• BIST 11156.2
 • Altın 2545.656
 • Dolar 32.9847
 • Euro 35.9247
 • Ankara : 25 °C
 • İstanbul : 27 °C
 • İzmir : 32 °C

DEV PROJELER

21.03.2009 18:14
DEV PROJELER
Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, yeni dönemde gerçekleştireceği projeleri hazırladı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, yeni dönemde gerçekleştireceği projeleri hazırladı. Projelerin yapılacağı yerler, içeriği ve planları hazır. 30 Mart sabahı Haşlak kolları sıvayarak hizmete kaldığı yerden devam edecek.
Yeni projeler arasında, yüzme havuzu, spor tesisi, bilgi,mahalle ve kültürevi, kent merkezi spor kompleksi ve recidence, Şahin Tepesi Projesi gibi dev hizmetler yer alıyor. Bu dönem gerçekleştirilen onlar hizmet yeni dönemde de sürecek.
YENİ DÖNEM PROJELER HAZIR
Gölbaşı Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Abdulnasır Haşlak, yeni dönem projelerini hazırladı. Projelerin yapılacağı alanlar, detayları ile birlikte netleşirken, projeler arasında sosyal, kültürel ve sportif tesislerin yanı sıra konut projeleri de yer alıyor. İşte Başkan Abdulnasır Haşlak'ın yeni dönemde gerçekleştirmeyi planladığı yeni projeleri ve özellikleri:

BİLGİ VE KÜLTÜR EVLERİ
Her biri 1050 m² büyüklüğe sahip Bilgi ve Kültür Evlerinde, içerisinde kütüphane, zeka oyunları, toplantı, taziye, kabul salonları, hobi odaları, kurs odaları ve kültürel alanların yer alacak. Her mahalleye yapılacak bilgi ve kültür evleriyle kültürümüzü gelenek ve göreneklerimizi, daha canlı tutmayı ve gençlerimizin sağlıklı bir ortamlarda yetişmeleri hedefleniyor.

ŞAHİN TEPESİ PROJESİ

En büyük rekreasyon alanlarından biri olacak Şahin Tepesi projesi tam anlamıyla dev bir proje. İçerisinde yüzme havuzları, açık spor alanlar, sinemalar, Türk hamamı, Çocuk oyun alanları, kafeterya, oturma ve piknik alanları, bowling salonu bulunacak olan Şahin Tepesi projesi Gölbaşı'na ayrı bir değer katacak.

TELEFERİK PROJESİ

Şahin Tepesi ile Mogan Park arasında yapılması düşünülen 1450 m'lik teleferik projesi ile , yerli ve yabancı turistlerin ilçemize getirilmesi düşünülüyor. Bir örneği de Keçiören'de bulunan Teleferik Projesi Gölbaşı'nın sosyal ve ekonomik  yaşamına katkı sağlayacak.

DAR GELİRLİYE EV

Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için TOKİ ile işbirliği yapmayı hedefleyen Haşlak, 4000 evsizi ev sahibi yapmayı hedefliyor.

YENİ SANAYİ BÖLGELERİ

Konya yolu üzerinde Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapılacak olan Galericiler Sitesi ile iş istihdamı sağlamaya hedefleyen başkan Haşlak, bu site sayesinde Gölbaşı'nın ekonomisinin de kat kat artacağını söyledi.

MODERN KURBAN KESİM MERKEZİ

Temiz, hijyenik ve standartlara uygun bir kurban kesim yeri ile kurban bayramlarında yaşanan kirliliğin önüne geçilecek.

ESKİ BELEDİYE BİNASININ ALANINA OTOPARK

Nüfusun artması ile ortaya çıkan otopark sorunu, eski belediye binasının bulunduğu alan üzerine altı otopark, üzeri iş merkezi yapılmak kaydıyla çözüme kavuşturulacak. Bu proje ile hem Gölbaşı ekonomisi canlanacak, hemde otopark sorunu çözüme kavuşmuş olacak.

PAZAR YERLERİ DÜZENLENECEK

İlçemizde faaliyet gösteren ve vatandaşların alışveriş yaptıkları halk pazarları yeniden düzenlenerek, daha düzenli bir hale getirilecek. Yapılan yeni Pazar yerlerinin altları otopark haline getirilerek, otopark sayıları çoğaltılacak.

MEVLANA PARKI 3. ETAP ÇALIŞMASI

Su kesen deresi Gerder- Örencik arası ıslah edilip, çevre düzenlemesi yapılarak, vatandaşların piknik yapılması için alan oluşturulacak.

EN BÜYÜK HAYALİMİZ ALT GEÇİT

Bir önceki dönemde projesi ve mali kaynağı hazır olmasına rağmen, muhalif belediye meclis üyelerinin boykotuyla karşılaşan başkan Haşlak, Gölbaşı'nın iki yakasını bir araya getirecek olan ALT GEÇİT projesini göreve gelir gelmez hayata geçirecek.

KONGRE MERKEZLERİ

İlk bakışta pek önemli gibi görünmese de ilçeyi turizme açacak olan kongre merkezlerinin çoğaltılması Haşlak'ın projeleri arasında. Göreve geldiği günden bugüne kadar Gölbaşı'nı daha ileriye götürmek için bir çok projeyi hayata geçiren Haşlak, Ankara'nın en büyük ve en kapsamlı kongre merkezini de, görevde bulunduğu dönemde hizmete sundu. Göl kenarına beş yıldızlı oteller ve kongre merkezleri yaparak, Gölbaşı'nı bir turizm ve kültür merkezi yapmayı hedefliyor.

EYMİR MAHALLESİNE DÜĞÜN SALONU

Dar gelirli vatandaşların düğünlerini ve diğer sosyal etkinliklerine cevap verebilecek bir çok düğün salonu projesi olan Haşlak, Eymir mahallesin dede  bir düğün salonu yaparak, fakir vatandaşların hizmetine sunacak.

MEZARLIKLAR AĞAÇLANDIRILACAK

İlçe mezarlığının ağaçlandırılarak, daha güzel bir görünüme kavuşturulacağını ifade eden Haşlak, çevre düzenlemesi ile birlikte Gölbaşına yakışır bir kabristan hedefliyor.

EYMİR VE MOGAN ARASINA REKREASYON ALANI

Gölbaşının doğal güzellikleri arasında yer alan Eymir ve Mogan Gölleri arasında kalan alanı ıslah ederek  rekreasyon alanı ile güzelleştirecek olan Haşlak, bu rekreasyon alanının yanı sıra spor alanları yaparak gençlerimizin sportif faaliyetlere yönelmesini hedefliyor.

GÖLBAŞININ YILDIZI; MOGAN

Gölbaşı'na apayrı bir değer katan Mogan Gölü ile ilgili çok büyük projeleri olan Haşlak, yeni dönemde Mogan Gölü'nü temizleyerek turizme açacak. Su sporları faaliyetleri düzenleyerek, ilçenin tanıtımını yapacak olan Haşlak tekne turları düzenleyerek Gölbaşı'nı İç Anadolu'nun turizm merkezi haline getirmeye hazırlanıyor.

KENT BİLGİ SİSTEMİ GELİŞTİRİLECEK

İlk kez Gölbaşı Belediyesi tarafından vatandaşın hizmetine sunulan kent bilgi sistemi, daha da geliştirilerek, vatandaşa kolaylık sağlanacak.

GÜVENLİ PARKLAR

Vatandaşların rahatça ve huzurlu bir şekilde vakit geçirebileceği yerler olan parklar, güvenlik birimlerinin görev alması ile birlikte bu işlevini rahat bir şekilde yerine getirmişti. Yeni dönemde de bütün parklara hareketli mobesa kameraları ile parkların ve insanların güvenli bir şekilde vakit geçirmelerini sağlayacak.

TÜRKİYE'DE BİR İLK; PARKLARDA İNTERNET

Teknolojinin ve bilgisayar dünyasının gelişmesiyle birlikte internet yaşamımızda büyük bir önem kazandı. İnsanların boş vakitlerini değerlendirdikleri parklarda, internetlere kablosuz internet hattı kurduran Haşlak, yeni dönemde de bütün parklarda kablosuz internet bağlantısı olacağını beyan etti.

MUHTARLARA BİLGİSAYAR

Daha önce bütün mahalle muhtarlarına bilgisayar ve muhtarlık yazılımı hediye eden başkan Haşlak, yeni dönemde de kamu hizmeti yapan muhtarlara her türlü desteği vermeye devam edecek.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

Yeni dönemde Türkiye'de bir ilki gerçekleştirecek olan Başkan Haşlak, şeffaf belediyecilik anlayışını uygulamaya devam edecek. İhaleleri internet üzerinden canı yayınla izlettirecek olan Haşlak, şeffaf belediyecilik örneğini devam ettirecek.

EĞİTİME TAM DESTEK

Dört yıl içinde binlerce öğrencimize çanta ve kırtasiye yardımında bulunan Gölbaşı Belediyesi,  Ankara ve civarında eğitime en çok destek veren belediye oldu. Okulların tamir, bakım ve onarımı için toplanda 1 trilyon 200 bin ytl'lik ödenek ayıran Gölbaşı Belediyesinin el atmadığı alan kalmadı.

GIDA YARDIMI

İlçemizde ihtiyaç sahibi ailelere 16 bin adet gıda paketi yardımı yapan Gölbaşı Belediyesi, yeni dönemde de yardıma muhtaç ailelere gıda yardımında bulunmaya devam edecek.

GİYECEK YARDIMI

Gölbaşılı hemşerilerinin her konuda yanında olmayı amaçlayan Haşlak, “Sosyal Hizmetler Mağazasını” faaliyette geçirerek 5200 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza giyim-kuşak yardımı yapmıştı. Yeni dönemde de giyim-kuşam yardımları devam edecek.

AMATÖR SPOR KLÜPLERİNE DESTEK

Yaz tatillerinde Gölbaşı Belediyespor bünyesinde değişik branşlarda yaz-spor okulları açarak, gençlerin ve çocukların spora yönelmeleri sağlandı. Gölbaşımızın gururu olan Gölbaşı belediyespor'a ise maddi ve manevi destekler yeni dönemde de devam edecek.

ENGELLİLERE DESTEK

Özellikle engelli vatandaşlarımıza ayrı bir önem veren başkan Haşlak, yeni dönemde engellilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek.

EVLATLARIMIZIN EVİ OKULLARIMIZIN ONARIMLARI DEVAM EDECEK

El atamadığı alan kalmayan Başkan Haşlak, yeni dönemde de okullarımızın bakım ve onarımına destek olmaya devam edecek.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM DEDİK

Bir ilki gerçekleştirerek belediye sağlık ocağını hizmete sunan ve halka açık tedavi uygulattıran başkan Haşlak, ağız ve diş sağlığı merkezinde, tahlil ve rötgen hizmetleri verilmesini sağlamıştı. Yeni dönemde gezici bir sağlık ekibi oluşturarak, vatandaşlara ücretsiz sağlık taraması yaptıracak. 

SOSYALVE KÜLTÜREL FAALİYETLER

ü      Hanımlara yönelik meslek edindirme kursları,

ü      Gençlere yönelik meslek edindirme kursları,

ü      Engellilere yönelik meslek edindirme kursları,

ü      Sanatsal kurslar, (Halk müziği, Sanat müziği, Tiyatro, Folklor, Tasavvuf müziği vb…)

ü      Spor organizasyonlarının yapılması,

ü      Yaşlılar merkezinin yapılması,

ü      Engeliler merkezinin yapılması,

ü      Tarih gezileri,

ü      Yeni kreş binasının yapılması,

ü      Engellilere sanatsal kurs imkanı,

ü      Aile yaşam merkezi,

ü      Sünnet şöleni,

ü      Mahalle şenlikleri,

ü      Uluslar arası festivaller,

ü      Yaz sinema günleri,

ü      Kültürel geziler,

ü      Hanımlar lokali,

ü      Üniversite öğrencilerine çamaşır yıkama merkezi,

ü      Üniversite öğrencilerinin yurt ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması,

ü      Sosyal ve kültürel etkinlik imkanlarının zenginleştirilmesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
 • Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor
 • Gölbaşılı Çocuklar Sinemada Buluştu
 • Miniklerin Kur'an başarısı
 • İbrahim Ateş'ten Ayasofya açıklaması
 • Kaset Kumpasının Ayrıntıları! Çilingirle Girip Kamera Yerleştirmişler
 • 15 Temmuz'da Kışlaları Dolaşan Beyaz Elbiseli Kişi Aranıyor
 • İnanılmaz Bir Yükseliş Öyküsü! Temizlik İşçiliğinden Genelkurmay İmamlığına
 • Akıncı Üssü'nde Yakalanan Ünlü Kolejin Sahibi: Sosyal Etkinlik İçin Gittim
 • Dolar 3 TL'yi Aştı, Altın Tarihi Zirveyi Gördü
 • FETÖ'nün "yapılacaklar" listesi
 • Er Kurtuluş Kaya'yı darbeci binbaşı Ahmet Taştan gözünden vurmuş
 • FETÖ elebaşının yerine İsmail Büyükçelebi'nin geçmesi bekleniyor
 • Cumhurbaşkanlığı'nda başyaverlik kaldırılıyor
 • Kumpas soruşturmasında 65'i asker 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
 • Darbeci Kara Havacı Yarbay Davut Uçum'un ifadesi
 • Kemal Kılıçdaroğlu'dan Özel Harekatları ziyaret
 • Jandarma ve Emniyet kriminalde gözaltılar!
 • İstanbul üzerinde uçan darbeci F-16 pilotları tutuklandı
 • İstanbul Başsavcılığına İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan atandı
 • Berat Albayrak: Bu yapının sızmadığı kurum yok
1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim