parsel, hacılar, incek gibi merkezlerde imar hataları olduğunu bunların bozulup yeniden yapılacağı, mezarlık satışı gibi aslı astarı olmayan konularla kamuoyunu yanılttınız.
Daha önceleri imar planları siyasi amaçlar doğrultusunda yapılmış. Kimisi 2 kat, kimisi 3 kat bazı yerler 4 kat. Hatalı imarlar bizden önceki dönemlerde yapılmıştı. Şimdi soruyorum size, Bizimle beraber bu çarpık düşünce her mahalle ve bölgede 4 kata çıktı. Yanlış olan imar bumu? 74 Parsel 40 yıldır çözülmüyordu, bumu yanlış imar? Çil Mehmet diye bahsedilen ( Bahçelievler ) yerde herkes hak sahibi oldu, yanlış olan bumu? Örencik mahallemizde, mahalle sakinleri ile beraber imar yapıldı, yanlış olan yoksa bumu?
Söz örencikten açılmışken, sahi oradaki mezarlık kime satılmış, onu da açıklayın.
Hacılar imarında tahsisli yerler, tahsis edilen hemşerilerimize verildi. Yanlış olan bumu? Saymakla bitmeyecek imarlar yapıldı, hangisini hatalı diye geri çevirdiniz. Bir örneği varmı, merak ediyorum.

5- ARSA SATIŞLARI;
Yine dilinizden hiç düşürmediğiniz arsa satışları. Evet, 5 yıllık hizmet süremiz içerisinde toplam satılan arsa değeri, yaklaşık 25 trilyon civarı. Sizin 1 yılda sattığınız arsa satışı neredeyse bunun yarısına yaklaştı. İşin diğer bir tarafı bu yaptığınız satışlarda, bizim imar planını yaptığımız ve sizin bozacağız dediğiniz planlı yerlerde. Bu demek oluyor ki, biz o imar alanlarını yapmamış olsaydık, sizler personel maaşlarını bile ödeyemez durumda olacaktınız. Birde gölbaşılıların şunu bilmesi gerekir, bizim yapmış olduğumuz satışların tamamı hizmet olarak vatandaşa geri döndü. İşte her şey elinizin altında, Son yıl yapmış olduğumuz yatırımın maliyeti yaklaşık 38 trilyon civarı. Yani 5 yılda satılan arsa satışlarının da üzerinde, bir yıllık yatırımın maliyeti. Peki, siz ne yaptınız, personel maaşı ödemekten başka hiçbir şey.

6- TASARUF;
Başkanın son zamanlarda kulağa hoş gelen moda deyimi var. ''Tasarruf yaptık.'' Eğer sen bütçenin %37'sini gerçekleştirirsen, bozcam dediğin hazır imarları satar personel maaşı ödersen, hiçbir şey yapamazsan, amaçta hizmet etmek olmaz, tasarruf yapmış olursun. Tasarruf deyince nerden ve hangi kaynaklardan bu tasarrufu sağladın? Yatırım yok, hizmet yok, işçi kıyımı yapar, araçları fen işlerinde yatırırsan tasarruf olur. Bu yaptığınızı çocuklarda yapar. Yatan insan enerji harcar mı, harcamaz. Bir yıl yattınız, tasarruf dediğiniz şey bu olsa gerek.
Elinizde yaklaşık 76 trilyonluk bir bütçeniz var, siz bu bütçenin yarısını bile gerçekleştiremez iseniz , hizmet yapamaz iseniz, bunun adına tasarruf değil, olsa olsa beceriksizlik denir. Sayın başkan son konuşmalarında şişirilmiş bütçe diyor. Bak başkan seni severim bilirsin, birileri seni yanıltıyor. Sizden önceki dönemde gerçekleşen bütçe %86 civarlarında, şişirilen bütçe böyle olmaz. Biran senin söylediğini kabul edersek, inanmadığın bütçeyi neden 1 trilyon arttırdın diye sorarlar. Onun için seni yanıltanlara müsaade etme.

Size son olarak şunları hatırlatayım. Geçmiş dönemle fazla uğraşmayın. Eğer geçmişle uğraşırsanız, yapılan hizmetlerin altında ezilirsiniz. Buda sana fayda değil, zarar getirir. Gölbaşı halkı, otobüste, dolmuşta, kahvehanelerde, sokakta ne diyorlar biliyor musunuz, bunlar geçen dönemde yapılan hizmetleri korusunlar, muhafaza etsinler onlar için bu bile başarı olur. Geçen 5 yıl Gölbaşı Altın çağını yaşadı. O dönem bir efsaneydi. Efsane belediyecilik örneği sunuldu. Siz hala yapılan kültür merkezlerine 4 tane sandalye alıp hizmete sunamadınız. Bizim dönemimiz de yapılan, Açılışı bile yapılmış yerlere, yeni isimler vererek sanki siz yapmışsınız gibi tekrar açarsınız siz. Ve tabiî ki böylece de tasarruf etmiş sayılırsınız.
Kafanızı nereye çevirirseniz çevirin, Doğuya çevirsen, batıya çevirsen, güneye çevirsen, kuzeye çevirsen, orada Ak Partili belediyenin hizmetlerini görüyorsunuz. Sanırım sizi rahatsız eden, yapılan bu kadar hizmetler olsa gerek. Bindiğiniz araçlardan, makine parkına kadar. Parklardan, sosyal kültürel merkezlere kadar bizler varız. Sanırım asıl sizi üzen bunlar. Biz söz vermiştik, sözlerimizi de fazlasıyla yerine getirdik. Sıra sizde ağlanmayı bırakın ve hizmetler için kafanızı yorun.
Hepimiz gölbaşında yaşıyoruz ve hizmete ihtiyaç duyuyoruz. Orası hizmet etme makamı, ağlamak sızlanmak gölbaşına bir şey kazandırmıyor. Hiçbir şey bilmiyorsanız, bizim dönemimizde bitmiş 6 – 7 adet proje elinizin altında, onları devreye sokun, bir eseriniz olsun. Geriye kalan sürenizde başarılar diliyorum. "
Saygılarımla Yakup KURTOĞLU

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
müslüman
01 Mayıs 2010 Cumartesi 23:04
hak
sayın odabaşı dört dörtlük bir insan kişiliğiyle beyfebdiliğiyle adam gibi adam
88.231.174.209
MHP li
30 Nisan 2010 Cuma 14:36
Yakup lar bidaha rüyanızda göremezsiniz ikinizde.
Yakup Kurtoğlu; doğru düzgün yönetseniz bu gün bu hallere düşmezdiniz bu gün Yakup ODABAŞININ yaptığını yani , kendi ailesi kendi arkadaşları kendi çevresi yani belediyeyi MHP li ler değil Yakup ODABAŞI ve ailesi yönetiyor. dün de siz aynısını yaptınız sayın Yakup KURTOĞLU, siz de dışarıdan gelen ithal lerle yönettiniz belediyeyi. Gölbaşı halkıda bidaha sizi seçmedi. Bidaha da seçmez. Aynı şey Şimdiki yönetim içinde geçerli bidaha rüyasına da yatsa Yakup ODABAŞI belediyeyi rüyasında göremez.
194.27.161.244
mesut
29 Nisan 2010 Perşembe 10:33
açık oturuma çıkın
Sayın belediye başkanı her ağzını açtığında Kurtoğlunun söylediklerine değiniyodu.Bir yıl süresince hızmet yerine Kurtoğlunun dile getirdiklerinden aklımızda bişey kalmadıçKurtoğluda ister istemez bu bir yıllık süre zarfında insanların aklında kalan konulara açıklık getirmiş.Asıl önemli olan Kurtoğlunun söylediklerine cevap vermektir.Yada çıksınlar açık oturum yapsınlar.Kurtoğu zaten kendisini davet etmiş.Eğere başkan kendisine güveniyosa çıksınlar halkın karşısına.
85.104.135.41
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
 • Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor
 • Gölbaşılı Çocuklar Sinemada Buluştu
 • Miniklerin Kur'an başarısı
 • İbrahim Ateş'ten Ayasofya açıklaması
 • Kaset Kumpasının Ayrıntıları! Çilingirle Girip Kamera Yerleştirmişler
 • 15 Temmuz'da Kışlaları Dolaşan Beyaz Elbiseli Kişi Aranıyor
 • İnanılmaz Bir Yükseliş Öyküsü! Temizlik İşçiliğinden Genelkurmay İmamlığına
 • Akıncı Üssü'nde Yakalanan Ünlü Kolejin Sahibi: Sosyal Etkinlik İçin Gittim
 • Dolar 3 TL'yi Aştı, Altın Tarihi Zirveyi Gördü
 • FETÖ'nün "yapılacaklar" listesi
 • Er Kurtuluş Kaya'yı darbeci binbaşı Ahmet Taştan gözünden vurmuş
 • FETÖ elebaşının yerine İsmail Büyükçelebi'nin geçmesi bekleniyor
 • Cumhurbaşkanlığı'nda başyaverlik kaldırılıyor
 • Kumpas soruşturmasında 65'i asker 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
 • Darbeci Kara Havacı Yarbay Davut Uçum'un ifadesi
 • Kemal Kılıçdaroğlu'dan Özel Harekatları ziyaret
 • Jandarma ve Emniyet kriminalde gözaltılar!
 • İstanbul üzerinde uçan darbeci F-16 pilotları tutuklandı
 • İstanbul Başsavcılığına İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan atandı
 • Berat Albayrak: Bu yapının sızmadığı kurum yok
1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim