• BIST 9679.8
 • Altın 2487.427
 • Dolar 32.4232
 • Euro 34.4091
 • Ankara : 7 °C
 • İstanbul : 14 °C
 • İzmir : 16 °C

Haşa haddime bile değil ama…

14.06.2009 19:45
Haşa haddime bile değil ama…
Yeni asker olan Temel'e komutanı sormuş: "Savaşta siperdesin, sağ taraftan düşman askeri geldiğini gördün. Peki ne yaparsın?" Temel heyecanla cevap verir:

Yeni asker olan Temel'e komutanı sormuş:
"Savaşta siperdesin, sağ taraftan düşman askeri geldiğini gördün.
Peki ne yaparsın?" Temel heyecanla cevap verir:
"Haçan hemen çevirur silahımı üzerlerine ateş açarim komutanim." Komutan tekrar sormuş.
"Peki, karşıdan geliyorsa?"
"Karşıya ateş açarım, komutanim."
"Arkadan geliyorsa?" deyince komutan, Temel dayanamamış:
"Ula komutanim, bu ordunun benden başka askeri yok mu daa?"

Hakikaten yahu hep yanlış yazan biz miyiz, hiç mi doğrumuz yokta, herkes ismini vermeden “bir yerel gazete” diyerek Gölbaşı Taraf'ı eleştiriyor. Eleştiri konusu ne Gölbaşı Taraf belediye hakkında haksız eleştiri yapıyor. Bana yapılan eleştirilerden haklı bulduklarımı alıp cebime koyuyorum, haksız olduğuna inandığım eleştirileri ise omzundan alıp atıyorum. Ben size gazetenin açılışından beri yapılan ve söylenen espriyi söyleyeyim, muhtemelen sizde duymuşunuzdur bu sözleri “Bunlar zaten taraf” Evet açıkçası tarafız, ama halka tarafız. Bunun altında, üstünde aranacak bir şey yok. Hiçbir siyasi oluşuma da alet olmuyoruz. Birilerine taraf olduğumuzu düşünenlere de saygımız sonsuz, bir şey diyemeyeceğiz.

Bu hafta siyasetten uzaklaşayım farklı konulara değineyim dedim ama maalesef olmadı. Hafta içinde ikinci yazımı yazmak zorunda kaldım. Bir sayın başkana Bayram Türkmez'e verdiği demeç sonrası yazı yazmak zorunda kaldım. Şimdi de yine sayın Bayram Türkmez'in köşe yazısında, gazetemle ve yaptığımız haberlerle ilgili düşünceleri var. Elbette ki bu konuda bize cevap hakkı doğmuştur.

Öncelikle her zaman olduğu gibi sayın başkanın şahsiyetinden dolayı bir sıkıntım olmadığını belirtmeliyim. Sayın başkanın başarılı olmak için çabaları var, ancak ekibi yetersiz. Bu konuda ince eleyip sık dokuduğunu da biliyoruz. Başkanın iyi bir ekiple Gölbaşı'na hizmet edeceğinden kuşkum yok. İnşallah hayırlısı olur. Gölbaşı'na hizmetin en güzellerini verir. Çünkü başkanın başarısı, Gölbaşı'nın başarısı olacaktır. Bu konuda gazete olarak üzerimize düşen görevi elbette yerine getireceğiz. Olumlu, Gölbaşı'na katkı sağlayacak projelerinin yanında, olumsuz olan her türlü faaliyetin karşısında olacağız. Ben zaman verme kavramına biraz daha farkı bakıyorum. Zaman hizmet yapabilmesi için verilir. Elbette ki hizmet vermesi için zamana ihtiyacı vardır. Ancak bazı uygulamaların eleştirilmesi için zamana ihtiyaç olmadığını düşünüyorum. Benim gazete olarak paraya ve pula ihtiyacım yok. Allaha bin şükür, belediyeden maddi anlamda faydalanmayı da düşünmüyorum. Belediyeden maddi anlamda faydalanacağım diye de her şeye şakşakçılık yapamam, bu konuda kimsede kusura bakmasın. Geçmiş dönemde yapılan bir yolsuzluk, usulsüzlük varsa Belediye Başkanı çıkar belgeleriyle kamuoyuna açıklar. Bunu gazetemde ŞEREFLE yayınlarım.

Başkan ekibi konusunda ince eleyip sık dokuyor demiştik. Mehmet Odabaşı ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Münip Ayhan hakkında olumlu mesajlar aldık. İnşallah Gölbaşı'na faydalı olurlar. Zaman içerisinde bu insanların başarılı olup olmayacakları gün yüzüne çıkacaktır. Yapılması düşünülen festivalin niteliği Münip Ayhan'ın ilk sınavı olacaktır. Festivalin güzel bir organizasyona dönüşmesi hem Gölbaşı'na, hem de Münip beye bir artı kazandıracaktır.

Mehmet Odabaşı'nı kendisi ile bugüne kadar görüşmedik ama, şahsıyla ilgili bir olumsuzluk almadık. Halkla belediye başkanı arasında bir köprü görevi oluşturacak olan Mehmet Odabaşı, şu ana kadar sorunsuz bir şekilde görevini yerine getirdi. Temennim iyi bir Gölbaşı adına bu performansın devamıdır.

Basın danışmanı Cafer Uzuntaş'ın, o makamı hak edip hak etmediğine gelince de;

Haşa haddime bile değil ama…

O Yüce Rabbim'in cennetini de hak etmiyor, bana göre.

Yok sırf seçimde çalıştı diye bu göreve getirildiyse yazık çok yazık.

Benim parada pulda yada makamda gözüm yok.

Cafer beyin  koltuğunda da gözüm yok.

Orada Cafer beyin görevi nedir?

Basın danışmanı, peki bu beyefendi haber yazıyor mu, yok yazmıyor.

Kim yazıyor orada basın bültenlerini. Cenk bey, Suat bey.

Peki Cafer beyin görevi ne.

Basınla ilişkileri düzenlemek ve başkanın konuşmalarını hazırlamak.

Düzenleyebiliyor mu? Basın mensubu arkadaşlarım bu konuya daha vakıf.

Konuşmaları da kendisi yazamıyor, yazdırıyor.

E ona da şükür, hiç olmazsa sonuçta yazdırabiliyor.

Peki sarı basın kart var mı? Yok

Hangi okulu bitirmiş? Açık öğretim iletişim fakültesini okuduğunu duydum.

Ağzından küfürler ve hakaretler çıkan bir adamın, bu görevi hak ettiğini düşünmek ise fiyaskodan başka bir şey değildir.

Bakın Sn. Ahlaklı gazeteci son yazısına yazılan bir okuyucu yorumuna nasıl cevap vermiş.

“Milletin verdiği vergilerle maaş alıyorsun yıllarca belediye başkanlığı yapmış hemde (başarıyla) birisini eleştirmeye kalkıyorsun.
C.uzuntaş: senin gibi geri zekalılar bu işten anlamaz. önce erkek ol ismini yaz.yalakalığıda bırak gerçekleri gör. kurbağanın gözü açıldı senin hale görmüyor.saygılar bizden...”

Bunu yazan kim başkanın basın danışmanı.

Bunu yazan kim ahlaklı gazeteci

Bunu yazan kim belediyenin ve MHP camiasının destek olduğu adam.

Okuyucu ne demiş küfür mü etmiş, tehdit mi etmiş? Hakaret mi etmiş? Ne demiş peki sadece düşüncesini yazmış.

Okuyucunun yorumunu beğenemezsin sitene koymazsın.

İçinde hakaret olur yayınlamazsın, Allah Aşkına bu adam ne demiş, sadece Cafer beyin düşüncelerine katılmamış, yani Cafer beye göre DÜŞÜNCE SUÇU işlemiş. Siz siz olun beyefendinin sitesine onun düşüncelerine sakın ola ki  ters bir şey yazmayın, sonra hakareti de yersiniz, küfürü de. Benden söylemesi.

Böyle bir beye saygı gösterilmesi isteniyorsa,

Ben o saygıdan yoksun kalmayı yeğlerim.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
YAVUZ KAMAN
14 Haziran 2009 Pazar 22:27
YORUM YAZDIRAN HABERLER
İLGİNÇ DURUM ŞU: ÖZCAN BEY BU HAFTA SİYASİ 2. YAZI YAZMAK İSTEMEDİĞİ HALDE BAYRAM TÜRKMEZİN HABERİ ÜZERİNE YAZMAK ZORUNDA KALMIŞ. (ANLADIĞIM MECBUR KALMIŞ) ÖZCAN BEY DOĞRU SÖYLÜYOR... BAYRAM TÜRKMEZ'İ YEREL TECRÜBELİ GAZETECİ OLARAK BENDE GÖRÜYORUM FAKAT BAYRAM BEYİN BU YAZISINDA 3 YANLIŞI VAR. BAYRAM BEYİN YANLIŞLARI ŞUNLAR (İNSANLAR YANLIŞ YAPAR!!) 1.YAKUP ODABAŞINI 1 YIL SONRA GÖRÜN DEMİŞ, DR.CEVDET KARA VEYA ABDULNASIR HAŞLAK İLK SEÇİLDİĞİNDE 3 - 6 AYDA NE YAPABİLDİLER DEMİŞ, ONLARDA 3-5 AYDA BAŞARILI OLAMADILAR YAKUP BAŞKANA 3 AY 6 AY 1 YIL SÜRE VERELİM DEMEK İSTEMİŞ (HALK YAKUP BAŞKANI 5 YILLIĞINA MI? 4 YILLIĞINA MI? SEÇTİ. BELEDİYE BAŞKANININ PROJELERİ OLUR EKİBİ OLUR GELDİĞİ GÜN HİZMETE BAŞLAR. NE SÜRESİ STAJYER BAŞKANLIK NEREDE GÖRÜLMÜŞ?.... 2.BAYRAM BEY HAŞLAKLA ODABAŞINI KARŞILAŞTIRMIŞ, HALK SEÇİMDE HAŞLAKLA ODABAŞI ARASINDA SIKIŞTI KALDI HALKIN SUÇU YOKKİ? BUNDAN SONRA HALK BÖYLE!!! 2 KİŞİ SIKIŞIP KALMAMALI... 3.BAYRAM BEY NEDEN CAFER UZUNTAŞIN AVUKATLIĞINI YAPIYOR? YAKIŞMADI? ANADOLUDA BAL TUTAN PARMAĞINI YALAR DERLER.... ACABA BAYRAM BEY BAL KAVANOZUNU TUTMAK MI İSTİYOR? BUDA NORMAL. YAĞCILIK NORMAL DEĞİL!! YAKUP BAŞKANLA İLGİLİ İYİ VE KÖTÜ HABERLERİ YAPMANIZ DOĞRU OLUR. TEK TARAFLI OLMAYIN. HALK HER ŞEYİ BİLSİN. BU HAFTA İYİ BİR RÖPORTAJI MOGAN HABER YAPMIŞ KUTLARIM. AKTİF HABER YILIN KÖYLÜSÜNÜ HABER YAPMIŞ KUTLARIM. ÖZCAN BEYİ 2 YORUM HABERİ NEDENİYLE KUTLARIM
88.226.23.139
aferin özcan kardeşim
14 Haziran 2009 Pazar 21:10
seni sonuna kadar destekliyorum
sen doğruları yazmaya devam et kardeş bu cafer denen adam yakup odabaşını bitirdiğinde onlarda anlayacaklar anyayı konyayı ama iş işten geçmiş olacaktır.evet dediğin gibi yakup odabaşı birşeyler yapmaya çalışıyor ama adamın ekipi çok ama çok zayıf ve de bilgisiz ne bir proje sunan var nede bir öneri ortaya konan adam ne yapıyorsa tek başına çalışıyormuş daha şimdiden meclis üyeleri adamı ablukaya almış şimdiden bizim dediklerimiz olacak diyorlarmış biz seni getirdik oraya diyorlarmış desinler boş hepsi anladığım kadarıyla yakup odabaşı bunlara fazla yüz vermiyormuş aferin vallahi o konuda hemfikiriz onunla amma gelelim cafer meselesine o adam gerçekten başına işler açacağa benziyor o hep taraflı oldu seçim boyunca hep yalan dolan haberlerle donattı gazetesini seçim bitti hemen koltuğa kuruldu ohh nede güzelmiş ekmek yemek demii.ben buradan o cefer denen şahsa sesleniyorum adımı boşver kişiliğimi boşver ben sana öyle bir sorular yönelteceğimki bak üzerine basa basa söylüyorum bu sorulara namus ve şeref sözü verilerek cevap verebilecekmi acaba elimde delillerle hemde öyle boşa değil belgelerle fazla değil 1. yada 2 ay içinde biraz başka işlerim var onları halledeyim sorularım gelecektir.gizli dostan sevgiler özcan kardeşim
88.254.77.242
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
 • Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor
 • Gölbaşılı Çocuklar Sinemada Buluştu
 • Miniklerin Kur'an başarısı
 • İbrahim Ateş'ten Ayasofya açıklaması
 • Kaset Kumpasının Ayrıntıları! Çilingirle Girip Kamera Yerleştirmişler
 • 15 Temmuz'da Kışlaları Dolaşan Beyaz Elbiseli Kişi Aranıyor
 • İnanılmaz Bir Yükseliş Öyküsü! Temizlik İşçiliğinden Genelkurmay İmamlığına
 • Akıncı Üssü'nde Yakalanan Ünlü Kolejin Sahibi: Sosyal Etkinlik İçin Gittim
 • Dolar 3 TL'yi Aştı, Altın Tarihi Zirveyi Gördü
 • FETÖ'nün "yapılacaklar" listesi
 • Er Kurtuluş Kaya'yı darbeci binbaşı Ahmet Taştan gözünden vurmuş
 • FETÖ elebaşının yerine İsmail Büyükçelebi'nin geçmesi bekleniyor
 • Cumhurbaşkanlığı'nda başyaverlik kaldırılıyor
 • Kumpas soruşturmasında 65'i asker 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
 • Darbeci Kara Havacı Yarbay Davut Uçum'un ifadesi
 • Kemal Kılıçdaroğlu'dan Özel Harekatları ziyaret
 • Jandarma ve Emniyet kriminalde gözaltılar!
 • İstanbul üzerinde uçan darbeci F-16 pilotları tutuklandı
 • İstanbul Başsavcılığına İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan atandı
 • Berat Albayrak: Bu yapının sızmadığı kurum yok
1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim