• BIST 10788.5
  • Altın 2450.269
  • Dolar 32.8136
  • Euro 35.1241
  • Ankara : 26 °C
  • İstanbul : 27 °C
  • İzmir : 30 °C

HANİ PARTİ ROZETİNİZİ ÇIKARTMIŞTINIZ

04.05.2009 19:34
HANİ PARTİ ROZETİNİZİ ÇIKARTMIŞTINIZ
Gölbaşı Belediyesi Olağan Belediye Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi. Belediye meclis toplantısına gündem maddelerinden çok, verilen önergeler ve alt geçitin yapımıyla ilgili meclis üyeleri arasında yaşanan polemikler damgasını vurdu.

Gölbaşı Belediyesi Olağan Belediye Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi. Belediye meclis toplantısına gündem maddelerinden çok, verilen önergeler ve alt geçitin yapımıyla ilgili meclis üyeleri arasında yaşanan polemikler damgasını vurdu.

Ak Partili belediye meclis üyelerinin vermiş olduğu önergeler ise , başkan Odabaşı'na zor anlar yaşattı. Başkan Odabaşı çoğu önergeye yazılı cevap verileceğini ifade etti.

Toplantı tutanağının okunması ve kabul edilmesiyle başlayan, belediye meclis toplantısı, belediye meclis üyelerinin gündeme alınması için verdiği önergeler ile devam etti.

Başkan Odabaşı'na Zor Anlar Yaşatan Ak Partili Belediye Meclis Üyelerinin Verdiği Yazılı Önergeler;

BİRİM MÜDÜRLERİNE “İSTİFA ET” BASKISINA ÖNERGE

Belediye meclis üyesi Necip Güler birim müdürlerine istifa et baskısı uygulandığı yönündeki iddialar ile ilgili bir önerge vererek “Devletin verdiği kadro ünvanlarını isteme yetkiniz var mı? İstifaları neden istiyorsunuz?Hangi müdürler istifa verdi?” şeklinde yazılı soru önergesi sundu. Başkan Odabaşı ise önergeye yazılı olarak cevap verileceğini ifade etti.

ÇANAKKALE GEZİSİNİN İPTALİNE ÖNERGE

Necip Güler, Dilaver Şaşmaz, Hakan Han Özcan ve Engin Çelik önerge vererek, kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden onay alınmasına karşı Çanakkale gezinin neden iptal edildiği hakkında bilgi almak istediler. Başkan Odabaşı ise gezinin iptal edilmediğini Mayıs ayı içerisinde   ileri bir tarihe ertelendiğini belirtti.

KARAGEDİK'TE ASFALTLAR YARIM KALDI

Necip Güler imzalı önergede Karagedik'te asfalt çalışmalarının yarım kaldığı, asfaltlama çalışmalarının tekrar başlaması istendi. Odabaşı ise bu yönde çalışmaların olduğunu ifade ederek “Şartlar oluştuğunda gereğini yapacağız” dedi.

HANİ PARTİ ROZETİNİZİ ÇIKARTMIŞTINIZ

Necip Güler meclise sunduğu önergede “Sayın Başkan Karagedik'e geldiğinizde rozetinizi çıkartıp, parti için değil hemşeri olarak oy istiyordunuz. Önemli olan rozeti seçildikten sonra çıkarmak. Göreve gelir gelmez sanki belediyenin daha önemli işleri yokmuş gibi, ilk icraatiniz hemşerilerim dediğiniz 3 Karagedik'li temizlik işçisini işten çıkarmak oldu. Bu nasıl hemşeri çelişkisi? Gölbaşı halkı size fakir fukaranın ekmeğiyle oynayın diye oy vermedi. Hizmet edin diye oy verdi. İşten atarken çalışma tempolarını amirlerine sordunuz mu? 3 Karagedikli temizlik işçisinin atılma nedeni verilen görevi yapmamaları mı? Yerleri paspaslamaya güçleri yetmedi mi?  29 Mart yerel seçimlerinden Ak Parti'nin Karagedik'te aldığı oy ile ilgisi var mı?” diyerek  Başkan Odabaşı'ndan bu sorulara cevap istedi. Odabaşı ise ilgili müdürlüğün yazılı cevap vereceğini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE AKTARILAN PARA VARMI?

Engin Çelik, Fatih Duruay, Necip Güler ve Hakan Han Özcan imzalı önergede belediye devir alındığından beri Büyükşehir Belediyesine para aktarılıp aktarılmadığı sorusuna cevap arandı. Başkan Odabaşı ilgili birim müdürlüğünce bu önergeye yazılı cevap verileceğini söyledi.

PARKLARDA KABLOSUZ İNTERNET NEDEN KESİLDİ?

Haşlak'lı belediye yönetiminde faaliyete geçirilen ve  11 parkta verilen kablosuz internet hizmetinin artık neden verilmediğine bir önergeyle cevap arayan belediye meclis üyeleri Engin Çelik, Hacer Varlık ve  Dilaver Şaşmaz'a önergelerine yazılı cevap verileceği, başkan Odabaşı tarafından ifade edildi.

İNŞAAT ATIKLARI TOPLANMALI

Karagedik mahallesine gelişigüzel atılan inşaat atıklarının toplanması ile ilgili çalışmasının başlatılmasını isteyen Engin Çelik ve Necip Güler'in önergesi ise gündeme alındı.

KARAGEDİK'TEKİ TAPU SORUNU ACİLEN ÇÖZÜLMELİ

Karagedik'te 200 ailenin tapu sorunu olduğuna bir önergeyle dikkat çeken Hayati Çal, Engin Çelik ve Necip Güler, sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını talep etti. Başkan Odabaşı ise önergeye  ilgili müdürlüğün yazılı cevap vereceğini ifade etti.

ÖRENCİK- GÖLBAŞI YOLU GENİŞLEMELİ

Örencik ve Gölbaşı arasındaki yolun genişlemesiyle ilgili  yazılı bir soru önergesi veren Engin Çelik ve Hayati Çal'a, taleplerinin ilgili birim müdürlüğü tarafından yazılı olarak cevap verileceği belirtildi.

MAHALLE OLAN BELDELERİN İSİMLERİ AYNI KALSIN

Belde statüsünden mahalle statüsüne geçen Karagedik, Bezirhane, Selametli, Karaali ve Oyaca'ya bağlı olan mahallelerin isminin önüne kendi belde isimlerinin koyulması gerektiğine dikkat çeken belediye meclis üyeleri Duran Özkan, Hayati Çal, Engin Çelik'in önergeleri oy birliği ile gündeme alındı.

MAHALLE İÇİ YOLLARIN ASFALTLANMASI GEREKLİ

Belediye meclis üyeleri Fatih Duruay, Hakan Han Özcan ve Necip Güler mahalle statüsü kazanan köylerin köy içi yollarının asfaltlanması gerektiğini yazılı önergeyle dile getirdiler. Başkan Odabaşı ise bu konu ile ilgili çalışmaların olduğunu ifade ederek “Zamanı gelince yapılacak” dedi.

KENT MEYDANINA MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN İSMİ VERİLSİN

Ak Partili belediye meclis üyeleri eski belediye binasının olduğu meydana merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun isminin verilmesini istediler. Verilen önerge oy birliği ile gündeme alındı.

BİLLBOARDLARA NE KADAR ÜCRET ÖDEDİNİZ

Necip Güler'in “Belediyenin billboardlarından belediyenin icraatleri yayınlanabilir. Meclis kararları halka duyurulabilir ve tüm Gölbaşı halkına teşekkür edilebilir. Seçimden sonra billboardlara verdiğiniz ilan aynen şöyle “Gölbaşı sevdamıza destek veren ve bizleri oylarıyla bu kutsal göreve getiren Gölbaşı halkına şükranlarımı sunarım.” demişsiniz. Burada tüm Gölbaşı halkına değil sadece size oy verenlere şükran sunuyorsunuz. Parti rozetinizi atmadığınız görünüyor. Dolayısıyla siyasi bir ilan. Bu ilana karşılık ne kadar ücret ödediniz? Eğer ödemediyseniz ne zaman ödemeyi düşünüyorsunuz.” Şeklinde ki soru önergesine sözlü olarak cevap verdi. Başkan Odabaşı billboarda verilen ücreti açıklamazken, bütün Gölbaşı halkına teşekkür amaçlı bir ilan hazırladıklarını ifade etti.

KARAGEDİKTE BELEDİYE EVİNİN KİRASI 50 YTL OLMALI

Karagedik mahallesindeki belediye evinin vatandaşın özel günlerde kiralayabilmesini isteyen Ak Partili belediye meclis üyeleri, günlük kullanım kira ücretinin 50 TL olmasını önerdiler. Öneri oy birliği ile gündeme alındı.

DİKLİTAŞ GÖLÜ ETRAFI REKREASYON ALANI OLMALI

Dikilitaş gölü etrafının düzenlenerek rekreasyon alanı yapılması gerektiğini yazılı önerge ile bildiren Ak Partili belediye meclis üyelerinin bu isteğine yazılı cevap verilmesi kararlaştırıldı.

AK PARTİLİLERDEN VATANDAŞIN YÜREĞİNE SU SERPECEK ÖNERGE

BELEDİYEYE AİT SOSYAL TESİSLERİN SAATİ DEĞİL GÜNLÜĞÜ 300 TL OLMALI

Ak partili belediye meclis üyeleri, vatandaşların ve kamuoyunun tepkisini çeken belediyeye ait sosyal tesislerin saatlik ücretinin 300 TL olması yerine günlük 300 TL, siyasi parti ve derneklere ise günlük 500 TL olması gerektiğini içeren yazılı soru önergesini meclis başkanlığına sundular. Önerge oybirliği ile gündeme alındı.

CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ YUSUF AKSAKAL'IN VERDİĞİ ÖNERGELER

İlçe merkezi girişinde bulunan ve çevre kirliliği yaratan Kargas binasının yıkılmasını isteyen Aksakal'ın bu önergesine yazılı olarak cevap verileceği açıklandı.

CHP Belediye Meclis üyesi Yusuf Aksakal'ın Cumhuriyet Caddesi ve Karanfil Caddesinin birleştiği noktaya kavşak yapılmasını içeren önergesine ilgili birim müdürlüğünce cevap verilmesi kararlaştırıldı.

Binalara ait otoparkların amacı dışında yada hiç kullanılmadığını, bu konu ile ilgili bir çalışma yapılmasını isteyen Aksakal'ın  önergesine ilgili birim müdürlüğünce yazılı oalrak cevap verilecek.

Sahil yolu üzerinde bulunan merdivenlerin korkulukları olmadığına dikkat çeken Aksakal, verdiği önergede merdivenlere korkuluk yapılmasını talep etti. Aksakal'ın önergesi oybirliği ile gündeme alındı.

ÖLENİN VEBALİ KİMİN BOYNUNA OLACAK ?

Meclis toplantısının diğer gündem maddeleri kabul edilirken, alt geçit yapılma yetkisinin tekrar Büyükşehir Belediyesine verilmesi için, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerine yetki verilmesi hakkındaki gündem maddelerinde ise kısa süreli tartışmalar yaşandı.

Belediye meclis üyesi Behsat Aydemir, bu gündem maddesinin acilen alınmış bir karar olduğunu ifade ederek “Seçim meydanlarında söylenen alt geçit kent konseyine sorulup yapılacak denildi. Hangi halk konseyine soruldu da Büyükşehir Belediyesine havale edildi. Neden biz yapacağız denildi. 6 yıldan beri burada yaşıyorum. Alt geçit yapılmazsa vatandaşlarımız canlarını kaybetmeye devam edecektir. Bundan sonra hayatını kaybeden vatandaşlarımızın vebalini kim üstlenecek. Bazı işçilerin işten çıkartılacağı söyleniyor. Yerine yenilerinin alınacağı söyleniyor. Gerçekten kadro fazlalığı varsa çıkarılmalıdır. Ancak ihtiyaç olmadığı halde sen şusun diye çıkarılıp yerine yeni alınıyorsa bu hiçbir şeye sığmaz” dedi.

VEBAL ALMASI GEREKEN KİŞİ BELLİDİR

Belediye meclis üyesi Mehmet Atak vebal alması gereken kişinin belli olduğunu ifade ederek “Bu önergeyi meclise sunan benim. Gölbaşı Belediyesi 30 trilyon maliyeti bulacak bir projeyi şu an yapamaz. 1995 yılında bu yolları kazalardan dolayı kapatanda benim .Bunun vebalide MHP'li yeni yönetime değil, yapmayanlara aittir. “ diye konuştu

GÖNÜL İSTERDİKİ SEÇİM BEYANNAMESİNDE NASIL SÖZ VERDİYSENİZ ÖYLE YAPMANIZDI.

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Hakan Han Özcan, MHP'nin seçim beyannamesinde alt geçiti kent konseyi doğrultusunda yapacağız diye söz verdiklerine dikkat çekerek “Seçim beyannamesinde geçen madde gereğince kent konseyine sunulması ve karar verilmesi. Melih beyle ben görüştüm. Bu kararı verdikten sonra Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşeceğiz. Bizim öğrenmek istediğimiz alt geçitin yapılması için kent konseyine soruldu mu sorulmadı mı?” şeklinde konuştu.

KADİR YANIK “SEÇİM BEYANNAMESİNDE KENT KONSEYLERİ KARARLARI DOĞRULTUSUNDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAPACAK “ YAZIYOR

MHP Belediye meclis üyesi Kadir Yanık, Hakan Han Özcan'ın seçim beyannamesini dikkatli okumadığını öne sürerek “Seçim Beyannamesinde Kent Konseyleri Kararları Doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi Yapacak Yazıyor” dedi.

 

YAKUP ODABAŞI'NIN SEÇİM ÖNCESİ BROŞÜRLERLE VATANDAŞA DAĞITTIĞI SEÇİM BEYANNAMESİ

 Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı seçim öncesi Ankara- Konya Devlet Karayolunun Gölbaşı'nı ikiye bölme problemini kent konseyi kararları doğrultusunda çözeceğiz derken.

Yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısının ikinci oturumunda beş yıllık programı içerisinde yapacaklarını açıklarken "Ankara- Konya Devlet Karayolunun Gölbaşı'nı ikiye bölme problemini kent  konseyi kararları doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılması sağlanacak" şeklinde açıklamıştı.

 

 

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
musa
06 Mayıs 2009 Çarşamba 09:25
İnsafsıza
insafsız adam bu alt geçit problemini gündeme kim getirdi. Şimdi o alt geçit yapılmış vatandaşların büyük sorunu olan bu kavsaşak yapılmıştı. O dönemin meclis üyelerini ayartan kimdi.Meclise niye gitmediler. Şimdi çıkıp mecliste suçu eski yönetime atıyor. Bu yalan ve iftira değilmi.Şu Gölbaşında sokağa çıkın ve sorun Atak Denince akla ne geliyor.
85.99.67.131
Rıza ÇELEBİ
05 Mayıs 2009 Salı 23:17
GÜNDEM
Sayın Başkan ve Meclis üyeleri, görülen o ki halen üzerinizden acemilğinizi atamamışsınız. Ulusal ve yerel gazetelerde aleyhinize çıkan haberlere rağmen halen meclis toplantısına hazırlıksız geldiğiniz, AKP meclis üyelerinin vermiş olduğu önergelere verdiğiniz cevaplardan konulara hakim olmadığınız anlaşılmaktadır. Bu böyle gitmemeli sizlere destek verenleri üzmektesiniz performansınızı arttırmak için meclis toplantılarından önce mutlaka biraraya gelip istişare yapmalısınız. Mecliste önergelere cevap verecek hitabeti güzel konulara hakim bir arkadaşınızı görevlendirmelisiniz. Fikir birliği şart olmalı, güzel olanda budur.
78.161.63.71
insafsızlar
05 Mayıs 2009 Salı 22:51
insaf biraz
sayın atakın yalan söylediginden bahsetmişin biraz insaf konuştuklarından bir tane yalan bul ben kendimi gölbaşının ortasında eşşek gibi anıracam.sizin ataka vurmanız kücülmez zaten büyük olan büyütür
188.3.141.141
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim