• BIST 11064.85
  • Altın 2579.889
  • Dolar 33.0086
  • Euro 35.9773
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 26 °C

CHP ipler geriliyor

04.06.2009 09:33
CHP ipler geriliyor
CHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı'nda ilçe yönetimi tartışması halen devam ediyor. Sessizliğini koruyan CHP eski yönetim kurulu üyesi Bayram Duman verdi veriştirdi.

CHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı'nda ilçe yönetimi tartışması halen devam ediyor. Sessizliğini koruyan CHP eski yönetim kurulu üyesi Bayram Duman verdi veriştirdi. Yazılı olarak açıklama yapan Bayram Duman sert eleştirilerde bulunarak, CHP İlçe Teşkilat Yönetimine , "HODRİ MEYDAN" kongreye gidelim." diyerek Eski İlçe Başkanı, Belediye Meclis Üyesi Yusuf Aksakal'a karşı tepkisi olduğunu belirtti. Bayram Duman, "Kongrede Yusuf Aksakal aday ise bende karşısında adayım, aday değilse bende aday değilim. Yüreği yetiyorsa kendisini seçen delegeyle kongreye gidelim  çıksın karşıma aday olsun."dedi.

KAFASINI KOPARTIRLAR

CHP Belediye Meclis Üyesi Yusuf Aksakal ise Bayram Duman'a cevap vermeyeceğini ifade ederek sadece bir tek cümle söyledi "Erken öten horozun kafasını kopartırlar." dedi.

 
  Bayram Duman yaptığı yazılı açıklama da şunları söyledi.
 
 
 
"Evet arkadaşlar UTANALIM  85 imza DEMOKRASİ 'nin ta kendisi değil mi?
 
1-Bu beldeler ve köyler(yeşilçam,akarsu,boyalık,ikizce, dikilitaş, altunçanak,yazlık.merkez mahalleler)in seçim kurulu listesinde yeri yokmuş bu belde ve köyler bize bağlanalı 1 yılı geçti. Bu köylere hiç uğradın mı bırakın bu köyleri Karagedik ve Bezirhane dışında son 1,5 yıldır köylere hangi program yapıldı!!!  hiçbir köyde program yapılmadı.Şimdi bu bağlanan köyler Haymana ve Bala'da da oy kullanamıyor bunlar CHP delegesi değil mi oy kullanmalarından niye rahatsız olunuyor insan partilisinden korkar mı ?AYIPTIR
            2-Bu belde ve köylerin kaydı Gölbaşı'na geçti mi deniliyor 1-1,5 yıldır bu üye ve delege kayıtları Haymana ve Bala ilçeden istenmemiş hiçbir çalışma yapılmamış.Bizim ilçemizde yazışmaları yapmamış üyelikleri istememiş BİZİM İLÇEMİZ NE İŞ YAPAR. Bu kayıtları neden istemez anlamak mümkün değil, aslında anlamak ta mümkün. Nasıl olsa bana oy vermezler mantığı AYIPTIR BEYLER!
            3-CHP'nin her üyesi her delegesi benim gözümde partisinin üye ve delegesidir. Partiden istifa eden delege de yoktur fazla sevinmeyin. Sizler eğer onların başka bir siyasi partiye çalıştığını düşünüyorsanız disipline verin, yoksa SÖYLEYENLERİ disipline verin. ESAS AYIP BUDUR.
            4-İl genel meclisi üyesi bunu yaptıysa ki yapmadı verirsin disipline olur biter.Ama disipline verilmeyen gizli işler ne olacak.
            5-Birileri de seçimi Akp' ye nasıl kazandırırız diye değişik kombinasyonlara girip görüşmeler yapmadılar mı?
            6-Sistematik aday dosyası çekmekten bahsedenler ilçe kongresini 1 oyla kaybeden adayın ekip arkadaşları diye seçilmeyecek sıralara koyarsan o insanlar dosyalarını tabi ki çekerler. Kaldı ki dosya çekenler arasında şu anki ilçe başkanı da var. Dosya çekmeyip listeden olan meclis üyelerinden kaçı çalıştı listede olup çalışmamak mı yoksa çekilip benim gibi çalışmak mı iyidir. Benim seçimde  köy çalışmalarına katılmamdan niye rahatsız oldun, Özgür SAĞLAM beni senin engellemelerine rağmen ne zaman çağırmışsa gidip çalıştım. Kendisine sorabilirsin. Ben ekip adamıyım arkadaşlarım varsa var olur yoksa yok olurum. Ekibimi satmam ekibini satanları da çok gördük.
            7-Delege olup da köyünde partiye oy atmayan yok. Sen kime oy verdiysen onlarda oraya oy vermiştir. Vermedilerse gereğini niye yapmadın.1,5 yıllık ilçe icraatınızda  üyesi olmayan, ama çok oy alınan köylerde gidip partiye kim oy veriyor deyip araştırma yapıp oraların üyelerini yapmamandaki korkun neydi. KÖY DELEGELERİNE VE ÜYELERİNE OLAN SALDIRINI DURDUR BEDELİ AĞIR OLUR.
            8-İlçenin içinde yapmış olduğu başkanlık seçimi ne seni ilgilendirir nede beni, Tüzüğü çok iyi biliyordun da 30 kasım da istifa etmeyerek partinin başını bağlayarak partiyi ilçe başkansız bırakmaktaki AMACIN NEYDİ? Bunlar senin ekip arkadaşların değimliydi ben güvendim sen neden güvenmedin.Şuan ekip arkadaşlarının kaç tanesi yanında?ŞUANKİ ARKADAŞLARA SESLENİYORUM AYNI ŞEYLER SİZİN DE BAŞINIZA GELECEKTİR.Sakın vaat lere kanmayın?
            9-Partiye yeteri kadar zarar verdiniz diyenler Siz partinin yakasından düşmediğiniz sürece parti halka açılamayacaktır. İlçe başkanlığı süresince 1 KÖY E BİLE GİTMEYEN İLÇE BAŞKANI PARTİYE FAYDALIMI OLUR ZARARLIMI OLUR. Kaç mahalle ve köy muhtarını tanırsın kaçının yanında itibarın var. Sen merkezde siyaset yapıp köyleri boş bırakırsan, ondan sonra oy alamıyorum diye zırlarsan meydanı başkaları alır. Kimseyi suçlama aynaya bak.ÖNÜNÜZE GELENİ KAPTINIZ ARKANIZDAN GELENİ TEPTİNİZ. (kaynak:köy ve mahalle muhtarları)
            10-Seçime kadar partiliyiz, mezara kadar da partiliyiz. Bu kervanda yürümeye devam eder! Sorgusu kimseye kalmamış.
            11-CHP'nin onurlu delegeleri diyorsun, bir bölüm delegesi onurluda köy delegesi onursuz mu? Basitleşmeyin AYIP ,UTAN!
            12- Köyüm de ailemin tabanını gider sorarsan sana  AİLEMİN KÖK VE TABANI NI ÇOK İYİ ANLATIRLAR, SEN DE ANLATIRMISIN ?
            13-Senin seçtiğin ilçe yönetimine güvenmiyorsan sorun sendedir. 4 ay sonra seçim var diyorsun(SEÇİM E 6 AY VAR) o zaman niye ilçeyi düşürdün.YUKARILARA YANLIŞ BİLGİ AKTARDIN  ?
            14-Kafandaki ANKARA LILARA OLAN DÜŞMANLIĞINDAN VAZGEÇ çünkü artık sen de ANKARA LISIN(FAŞİZAN DÜŞÜNCELER İÇİNE GİRME)
15-CHP'nin tüm üyeleri hepsi özdedir, hepsi saygındır.
16-Partiye Gölbaşında yıllardır kene gibi yapışıp kan emenler YETER ARTIK Düşün partinin yakasından. Yeni oluşan yönetimde 44 tane köyden bir tane kişi niye yok?56 köy deleğesi var 3 kişiye söylemişsiniz? Onlarda zaten kabul etmemişler. Oysaki geriye kalan 53 kişiden en az 10 kişi yönetime girmek istiyordu. Fakat zihniyetin bozuk olduğu için arama gereği duymadın, köylerden bir kişi listene girmiyorsa şapkanı önüne bir koy düşün!
17-Belediye ye CHP bayrağı dikecektin!!!!!! Ne oldu dikemeden partililerden aylarca sakladığınız istifayla seçimden önce ilk kaçan sen oldun!!!!
18-Başka partilere çalışan namerttir aksini iddia eden de NAMERT'tir    

 Sayın arkadaşım
 
  BEN ADAY DEĞİLİM,ARTIK BUNDAN SONRADA ADAY OLMAYACAĞIM.
  ANCAK,
  BEN YARIŞTAN KORKMAM SENİ SEÇEN KONGRE DELESİYLE OLAĞANÜSTÜ KONGREDE YARIŞA VARMISIN. BUNA CESARETİN VARSA KENDİNE GÜVENİYORSAN DELEGEYE DE SAYGINIZ VARSA İŞTE OLAĞANÜSTÜ KONGRE ,İŞTE SEÇİM SANDIĞI !!!!!!!!!!!!!
HODRİ MEYDAN
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
YORGUN DEMOKRAT
05 Haziran 2009 Cuma 10:13
BIRAKIN AKSAKAL I
Bayram bey, bırakın artık Yusuf Aksakalla uğraşmayı! Herkesin ne kazandırdığını, ne kaybettirdiğni, donanımını, vizyonunu herkes biliyor zaten. Ne olacak şimdi? Aksakal aday olmazsa siz aday olmayacak mısınız? Ne alakası var! Bunu benim ve bir çok CHP'linin hatta başka partili bir çok kişinin bildiği kadar siz de biliyorsunuz: Gölbaşı CHP'nin size ihtiyacı var. bırakın aksakal olmuş olmamış... Siz her halukarda ilçenin başına geçmelisiniz! Eğer böyle yapmazsanız, CHP'ye ve Gölbaşı'na zarar vermiş olursunuz. Nedir sanki anlamıyorum. Ne duruyorsunuz, neyi bekliyorsunuz? Aksakal'ı mı? Güldürmeyin beni. Size bir şey söyleyeyim mi: Aksakal ile uğraşmak sizin değerinizi azaltıyor. Bu benden size bir dost tavsiyesi. Sizin vizyonunuzun ne kadar geniş olduğunu, ne kadar büyük kitlelere ulaşabildiğinizi ve CHP için neler yapabileceğinizi ben çok iyi biliyorum. Lütfen ideallerinizle ilgilenin, üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirin, şu sazı artık elinize alın. Gölbaşı'nda Haşlak ve AKP saltanatı bitti, MHP Odabaşı ile birlikte Gölbaşı'na hiçbir şey veremeyeceğini daha şimdiden gösterdi. Biz de artık CHP iktidarını özledik. Önümüzdeki yerel seçim atmosferini şimdiden görür gibiyim. CHP Gölbaşı Belediyesini kazanacaktır , bunun için de şimdiden harekete geçmemeiz, bu hareketin öncülüğünü de sizin yapmanız lazım.
Lütfen, alın sazı elinize, İlçe başkanımız olun, 4 senede yapacağınız üstün çalışmalarla, Gölbaşı Belediyesine sosyal belediyeciliğin ve Cumhuriyetin sembolü CHP'nin bayrağını dikin. Son iki yılı beklemeyin, bu fırsatı değerlendirin. bugünden tezi yok çalışmalara başlayın, Gölbaşı'nı kucaklayın, yayılın. Ben eminim siz de emin olun: Eğer bugün itibariyle çalışmalarınıza başlarsanız yerel seçimlere kadarCHP'yi Gölbaşı'nda 1 numara yaparsınız. Aksi takdirde siz de CHP'de biz de kaybetmeye mahkum kalırız. Saygılarımla.
85.104.134.13
ESKİ BİR DOST
05 Haziran 2009 Cuma 10:12
KİM KALDI
sayın yusuf aksakal son beş yılda siyaset yaptığın akrabaların hariç, kaç arkadaşın şu an yanında açıklarmısın.kAFA KOPARTMAKTAN DOSTSUZ KALDIN
85.104.134.13
KÜSKÜN CHP Lİ
04 Haziran 2009 Perşembe 17:34
BAYRAM ABİ DEDİKLERİNDE SONUNA KADAR HAKLI
BAYRAM ABİYİDE YUSUF ABİYİDE BAYAĞIDIR TANIRIM İZLEDİĞİM KADARIYLA YUSUF AKSAKAL BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE HİÇ BİR İCRAATTA BULUNMAMIŞTIR HALKLA KOPUK BİR İLÇE BAŞKANI PROFİLİ ÇİZMİŞTİR İNSANLARI CHP Lİ OLANLARI BAYAĞI KÜSTÜRMÜŞTÜR NE ARAMIŞTIR NEDE SORMUŞTUR SEÇİM ZAMANINDA BİLE ETRAFINA BAKIPTA YA BEN NEDEN ESKİDEN CHP YE GÖNÜL VERMİŞ ŞAHISLARI ARAMIYORUM DEMEMİŞTİR YAPTIĞI İŞ KENDİNİ MECLİS ÜYESİ OLMASI İÇİN ADAYLARA DAHA DOĞRUSU ÖZGÜRE KENDİNİ İLK SIRADA ADAY GÖSTERMEK OLMUŞTUR.BANA GÖRE MAKSAT MECLİS ÜYELİĞİNDEN GELECEK PARAALIRIM 1500TL YADA HER NEKADARSA ÇEKİLİRİM OTURURUM KENARA KİM NE YAPARSA YAPSIN,BAYRAM ABİYE GELİNCEDE DÜRÜST BİR KİŞİLİĞE SAHİP TEMİZ BİR İNSAN İZLEDİĞİM KADARIYLA EĞER BUKADAR SESİ GELİYORSA DEMEKKİ VARDIR BİRŞEYLER MECLİS ÜYELĞİNDEN BİLE 2 SIRADAN GİRMİŞ BİRİ ÇEKİLİYORSA DEMEKKİ PARADAN DA ÇOK ÖNEMLİ İŞLER VARDIR ŞAHSİYET GİBİ GURUR GİBİ.BİLMEM ANLATABİLDİMMİ
88.224.84.151
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim