• BIST 11064.85
  • Altın 2559.282
  • Dolar 33.0331
  • Euro 35.9507
  • Ankara : 30 °C
  • İstanbul : 30 °C
  • İzmir : 38 °C

CEMİL ÇİÇEK YOZGATLILARIN ARABAŞI GECESİNE KATILDI

29.01.2009 12:58
CEMİL ÇİÇEK YOZGATLILARIN ARABAŞI GECESİNE KATILDI
Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek Gölbaşı'nda Yozgatlı hemşerileriyle bir araya gelerek arabaşı gecesine katıldı.

CEMİL ÇİÇEK YOZGATLILARIN ARABAŞI GECESİNE KATILDI..

-CEMİL ÇİÇEK : DOĞDUMUZ VE YAŞADIĞIMIZ YERE KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ VAR

-TÜRKİYE VE TÜRKİYE DIŞINDA 4 MİLYON YOZGATLI VAR..

- YOZGAT'IN SAĞCISININDA SOLCUSUNUNDA GÖNLÜNDE TEK BİR DEVLET VARDIR


Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek Gölbaşı'nda Yozgatlı hemşerileriyle bir araya gelerek arabası gecesine katıldı.

Gölbaşı Karşıyaka Kültür Merkezi'nde Yozgatlılar Derneği arabaşı gecesi düzenledi. Yozgat'ın yöresel yemeklerinden Arabaşı'nın ikram edildiği geceye Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AKP Yozgat Milletvekili Osman Coşkun, Demokrasi Kurulu Başkanı Nur Doğan Topaloğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, AKP Gölbaşı İlçe Teşkilat Başkanı Ramazan Şimşek ve yaklaşık 250 yozgatlı katıldı.Cemil Çiçek yapmış olduğu konuşma da, her insanın doğduğu ve doyduğu yere karşı sorumluluk hissetmesi gerektiğini belirterek “Mademki burada bulunuyoruz. Burada yapacağımız güzel işler var. Ekonomik işler var, ticari işler var, kültürel işler var, yapılacak birçok iş var. Doğduğumuz yere karşı da sorumluluklarımız var. “dedi.

Çiçek; Türkiye'de ve Türkiye dışında 4 milyon Yozgatlı buluduğunu belirterek, “Türkiye için olduğu gibi Türkiye dışında da var. Yani milletimizin bu gün 4 milyondan fazla insanı şu vilayetten bu vilayetten ama Yozgatlı'ların da önemli bir ağırlık teşkil ettiği Avrupa da bir de Avrupa Yozgatlı'ları var. “dedi. Cemil Çiçek, geçmişte çok bölünmeler olduğunu bundan ders alınması gerektiğini belirterek, “Yozgat'ın sağcısının da, solcusunun da gönlünde bir tek devlet vardır, bir tek vatan vardır, bir tek bayrak vardır ben de onların hepsinin alnından öpüyorum.”dedi.


HEPİMİZ ANKARALI YOZGATLI-GÖLBAŞILI YOZGATLI OLDUK…Yozgatlılar adına konuşan Gölbaşılı işadamı Avukat Hayrullah Başer yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi ; ''Bu gün Yozgat kültürünün, toplantı kültürünün, sohbet kültürünün bir müessesi gibi kabul ettiğimiz arabaşı gününde bir araya geldik. Değerli hemşerilerim hepimiz memleket itibariyle misafirlerimiz hariç Yozgat'lıyız. Yozgat'tan çıkarak bu gün yeni bir ünvan kazandık. Ankara'lı Yozgat'lılar, Gölbaşı'lı Yozgat'lılar, Etimesgut'lu Yozgatlılar olduk. Her ne kadar aslımızı ve kökümüzü inkar etmesekte bu bir gerçek. Yani artık Gölbaşı'lı Yozgat'lıyız ve Yozgat'ı unutmadan kökümüzü koparmadan Ankara'da, Gölbaşı'nda birlikte daha güzel şeyler nasıl yaparız, nasıl hayırlı şeylere imza atarız onu düşünmek, onunla yaşamak mecburiyetinde olduğumuza inanıyorum'' dediTÜRKİYE VE TÜRKİYE DIŞINDA 4 MİLYON YOZGATLI VAR..Cemil Çiçek yapmış olduğu konuşmada şunları söyledti. “İnsanların bir doğduğu yer var birde doyduğu yer var. Bazen insanların doğduğu yer ile doyduğu yer aynıdır. Ama günümüz dünyasında ekonomik sebeplerden, sosyal sebeplerden, siyasi sebeplerden, bilinen bilinmeyen birçok sebeplerden dolayı insanlar bazen doğdukları yerlerden ayrılırlar doydukları yerlerde ikamet ederler.

Türkiye için olduğu gibi Türkiye dışında da var. Yani milletimizin bu gün 4 milyondan fazla insanı şu vilayetten bu vilayetten ama Yozgatlı'ların da önemli bir ağırlık teşkil ettiği Avrupa da bir de Avrupa Yozgatlı'ları var. Yani Ankara'da Yozgat'lı da var 81 vilayetten de insanlar var. Bazı vilayetler daha fazla bazıları daha az dediğim gibi.

Dolayısıyla biz bu birliktelerin Türkiye'nin birlikteliğine, huzuruna, barışına katkı sağlayacak bir anlayış içerisinde sürdürülmesin de fayda var. Bunun güzel örneğini Yozgat'lılar olarak biz ortaya koyabiliriz ve koymalıyız. Çünkü Ankara'da sayısı şu veya bu değişik rakamlar telaffuz ediliyor ama ne olursa olsun önemli bir ağırlığı teşkil ediyor, önemli bir yeri teşkil ediyor. Yaşadığımız günün kıymetini, anlamını bilmeliyiz ve o zamanı anlamlı bir şekilde değerlendirmemiz lazım. Elbette Yozgat entellüektiliği bol olan okumuşu bol olan bir vilayet. Belki de bu ekonomik zaruretlerden kaynaklanıyor. Yani okumak, çocuğunu okutmak tek alternatif olduğu için. Bu da başka bir özelliktir, başka bir güzelliktir. “DOĞDUĞUMUZ VE YAŞADIĞIMIZ YERE KARŞI SORUMLUYUZ..“Demin Hayrullah Bey kardeşim bir şey söyledi. Mademki burada bulunuyoruz. Burada yapacağımız güzel işler var. Ekonomik işler var, ticari işler var, kültürel işler var, yapılacak birçok iş var. Eğer bunlara niyetimiz varsa, kararımız varsa bunları konuşabiliriz. Doğduğumuz yere karşı da sorumluluklarımız var. Bakınız bir çoğumuzun atalarının, annelerinin, babalarının, dedelerinin mezarları orada. Oraya karşıda bizim yapacağımız işlerin olduğunu düşünüyorum. Bunları söylemeye çalıştık söylüyoruz. Doğruyu ne kadar söylersek bu gün olmazsa yarın neticesi olur diye. Liseyi en evvel yaşatan, en evvel muhatap olan bir vilayet olmasına rağmen bir üniversitesi yoktu. Bu gün üniversite de oluştu. Bu üniversiteyi hem Ankara'da ki Yozgat'lılar olarak gurur duyacağımız hem de hakikaten oradaki hemşerilerimizin gelişmesi, kalkınması ve zaman zaman ziyaret ettiğimiz de gelişmiş bir vilayetin çocukları olarak oraya yapacağımız işlerin olduğunu düşünüyoruz.”DİLİM BİRAZ DİKENLİDİR..“ Toplantılar yapılıyor valisi, belediye başkanı ama bir bakıyoruz yemekler gelipte bir paket sigara parası teberru denildiği zaman salonun yarısı boşalıyor. Ben çok üzüldüm. Ben Bozok Üniversitesine başka vilayetlerin iş adamlarından para toplarken benim hemşerim 5 lirayı vermekten imtina ediyorsa o zaman da bende dedim ki Yozgat'ın tabiri ile guru guruya gurban oluyum takı takır gönlümü sürüyüm. Böyle hemşerilik olmaz. Ben siyasette de dili acı bir adamım. Dilim biraz dikenlidir.”YOZGAT'IN SAĞCISININDA SOLCUSUNUNDA GÖNLÜNDE TEK BİR DEVLET VARDIR..“Gerçekten bu ülkenin birliğine beraberliğine giden yolda, kalkınmasına giden yolda Yozgat'lı hemşerilerimize çok işlerin düştüğü kanaatini taşıyorum. Geçmişte çok bölündük, çok parçalandık. Sağcı dedik solcu dedik. merkezli dedik kazalı dedik. Bunların hiç birisinin birbirimize faydası olmadı. Geriye dönüp bir bakın bunların çoğunuda siyaseten yaptığımız yanlışlar. Hem ülkenin birliğine beraberliğine ihtiyacı var dedik ondan sonra da bunlar sağcı bunlar solcu. Ben biliyorum ve ben inanıyorum ki ben bir defa şahit oldum; Yozgat'ın sağcısının da, solcusunun da gönlünde bir tek devlet vardır, bir tek vatan vardır, bir tek bayrak vardır ben de onların hepsinin alnından öpüyorum.”
kaynak:golbasigazetesi.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim