• BIST 9334.13
 • Altın 2029.9
 • Dolar 31.1115
 • Euro 33.7724
 • Ankara : 8 °C
 • İstanbul : 10 °C
 • İzmir : 14 °C

Gölbaşı Geleceğe adım adım değil koşarak ilerleyecektir.

31.01.2009 17:42
Gölbaşı Geleceğe adım adım değil koşarak ilerleyecektir.
AK Parti Belediye Meclisi üyesi aday adayı olan ve Gölbaşı Sanayi Sitesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Aktay, Gölbaşı Taraf'a açıklamalarda bulundu

AK Parti Belediye Meclisi üyesi aday adayı olan ve Gölbaşı Sanayi Sitesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Aktay, Gölbaşı Taraf'a açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerde AK Parti'den belediye meclis üyeliğine aday adayı olan Mehmet Aktay, ilçede neden belediye meclis üyeliğine aday adayı olduğunu, seçildiği taktirde neler yapmayı hedeflediğini aktardı. Özellikle yaptığı açıklamalarda Sanayi esnafını rahatlatacak açıklamalarda bulundu.Nasıl bir Gölbaşı olmalı?
Gölbaşı belediye meclis üyeliği aday adaylığı için aldığım karar, yeni alınmış bir karar değil. Çok eski yıllara dayanan, yani esnaflık yıllarıma dayanan bir düşüncemdir. Gölbaşı'nda yöneticilik yapmayı daha o günlerde kafama koymuştum. Bugünde bu düşüncemi uygulamama, hayata geçirmem için bir fırsat çıktı. Şimdi de adayım. Öncelikle Gölbaşı'nın nasıl bir yaşam merkezi olması gerektiğine dair teşhis koyulmasını düşünüyorum. Şehrimiz öğrenci kenti mi olmalı, yoksa sanayi kenti mi? Ya da bir turizm kenti olup, herkesin merak ettiği ve burada yaşamak isteyeceği bir cazibe merkezi olacağı mı? Yaptığımız çalışmalarda teşhisi koyduk ve çözümlerini, projelerini hazırladık. Elbette ki belediye başkanımız ve başkan adayımızın bu konuda projeleri var. Başkanımız bu projeleri hayata geçirecektir. Allah nasip ederde belediye meclis üyesi olursam koyduğumuz teşhisler doğrultusunda geleceğin Gölbaşı'sını oluşturacağımıza inanıyorum. Başkan Haşlak 5 yıl boyunca Gölbaşı'na hizmet etmiştir. Önümüzdeki dönemde Ak Parti iktidarındaki Gölbaşı geleceğe adım adım değil koşarak ilerleyecektir.
Gölbaşı'nda neler yanlıştı ?
Belediye çalışmaları, belediye başkanı ve meclis üyelerinin ortaklaşa yürüttüğü bir organizasyondur. İcra makamı belediye başkanlığıdır. Meclisin görevi belediye başkanlığınca gündeme alınan projeler ve yasal uygulamaların onaylandığı bir müessesidir. Beş yıl içinde alınan kararlar doğrultusunda, belediye başkanının ve ekibinin olumlu bulup ta şunu yapacağım deyip de meclise sunduğu hiçbir proje red edilmemiştir. Ne zamanki yerel seçimler yaklaştı. Alt geçit projesi yapılacak oldu. O zamana kadar işler değişti. Bence Gölbaşı'na yapılan en büyük haksızlık, alt geçit projesinin bazı belediye meclis üyelerince boykot edilip yapılmaması idi.

Projeleriniz neler olabilir?
1-Gölbaşı sanayi sitesindeki esnafların önceliği olarak yer sorunlarını çözmek.Sanayinin taşınmasının gecikmesi durumunda mevcut sanayi sitesinin daha kullanışlı ve modern bir hale getirilmesi
2-Gölbaşındaki esnafları korumak için Pazar günleri büyük alışveriş merkezlerinin tatil yapmasını sağlayarak küçük esnafın müşteri sayısını artırmak,
3-Gölbaşında halen esnaflık yapan arkadaşları korumak,haksız rekabetin önüne geçmek amacıyla işyeri açma ve ruhsat alma şartlarına bir standart getirerek hizmet kalitesinin arıtılmasını sağlamak.
4-Mevcut işyerleri Gölbaşı halkının ihtiyacını karşılamaktadır.Nüfusa orantılı olarak ihtiyaç/bazı alanlarda işyeri açılmasını destekleyerek esnafımızı ve halkımızı korumak.
5-Yılın bir haftasını Gölbaşı nda “Esnaflar Haftası ve Alışveriş Şenliği” adı altında bir etkinlik yaparak,halkla esnafımızın kaynaşmasını ve dayanışmayı sağlamak.
6-İşsiz gençlerimizin iş sahibi olabilmesi için, Kaymakamlık,Belediye Başkanlığı ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, gençlerimize iş garantili meslek kursları açmak.
7-Tüm işyerlerinde çırak ve kalfa statüsünde çalışan arkadaşlarımızın belgelerini alarak, uzmanlaşmaları ve kendi işyerlerini kurmalarının sağlanması için kendilerine destek olmak,
8-Bir insanlık ayıbı olan ”Amele Pazarları”nı ortadan kaldırmak,buradan ekmek kazanan arkadaşlara tüm iklim koşullarında rahatlıkla oturup,iş bekleyebilecekleri,modern,sıcak ve Gölbaşına yakışır bir irtibat bürosu şeklinde bir yer tahsis edilmesi,
9-Gölbaşı nda bulunan resmi kurumların, belediyenin,özel şirketlerin ve büyük fabrikaların satın alma işlerinin mümkün olduğu kadarıyla Gölbaşında bulunan İşyeri sahipleri tarafından karşılanması yönünde çalışma yapmak. Bu çalışmayla ilgili özel büro oluşturulabilir,
10-Gölbaşı na bağlanarak mahalle olan köy ve çevre sitelerde ikamet eden vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi ve günübirlik alışverişlerini yapabilmesi için bu mahallelere ücretsiz servis konulmasını sağlamak, böylece esnafımızın iş potansiyelini artırmak.
11-Esnaf olarak çalışan birisi olarak,esnafların sorunlarını, gerek sivil toplum örgütlerinin önüne düşerek, gerekse esnaflarımızla ortak kararlar alarak yetkililere aktarmak, çözüm önerileri sunmak ve takipçisi olmak için elimden gelen çabayı sarf etmek.
Geçen 5 yıllık süreci değerlendirir misiniz?
Sorunuza Gölbaşı'nın kazanılmış 5 yılını değerlendirmek olarak başlayalım isterseniz. Bundan 5 yıl önce ilçemizden ayrılan bir Gölbaşılı'ya bugün Gölbaşı'na geldiğinde, "İlçede değişik ne gördünüz?" diye sorsak, "Parklar, caddeler ne güzel olmuş. 40 yıldır kimsenin çivi çakmadığı Gölbaşı çok güzel olmuş. Asfaltlanmış ve ışıklandırılmış. Cemal Gürsel Caddesi harika, Sahil Yolu ve Mevlana Parkı şahane olmuş. Eğitime yapılan katkılar ise apayrı. Parklar ve caddeler ne kadar bakımlı. Bu alanlarda sağlanan sosyal imkanlar halkımızın kullanımına sunulmuş" diye söyleyecektir mutlaka.
Spor, sivil toplum örgütleri ve sosyal hayatın renkliliği için ne düşünüyorsunuz?
Gölbaşı ata sporu yağlı güreş, futbol, basketbol, voleybola önem veren bir ilçedir.
Benim amacım dağınık, zor şartlar altında, güç koşullarda spor faaliyetlerini sürdüren bütün spor dallarına ayrım yapmaksızın destek vermek, onların sorunlarını gidermek olacaktır. Geçmiş yıllarda olduğu gibi ilçenin adının duyurulmasında önemli rol üstlenen kulüplerimiz ve futbolcularımızla başarılara hep bir birlikte imza atacağıza inanıyorum.

Parti ilişkileriniz, çalışmalarınız ne düzeydedir?
Şunu çok açık ve net bir dille söylemek istiyorum. Ben partimin emrinde bir neferim. AK Parti Gölbaşı ilçe teşkilatımız ile çok iyi bir uyum içinde çalışmaktayız. Şu çok iyi bilinmeli ki ben her türlü siyasi çalışmamı, parti yöneticilerimin bilgisi dahilinde yapmaktayım. Ben partim ve yöneticilerim ile varım, bir bütünüm. Ferdi çalışmalardan ziyade takım çalışmasına ve takım çalışmasının gücüne inanmış bir insanım. İktidarımızın nimetlerinden, hizmetlerinden daha da çok yararlanabilmesi için belediye meclis üyesi aday adayı diye ortaya çıktım. Adalet ve Kalkınma Partisi Gölbaşı teşkilatının yöneticileri benim, benim partimin yöneticileri olacaktır ve kendileriyle çalışmaktan da mutluluk duyuyorum Ayrıca görüş ve düşüncelerimi açıklama fırsatı verdiğiniz için de Gölbaşı Taraf'a teşekkür ediyorum."

Samimi ve sıcak tavırlarıyla Gölbaşı halkı tarafından sevilen Mehmet Aktay, katıldığı organizasyonlarda, sempatik davranışları ve esprileri ile devlet büyükleri tarafından da yakinen tanınıyor.


 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Ramazan AYDEMİR
02 Şubat 2009 Pazartesi 10:51
hizmette bizde varız
gölbaşı ilçemizin hizmetlerin kaçarak değil uçarak verilmesini arzu eder bu hizmette bizde varız


RAMAZAN AYDEMİR
ŞAFAK MAHALLESİ MUHTAR ADAYI
212.174.179.194
Vatandaş M
31 Ocak 2009 Cumartesi 18:34
zor
120 aday adayı, her aday kendine göre üretken ve oy potansiyeli. Allah kolaylık versin Sn. Haşlak'a ve yönetime
88.224.109.107
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
 • Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor
 • Gölbaşılı Çocuklar Sinemada Buluştu
 • Miniklerin Kur'an başarısı
 • İbrahim Ateş'ten Ayasofya açıklaması
 • Kaset Kumpasının Ayrıntıları! Çilingirle Girip Kamera Yerleştirmişler
 • 15 Temmuz'da Kışlaları Dolaşan Beyaz Elbiseli Kişi Aranıyor
 • İnanılmaz Bir Yükseliş Öyküsü! Temizlik İşçiliğinden Genelkurmay İmamlığına
 • Akıncı Üssü'nde Yakalanan Ünlü Kolejin Sahibi: Sosyal Etkinlik İçin Gittim
 • Dolar 3 TL'yi Aştı, Altın Tarihi Zirveyi Gördü
 • FETÖ'nün "yapılacaklar" listesi
 • Er Kurtuluş Kaya'yı darbeci binbaşı Ahmet Taştan gözünden vurmuş
 • FETÖ elebaşının yerine İsmail Büyükçelebi'nin geçmesi bekleniyor
 • Cumhurbaşkanlığı'nda başyaverlik kaldırılıyor
 • Kumpas soruşturmasında 65'i asker 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
 • Darbeci Kara Havacı Yarbay Davut Uçum'un ifadesi
 • Kemal Kılıçdaroğlu'dan Özel Harekatları ziyaret
 • Jandarma ve Emniyet kriminalde gözaltılar!
 • İstanbul üzerinde uçan darbeci F-16 pilotları tutuklandı
 • İstanbul Başsavcılığına İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan atandı
 • Berat Albayrak: Bu yapının sızmadığı kurum yok
1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim