• BIST 9722.09
 • Altın 2428.571
 • Dolar 32.5199
 • Euro 34.8
 • Ankara : 20 °C
 • İstanbul : 19 °C
 • İzmir : 21 °C

Gölbaşı 2008'i Geride Bıraktı

31.12.2008 12:48
Gölbaşı 2008i Geride Bıraktı
Gölbaşı tarihine kara bir leke olarak geçen belediye meclis üyelerinin alt geçit projesine boykotu 2008 yılına damgasını vururken, Gölbaşı Belediyesinin çalışmaları 2008 yılında Gölbaşı'nda gündemin üst sıralarında yer alan konular oldu.

Gölbaşı Tarihi Kitabı Tanıtıldı
Gölbaşı Belediyesi tarafından hazırlatılan Tarih İçinde Gölbaşı isimli tanıtım kitabı Akarçay Balo Salonu'nda verilen kokteyl tanıtıldı
Göl-der Ödülleri Sahiplerini buldu.
Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği nin 2007 yılı hizmet edenler ödül töreni Gölbaşı Akalın Tesisleri nde yapıldı. Gece de Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü sanatçıları müzik ziyafeti verirken, Seymen ekibi de gösteri yaptı. Gölbaşılılar ilk defa opera ile tanıştı.
Gölbaşı Hakimi Hayatını Kaybetti.
Gölbaşı Sulh Ceza Hakimi Muhittin Günaydın (45) kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
Elektrik Sorununa Başkan Haşlak İsyan Etti
Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak'ta elektrik kesintilerine isyan ederek, “Böyle rezillik olmaz”dedi.
Gölbaşı'nın Adrese Dayalı Nüfusu Ortaya Çıktı
Gölbaşı İlçesinin toplam nüfusu 73 bin 670 olarak belirlendi.
Gölbaşı Belediyesi 43.Kuruluş Yılını Kutladı
Gölbaşı Belediyesi 43.kuruluş yılını Moganpark Maya Düğün Salonunda kutlandı.
Gölbaşı Masaya Yatırıldı
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Ankara il Başkanlığı tarafından Gölbaşı'nın sorunları ve çözüm önerileri konulu toplantı Gölbaşı Akalın Tesislerinde kahvaltı verilerek yapıldı.
Garnizon Komutanı Sert Mesajlar Verdi
Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla bir konuşma yapan Gölbaşı İlçe Garnizon Komutanı Kd.Ütğm. Bilal Sarıdoğan konuşmasında“Hangi maskeyi takarsanız takın, artık hainliğinizi gizleyemiyorsunuz. Bir elinizde yıldırım, diğer elinizde tufan taşısanız, denizleri taşırıp üzerimize akıtsanız, güneşi yaklaştırıp dünyayı kavursanız dahi, şehitlerimizden aldığımız bu kuvvetle karşınızda daima bizi bulacaksınız, ateşimizle yanacaksınız” dedi.
Eğitimcilere, Toplam Kalite Ödülleri Verildi
Gölbaşı Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlçedeki okullar arasında yapılan Toplam Kalite Yönetiminde başarılı olan okul yöneticilerine ve çalışma ekiplerine ödülleri verildi
Ögretmen Kalp Krizi Sonucu Vefat Etti
Gölbaşı İmam Hatip Lisesi Beden Eğitimi Ögretmeni okulda kalp krizi geçirdi, kaldırıldığı Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde vefat etti.
Engelli Çocukların Anneleri Biraraya Geldi
Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü ne yapılan katkılarından dolayı Gölbaşı Belediyesi gümüş madalya ile ödüllendirildi. Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü Özürlü Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Avni Özkaya tarafından Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak'a gümüş madalya verildi
Gölbaşı'nda Sevgi Çiçekleri Açtı
Dünyada sadece Gölbaşı nda yetişen halk arasında yanar döner olarak bilinen sevgi çiçeği açmaya başladı.
Milletvekilleri Fidan Dikti
Yaklaşık 2 dönümlük Gümüşhaneliler Ağaçlandırma Alanına 400 kadar çam fidanı dikilirken, Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın ile Ankara Milletvekili Aşkın Aşan, Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak da ellerine çapa ve kürek alarak fidan dikip, sulama yaptı.
“Şimdi Hesap Verme Zamanı”
Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak 4 yıldan bu yana yapmış olduğu çalışmaları Gölbaşı Akalın tesisleri toplantı salonunda Şimdi Hesap Verme Zamanı” isimli basın toplantısıyla anlattı ve "Yeniden Adayım dedi”
Mogan Şiir Akşamlarının 5.si Yapıldı
Gölbaşı Belediyesi tarafından organize edilen 5. Mogan Şiir Akşamları Gölbaşı Akalın Tesislerinde yapıldı.
Gölbaşı Uçurtma Şenliği Yapıldı
Gölbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen uçurtma şenliği Şafak Mahallesi Cumhuriyet Caddesi kooparatif evleri bölgesinde yapıldı. Şenlik yarışmasında farklı katogirelerde 110 uçurtma yarıştı. Dereceye girenlere bilgisayar ve sarf malzemeleri ile birlikte televizyon ve cep telefonu verildi
Haşlak, İlçe Başkanlarına Çalışmalarını Gösterdi..
Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, Gölbaşı'nda faaliyet gösteren siyasi parti ilçe teşkilat başkanlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelerek, eleştiri ve önerileri dinleyip, belediye tarafından yapılan çalışmaları yerlerinde gösterdi
OMSED Hizmete Girdi
Erzurumlu olan Orhan, Mevlüt, Sadrettin, Erdoğan ve Doğan isimlerinin başharflerini alarak OMSED adını verilen isimli unlu mamüller ve pastacılık Erzurum Cag restoranı hizmete girdi.
Gölbaşı Festivali Zara İle Sona Erdi
Gölbaşı Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Festivali'nin 2. gününde yaklaşık 17 bin kişi sanatçı Zara'yı izlemeye geldi. Melih Gökçek, Gölbaşı'na daha yapılacak birçok hizmet olduğunu belirtirken, Haşlak, Örencik ve İncek'te hak sahiplerine tapu dağıttı. Sanatçı Zara'nın kaside okumasını yaklaşık 17 bin kişi sessizce dinledi.
Gökçek'e Gölbaşılılardan Teşekkür
Mogan Gölü yelken adasında yapılan törenle Mogan Gölü'ne Kızılırmak suyunun bir bölümünü bırakan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e çeşitli sivil toplum örgütleri ve Gölbaşı Belediyesi tarafından plaket ve şilt verildi.
Gölbaşı Milli Takımın Yarı Finalini Kutladı
2008 Avrupa Şampiyonası Çeyrek Final maçında A Milli Takımımız Hırvatistan'ı yenmesiyle birlikte Gölbaşılılarda sokaklara çıkarak kutladı.
Belediye Stratejik Planı Onaylandı
Gölbaşı Belediyesi tarafından 2009-2013 yılları Stratejik planı içeren Hukuk Tarifeler Plan ve Bütçe Hesap Tetkik ile İmar İstimlak Emlak Komisyonu ortak raporu meclis toplantısında oy çokluğu ile kabul edildi.
Belediye Muhtarlıklara Park Oturma Grubu İmal Etti
Gölbaşı Belediyesi köy iken mahalle olan 22 yerleşim alanındaki muhtarlıkların önlerine kamelya, piknik masası ve banktan oluşan park oturma grubu oluşturdu.
Belediyeden Mültecilere Yardım Eli
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Dış İlişkiler Sorumlusu Metin Çorabatır'ın sözcülük ve tercümanlık yaptığı ziyarette Gölbaşı Belediyesi tarafından Mültecilere kuru gıda desteği verildiği için teşekkür edildi.
Ögretmen Kalp Krizinden Öldü
Gölbaşı Gündüzalp İlkögretim Okulu Sınıf Ögretmeni Sezer Güncü Yaman ailesinin yanına gittiği Muğla'nın Akgedik köyü'nde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
DP'liler MHP'ye Geçti
Demokrat Parti'den istifa eden Ankara Eski İl Başkanı Namık Kemal Doğan ile birlikte Eski Demokrat Parti Merkez Karar Kurul üyeleri, Eski İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri MHP ye geçti.
Gölbaşı Fotograf Sergisi
Gölbaşı Belediyesi tarafından Zafer Çarşısı Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi'nde fotograf sergisi açıldı.
Kaymlakam Raşit Zengin Görevine Başladı
Balıkesir Bigadiç Kaymakamı iken İlçemize kaymakam olarak atanan Raşit Zengin göreve başladı.
Mogan'da Boğulan Askerin Cesedi Bulundu
Gölbaşı Mogan Gölü ne serinlemek için giren teskeresine 15 gün kala Gölde bogularak hayatını kaybeden askerin cesedi 12 saat aramadan sonra bulundu.
Cemil Çiçek Gölbaşı'nda İftar Açtı
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek Gölbaşı TEİAŞ Sosyal Tesisleri Lokalinde okul arkadaşı Av.Hayrullah Başer'in Yozgatlılara verdiği iftar yemeğine katıldı.
Başkan Haşlak, Ögrencilere Kırtasiye Dağıttı
Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak İlçede bulunan ilkögretim ögrencilerine kırtasiye yardımı yapıldığını belirterek, bazı okullara giderek ögrencilere kırtasiye malzemelerini kendisi verdi.
Gölbaşında Ramazan Şenlikleri Yapıldı
Gölbaşı'nda Ramazan ayı boyunca süren olan ramazan şenlikleri yapıldı. Ramazan şenliklerinin açılışını Kaymakam Raşit Zengin ile Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak yaptı.
Hastane Acil Servis İnşaatının Temeli Atıldı
Gölbaşı Devlet Hastanesi'nin genişletilmek üzere yıkılan acil servis inşaatının temeli yapılan törenle atıldı.
Küçük Kızları Tuzağa Düşüren Çete Yakalandı
Gölbaşı merkez dışında ev tutup genç kızları fuhuş batağına sürükleyen çete jandarma ve polisin ortak operasyonu sonucu yakalandı.
Ölüm Yolunda Trafik Kazaları Devam Etti
Ölüm Yolu olarak adlandırılan Ankara- Konya karayolunda yıl içinde onlarca ölümlü trafik kazası meydana geldi.
Engin Sezer TRT'de Yarıştı
Gölbaşı'nın yerel sanatçılarından Engin Sezer TRT'nin açmış olduğu SEN TÜRKÜLERİNİ SÖYLE türkü yarışmasında yarışmacı olarak katıldı.
Haşlak Sivil Toplum Örgütlerine Çağrı Yaptı; Proje Getirin
Gölbaşı Belediye Başkanı Abldulnasır Haşlak, ilçedeki sivil toplum örgütlerinin hiçbir proje sunmadığını belirterek, “Bazı sivil toplum kuruluşları adeta siyaset yapıyor, hiçbir proje sunmuyor, hiçbir etkinliği yok ancak muhalefet ediyor” diyerek sivil toplum örgütlerini proje üretmeye davet etti.
Murat Kekilli Konseri Üniversitelileri Çoşturdu
Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan Üstgeçit, Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi, Sentetik Çim Saha ve Spor Kompleksi, 4 Muhtarlık Binası ve 14 Park açılışından sonra sanatçı Murat Kekilli konser verdi.
5 Belde Resmen Gölbaşına Bağlandı
Gölbaşı'na bağlanan Karaali, Oyaca, Karagedik, Bezirhane ve Selametli beldeleri artık mahalle oldu.
Gölbaşı Açılışlarını Cemil Çiçek Yaptı
Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan Üstgeçit, Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi, Sentetik Çim Saha ve Spor Kompleksi, 4 Muhtarlık Binası ve 14 Park açılışı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek tarafından yapıldı.
200 Çift Gelinlik Giyip, Nikah Tazeledi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Gelinler Balosu etkinliği yapıldı. Cumhuriyet Bayramı ve Gelinler Balosu etkinliğinde Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak 200 çifte temsili toplu nikah kıyarak mutluluklar diledi.
Ramazan Şimşek Ak Parti İlçe Başkanı Oldu
AKP Gölbaşı 3. Olağan Kongresi'nde 407 delegenin geçerli kullandığı oydan 222 oyu Ramazan Şimşek alırken, 185 oyda Engin Çelik aldı. AKP ilçe Teşkilatının yeni ilçe Başkanı Ramazan Şimşek oldu.
Gölbaşı Tarihinde İlk Kez Meclis Toplanamadı
Gölbaşı tarihine kara bir leke süren boykot 2008 yılına damgasını vurdu. Muhalefet ve Ak Partili bazı belediye meclis üyeleri, belediye meclis toplantısına katılmayarak, alt geçit projesinin onaylanmasına engel oldular.
Gölbaşı Haymanalılar Derneği Açıldı
Gölbaşı Haymanalılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği halaylar çekilerek açıldı.
Haşlak, Aday Adaylığı'nı Açıkladı
Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak AK Parti Gölbaşı Belediye Başkan adayı olmak için aday adaylığı için müracaat etti.
Eğitim-Bir-Sen Gölbaşı Temsilciliği Açıldı
İlçe temsilciliğini Ömer Akgümüş'ün yaptığı Eğitim-Bir-Sen Gölbaşı temsilciliği açıldı.
Belediyeden Engellilere Jest
Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' nedeniyle 5 yürüme engelli vatandaşa akülü araba hediye etti.
700 Kişi Hakkında Gerçeğe Aykırı Beyandan Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunuldu
Gölbaşı Nüfus Müdürlüğü'ne adres beyanında bulunan 1500 kişiden yaklaşık 700 kişi yanlış beyan vermek suçundan Cumhuriyet Savcılığına şikayet edildi
Faruk Koca; Özel bir adayımız yoktur! Hepsi bizim adayımızdır.
AK Parti Ankara Milletvekili Faruk Koca Gölbaşı AK Parti İlçe Teşkilatı'nda belediye başkanı aday adayları ile bir araya geldi. Koca, aday adaylarıyla ilgili açıklamalar yaparak, Kamuoyunda bazı spekülasyonlar yapılıyor. Özel adayımız var gibi ancak özel bir adayımız yok, herkes bizim adayımızdır” dedi.
Gölbaşı Belediyesi'nin Eğitime Desteği Açıklandı
Son 4.5 yıl içerisinde Gölbaşı Belediyesi tarafından eğitim öğretime 1 milyon 200 bin YTL. harcama yaptığı bildirildi.
MHP 'nin Belediye Başkan Adayı Yakup Odabaşı Oldu
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Ankara ve İlçelerinin Belediye Başkan Adayları resmen açıklandı. Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Yakup Odabaşı Oldu.
Belediye Tarihinde İlk Kez Bu Dönem Borçsuz
Gölbaşı Belediyesinin kuruluşundan bu yana ilk defa hiçbir borcu bulunmuyor. Her dönem vergi, SSK ya da işcilerin sosyal hakları ile ilgili yada piyasa borçları olan belediye bu dönemde borçsuz olduğu öğrenildi. Gölbaşı Belediye Başkanı Haşlak, "Belediyemizin borcu yoktur."dedi.
Haber arşivini bizimle paylaşan Bayram Türkmez'e teşekkürler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
 • Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor
 • Gölbaşılı Çocuklar Sinemada Buluştu
 • Miniklerin Kur'an başarısı
 • İbrahim Ateş'ten Ayasofya açıklaması
 • Kaset Kumpasının Ayrıntıları! Çilingirle Girip Kamera Yerleştirmişler
 • 15 Temmuz'da Kışlaları Dolaşan Beyaz Elbiseli Kişi Aranıyor
 • İnanılmaz Bir Yükseliş Öyküsü! Temizlik İşçiliğinden Genelkurmay İmamlığına
 • Akıncı Üssü'nde Yakalanan Ünlü Kolejin Sahibi: Sosyal Etkinlik İçin Gittim
 • Dolar 3 TL'yi Aştı, Altın Tarihi Zirveyi Gördü
 • FETÖ'nün "yapılacaklar" listesi
 • Er Kurtuluş Kaya'yı darbeci binbaşı Ahmet Taştan gözünden vurmuş
 • FETÖ elebaşının yerine İsmail Büyükçelebi'nin geçmesi bekleniyor
 • Cumhurbaşkanlığı'nda başyaverlik kaldırılıyor
 • Kumpas soruşturmasında 65'i asker 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
 • Darbeci Kara Havacı Yarbay Davut Uçum'un ifadesi
 • Kemal Kılıçdaroğlu'dan Özel Harekatları ziyaret
 • Jandarma ve Emniyet kriminalde gözaltılar!
 • İstanbul üzerinde uçan darbeci F-16 pilotları tutuklandı
 • İstanbul Başsavcılığına İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan atandı
 • Berat Albayrak: Bu yapının sızmadığı kurum yok
1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim