• BIST 11156.2
 • Altın 2545.653
 • Dolar 32.8875
 • Euro 35.8578
 • Ankara : 33 °C
 • İstanbul : 33 °C
 • İzmir : 35 °C

Güler & ATAK DÜELLOSU

05.06.2009 19:55
Güler & ATAK DÜELLOSU
Gölbaşı Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısının 2.oturumuna Mehmet Atak damgasını vurdu.

 

TARTIŞMALI KONUŞMALARI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Gölbaşı Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısının 2.oturumuna Mehmet Atak damgasını vurdu.

MHP'li belediye meclis üyesi Mehmet Atak, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Necip Güler'in geçtiğimiz ay verdiği önergelerin fotokopilerini çoğaltılarak Karagedik Mahallesinde dağıttığını iddia ederek, sert çıktı.

Atak, Güler'in yapmış olduğu olayın etik olmadığını savunarak “Mehmet Atak'ın amacı kavga çıkarmak değildir. Mehmet Atak'ın amacı Gölbaşı'na hizmet etmektir.” dedi.

 

MEHMET ATAK KAVGADAN YANA DEĞİL

Atak kavgacı bir insan olmadığını ifade ederek “ Meclis kürsüsü serbest bir kürsüdür. İsteyen çıkar görüşünü belirtir. 50 yaşındaki insanlar kavga etmesi kadar ayıp bir şey olabilir mi ? Meclise CHP'nin ve AKP'nin verdiği önergeleri hep birlikte kabul ettik. Her hangi bir sorun olmadı. Ancak sanki MHP olarak bu önergeleri reddediyormuş gibi gösteriliyor.” Dedi.

ÇANAKKALE GEZİSİ İPTAL EDİLMEDİ

Çanakkale gezisi iptal edildi diye her tarafta yayın yapıldı. Ancak edilmedi. Gidilmedi mi? Belediye buna engel mi oldu? Parti rozetini çıkartmadınız mı? dediniz . Biz parti rozetimizi çıkardık. Biz Karagedik'le kucaklaştık. Bu samimiyetimiz devam edecek. Bir yerlerde Odabaşı, Karagedikli 3 kişiyi çıkarttı dediğiniz zaman normal bir şey değildir. Peki bu insanlar ayın 29 unda seçim oluyor. 1 Nisan'da işçi alınıyor. Peki bu normal mi? Diğer çıkartılanları neden söylemiyorsunuz? Tapu sorunu ile ilgili önerge ikinci mecliste verilmiş. Bu planın iptal edilmesi ile ilgili geçmiş yıllarda Necip Güler Bölge İdare Mahkemesine başvurmuştu. Ama sonradan tekrar belediye imar yaptı. Bu zamana kadar neden dağıtılmadı. Biz daha bir aylık belediyeyiz. Biz nasıl verelim. Bizi önergeyi kabul etmemiş gibi göstermek etik değil.

Gölbaşı Taraf Editör Notu: Belediye meclis üyesi Mehmet Atak'ın feryadını anlayabiliyoruz. Çanakkale Gezisi iptal edildi isimli haberi Gölbaşı Taraf Gazetesi yapmıştır. Haberinin arkasında da sonuna kadar durmuştur. Gölbaşı Taraf Gazetesinin haberi yaptıktan sonra, Çanakkale gezisinin daha sonra yapılacağı açıklaması haberi  yapan gazetemize değil, başka bir internet sitesine açıklanmıştır. Ancak Gölbaşı Taraf Gazetesi, asparagas haber yapmamıştır. 17 Nisan 2009 Cuma günü yapılması planlanan Çanakkale Gezisi iptal edilmiştir. Bunu bütün kamuoyu da bilmektedir. Hatta öğrencilerin geziye gidebilmesi için kaymakamlık oluru bile alınmıştır. Ancak gezi o tarihte iptal edilmiştir. Dolayısıyla gazetemizin haberi doğrudur. Doğruluğu ispatlanan bir haberi doğru değilmiş gibi gösterip   meclis kürsüsünde çıkıp birde bunu yalan haber olarak nitelendirmek nasıl sizin için etik olmuyorsa bizim içinde etik bir davranış değildir.Sayın Atak, meclisteki konuşmasında,gezinin  iptal edildiği her tarafta yayın yapıldı demiştir. Sayın Atak'ın her yer dediği Gölbaşı Taraf Gazetesi ve  Sabah Ankara Gazetesidir. Gazetemiz imtiyaz sahibi Özcan Aydoğdu'da Sabah Gazetesi'nin Gölbaşı temsilcisidir. Daha kapsamlı olarak yapılacak olan Çanakkale gezisi de aksine, daha önceki gezilerden daha az öğrenci kapasitesi ile yapılmıştır. Gölbaşı Belediyesini elbette bu konuda eleştirmek istemiyoruz, bütçe ve imkanlar dahilinde öğrenciler Çanakkale gezisinden mahrum bırakılmamıştır ama daha önce 70 ile 100 arasında geziye götürülen öğrenci sayısı, kapsamlı gezi diye tabir edilen bu gezide 45 sayısı ile sınırlı kalmıştır.Sizin bu konuyu daha sonraki eleştirileriniz için bilmeniz gerektiğini düşündük. Saygılarımızla.

 

ELEŞTİRİLERİ DÜZGÜN YAPALIM

Komisyon üyeleri seçimlerinde matematiksel hesaplamada CHP'ye tek üye düşüyordu, fakat biz 2 üye aldık CHP'den. Kent konseyinde de adaletli dağıttık. Büyükşehir Belediyesinde de kent konseyi, seçimleri yapıldı. Ancak muhalefetten bir kişi dahi almadılar. Eleştiri yaparken, bunları da dikkate alalım.

KİMSEYİ İTHAM ETMEYİN

Kürsüye çıktığınız anda kimseyi kavgacı diye itham etmeyin. Burada tartışıp konuşacağız. Sonuca ulaşacağız. Önergelerin cevabı gelmeden, sanki olumlu cevap yokmuş gibi göstermek etik değil.

 

GÜLER ; “USUL HATASI YAPTINIZ”

Belediye meclis üyesi Necip Güler, belediye başkanı Yakup Odabaşı'nın yönetimde usul hatası yaptığını ifade ederek “ Bugüne kadar meclis gündeminde olmayan bir madde ile ilgili kalkıp görüş bildirilmesi hiçbir meclis tarihinde görülmemiştir. Siz önergelere yazılı cevap vereceğinizi söylediniz, ben onları bekliyorum. Şimdi Başkan siz misiniz, yoksa Mehmet Atak mı? Onun burada bunlara cevap vermesi etik değil. 200 tapuyu hiçbir zaman MHP vermiyor, demedim ama bunların muhatabı mevcut yönetimdir. Ancak Mehmet Atak show yapacaksa, billboardlara çıksın, halk orada görebilir. Burası bu tartışmaların yeri değil.

ODABAŞI: HERKES NEZAKET ÇERÇEVESİNDE CEVAP VEREBİLİR

Başkan Odabaşı bütün belediye meclis üyelerinin gündem dışı söz alarak farklı konularda görüş belirtebileceğini ifade ederek  “Biz hepimiz bir aileyiz. Birinin görüşü varsa nezaket çerçevesinde görüş belirtebilir.” Dedi. Tartışmaların uzayacağını anlayan Başkan Odabaşı, ortamın daha da gerginleşmemesi için konuyu kapattı.

AKSAKAL; “74 parselde durum nedir”

CHP Belediye meclis üyesi göl kenarında bulunan 74. parselin imar durumu hakkında bilgi isteyerek “74. Parselde şu anda ruhsat veriliyor mu? Veriliyor mu? “ dedi

Başkan Odabaşı ise 74. parselin şu anda mahkemelik olduğunu ancak, ruhsat vermek için her hangi bir sakınca olmadığını ifade ederek “Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda kamuoyunu yakında bilgilendireceğiz. “ dedi.

 

Haziran ayı  belediye meclis toplantısının ikinci oturumundaki gündem maddelerinin bazılar komisyona havale edilirken, Belediye meclis üyesi Fatih Duruay, Gölbaşı'nın bütün şehitlerinin isimlerinin çeşitli yerlere verilmesini talep etti. Başkan Odabaşı, Duruay'ın bu talebini olumlu karşıladı ve komisyona havale etti.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
YAVUZ KAMAN
07 Haziran 2009 Pazar 21:15
BIRAKIN BUNLARI
BIRAKIN BUNLARI KAVGA GERİLİM SERTLİK DEMOGOJİ ÇÖZÜM DEĞİL. HALK İCRAAT İSTİYOR. HİZMET İSTİYOR. GÜNDEMDE KALACAĞIM DİYE GÜNDEMİ YÖNLENDİRECEĞİM DİYE BU ALIŞKANLIKLARI BIRAKIN ARTIK.
ACI BİR GERÇEK VAR HERKES BU ACI GERÇEĞİ KABULLENMELİ. BAŞTA SAYIN ODABAŞI KABULLENMELİ. MHP LİSTESİNDEN ENCÜMEN OLARAK SEÇİLEN MECLİS ÜYELERİ ARASINDA NEDEN MİMAR HARİTACI ŞEHİR PLANLAMACI V.B YOK BUNUN SORUMLUSU YAKUP ODABAŞI DEĞİL Mİ? SAYIN ODABAŞI BU MECLİS ÜYELERİ SENİN EKİBİN SEV YADA SEVME SENİN EKİBİN YAPMAN GEREKEN MECLİS ÜYELERİNLE BİRLİKTE HERZAMAN DİYALOG İŞBİRLİĞİ VE SEVGİ ORTAMINDA HOŞGÖRÜ ORTAMINDA BİRLİKTE HAREKET ETMENDİR. DUYDUĞUMUZA GÖRE MECLİS ÜYELERİNLE 3 SAAT BİR YEMEKLİ TOPLANTI DAHİ YAPIP BİR ARAYA GELEMEMİŞŞİN. BÖYLE GİDERSE HERŞEY DAHADA ZOR OLUR ZOR.
AYRICA SEVİN YADA SEVMEYİN MHP ENCÜMENİ İÇİNDE 3 YEREL BELEDİYECİLİKTE TECRÜBELİ ADAM VAR. HAMİT MERMER MEHMET ATAK (GEÇEN 5 YIL TOPLANTILARA KATILDI-TECRÜBE) YÜKSEL ÖZBEK. EVET BU 3 KİŞİ. BU KİŞİ NEDEN ÖNEMLİ GÖREVLERDE DEĞİL. NEYSE BAKALIM İNŞALLAH BU GİDİŞLE HERŞEY ARAP SAÇI OLMAZ.
88.226.18.156
selçuk
04 Haziran 2009 Perşembe 14:48
kim
Sayın başkanın bu Atak tan çekeceği var. Adam maşallah herşeye maydonoz oluyor. Sanki önergelerin muhatabı kendisi. Kardeş önergelerin muhatabı BAŞKAN. Cevap vermesi gereken o. Ha eğer odeğil ben başkan diyorsan doğru. O zaman özür. Ama şunuda bilmemiz gerekiyor çıkın kamuoyuna başkan ATAK tır deyin hiç olmasa muhatap belli olur.
88.254.99.148
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
 • Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor
 • Gölbaşılı Çocuklar Sinemada Buluştu
 • Miniklerin Kur'an başarısı
 • İbrahim Ateş'ten Ayasofya açıklaması
 • Kaset Kumpasının Ayrıntıları! Çilingirle Girip Kamera Yerleştirmişler
 • 15 Temmuz'da Kışlaları Dolaşan Beyaz Elbiseli Kişi Aranıyor
 • İnanılmaz Bir Yükseliş Öyküsü! Temizlik İşçiliğinden Genelkurmay İmamlığına
 • Akıncı Üssü'nde Yakalanan Ünlü Kolejin Sahibi: Sosyal Etkinlik İçin Gittim
 • Dolar 3 TL'yi Aştı, Altın Tarihi Zirveyi Gördü
 • FETÖ'nün "yapılacaklar" listesi
 • Er Kurtuluş Kaya'yı darbeci binbaşı Ahmet Taştan gözünden vurmuş
 • FETÖ elebaşının yerine İsmail Büyükçelebi'nin geçmesi bekleniyor
 • Cumhurbaşkanlığı'nda başyaverlik kaldırılıyor
 • Kumpas soruşturmasında 65'i asker 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
 • Darbeci Kara Havacı Yarbay Davut Uçum'un ifadesi
 • Kemal Kılıçdaroğlu'dan Özel Harekatları ziyaret
 • Jandarma ve Emniyet kriminalde gözaltılar!
 • İstanbul üzerinde uçan darbeci F-16 pilotları tutuklandı
 • İstanbul Başsavcılığına İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan atandı
 • Berat Albayrak: Bu yapının sızmadığı kurum yok
1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim