• BIST 10471.32
 • Altın 2439.991
 • Dolar 32.6918
 • Euro 34.9752
 • Ankara : 23 °C
 • İstanbul : 25 °C
 • İzmir : 28 °C

Haşlak Vatandaşla Buluştu

24.01.2009 19:20
Haşlak Vatandaşla Buluştu
Belediye başkanı ve Ak Parti belediye başkan adayı A.Nasır Haşlak seçim çalışmaları çerçevesinde vatandaşlara 5 yılda yapılan hizmetleri anlattı.

 

Belediye başkanı ve Ak Parti belediye başkan adayı A.Nasır Haşlak seçim çalışmaları  çerçevesinde vatandaşlara 5 yılda yapılan hizmetleri anlattı.

Vatandaşlara belediyenin 5 yılda yapmış oldukları faaliyetleri ayrıntılı bir şekilde anlatan başkan Haşlak “29 Mart yerel seçimlerinde yeniden desteğinize talibim.” Dedi.

Ramazan Şimşek “Gölbaşı'nda başka parti kazanırsa, hükümetten yardım alamayız.”dedi.

 

 

24 Ocak Cumartesi günü saat 17:30'da Başkent Salon'da  çoğunluğunu Kömişini köyü sakinlerinin oluşturduğu vatandaşlarla buluşan Başkan Haşlak, vatandaşları yaptıkları hizmetleri anlatarak “Borç batağı içinde aldığımız Gölbaşı Belediyesini bugünkü haline getirdik. Bundan sonra da aynı şevk ile çalışmaya devam edeceğiz”.dedi

 

Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, Ak Parti Belediye Meclis üyesi aday adayı Serdal Namalan, Kömişini Köyü yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı Abdullah Balcı'nında katıldığı toplantıya ilginin yoğun olduğu gözlendi.

30-40 yıldır bekleyen sorunları çözdük….

Belediye başkanı ve Ak Parti belediye başkan adayı A.Nasır Haşlak 5 yıl içinde 30-40 yıldır çözülemeyen sorunları çözdüklerine işaret ederek “ Biz 30-40 yıldır kangren olmuş sorunları 2 yıl içinde çözdük. Önce belediyemizin bütçesini düzelttik. Bütçemizi de  mevcut borçları yapılandırarak ve emlak gelirini artırarak düzelttik. Bizden önceki dönemlerde emlak gelirleri hiç takip edilmemiş. Hizmet yapabilmek için belediyelerin geliri olması gerekli” şeklinde konuştu.

Karşıyaka ve Gaziosmanpaşa Mahallelerini yapılaşmaya açtık…

Karşıyaka ve Gaziosmanpaşa mahallesini yapılaşmaya açtıklarını ifade eden Haşlak, “Bu mahallelerimizi yapılaşmaya açarak, 3 kat sorununu çözdük. Bu vesile ile belediyemizin geliride arttı” dedi.

9 Trilyonluk bir bütçeden 77 trilyonluk dev bir bütçe yarattık…

Göreve geldikleri zaman bütçenin 9 trilyon olduğuna dikkat çeken Haşlak, bu bütçeyi 77 trilyon gibi dev bir rakama ulaştırdıklarını ifade etti. Bazı siyasi parti temsilcilerinin arsaları sattı gibi asılsız iddialarla başarıları gölgelemek istediğini ifade eden Başkan Haşlak “Evet arsa sattık. Am onların dediği kadar değil. 25 trilyonluk arsa sattık, ama sadece 2008 yılında 38 trilyonda yatırım yaptık. 2008 yılı içerisinde yeni bağlanan mahallelerimizin köy içi yollarına, onların bütçesi kadar asfalt attık.” diye konuştu.

200 bin nüfusa göre yatırımları yapıyoruz….

Gölbaşı'nın nüfusunun gün geçtikçe arttığını dile getiren Haşlak “5 yıl sonra Gölbaşı'nın nüfusu 200 bini bulacak. Ve biz projelerimizi 200 bin nüfus potansiyeline göre yapacağız.” Dedi.

Kişi başına yeşil alan miktarında dünya standartlarının üzerine çıktık…

5 yıl içinde 38 park yaparak, kişi başına düşen yeşil alan miktarını 16 m2'ye çıkararak dünya standartlarının üzerine çıkarttıkları ifade eden Başkan Haşlak, dumansız sanayide de yatırımcılara her türlü kolaylığın sağlandığını ifade etti.

Gölbaşı Bir eğitim kenti…

Gölbaşı'nın artık bir eğitim kenti haline geldiğini bildiren Başkan Haşlak, üniversite öğrenci sayısının önümüzde ki birkaç yıl içinde 25-30 bini bulacağını ifade ederek “Kredi Yurtlar Kurumu ile görüşmelerimiz devam ediyor. Ankara Üniversitesi yerleşkesi içinde 2000 kişilik bir yurt yapımına en kısa sürede başlanacak.” Dedi.

Sosyal Belediyecilikte lider olduk…

Göreve geldiklerinden bu yana sosyal belediyecilik anlayışını elden bırakmadıklarını ifade eden Haşlak, 5 yıl içerisinde Kültür evlerini hizmete açtıklarını dile getirerek “ Kültür evlerinde bilgi ve beceri kursları açılacak. Düğün salonları vatandaşlarımıza çok cüzi bir rakam ile hizmet verecek. Aile yaşam merkezleri Gölbaşı'lı hanımlara hitap ederek, bayanların el becerisi ve ev ekonomisine katkıda bulunmaları sağlanacak. Gençlik merkezi kurularak gençlerimize çeşitli bilgi ve beceri kursları verilecek. Spor kompleksimiz tamamlandı ve şu anda hizmet veriyor. Ankara'nın en büyük Kültür Merkezi çok kısa bir süre sonra hizmete açılacak. “ dedi.

Hizmet Boykot Edildi…

Önümüzdeki dönemde hizmetlerin aksamadan büyüyerek devam edeceğine dikkat çeken  Haşlak “Alt geçit önceliğimizdir. Alt geçit projesi, muhalif belediye meclis üyelerince boykot edilerek çözüme kavuşturulamamıştır. Şimdi muhalefet partileri diyor ki “biz yapacağız” Madem yapacaklardı neden engellediler. Onların gayesi Gölbaşı halkının menfaatini düşünmek değildir. Onların korkusu alt geçit yapılırsa Haşlak bunu da yaparsa yeniden kazanır     olmuştur. Ama Allah'ın izniyle bu alt geçit önümüzdeki dönem acilen yapılacaktır” dedi.

Alt geçit projesi nedeniyle hali hazırda olan 1500 kişilik düğün salonu projesini ve Şahintepe'de 40 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan rekreasyon alanının yapılamadığını ifade eden Haşlak “Biz alt geçit yapılacak diye iki adet projemizi hayata geçiremedik. Ama bu projelerimizi de önümüzdeki dönem hayata geçireceğiz. Teleferik projesi başta olmak üzere spor kompleksi, sinema, bowling salonu, fin ve Türk hamamı vs. içinde olan çok büyük bir projemiz var. Projesi hazır.” Dedi.

Otopark Sorununu Çözeceğiz.

Gölbaşı'nın belirgin bir sorunu olan otopark sıkıntısını çözüme kavuşturacaklarını belirten Haşlak “Gölbaşı'na 3 adet otopark yaparak, yıllardır başlı başına bir sorun olan otopark sorununa çözüm getireceğiz” dedi. Öte yandan Mevlana Parkı 3. etap çalışmalarını da önümüzdeki dönem tamamlayacaklarını ifade eden Haşlak “Güzelyalı'da bulunan ormanlık alan şu an sarhoşların mekanı oldu. Burayı da ele alıp ailelerin gidebileceği piknik yapabileceği bir mesire alanı haline getireceğiz” dedi.

Gölbaşı Turizm Kenti Olacak…

Özel Çevre Kurumu ile görüşmelerin sürdüğünü mevzi imar planının hazırlandığını ifa eden Haşlak “Kısa bir süre sonra mevzi imar planı tamamlanmış olacak. Bu sayede Gölbaşı'na 5 yıldızlı 4 tane otel yaptırılmasına imkan sağlanıp, ilçenin turizme açılması sağlanacak. Gölbaşı uluslararası toplantılara, kongreler ve büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Gölbaşı ismi dünyaca tanınacak” dedi.

Aşevi hizmete girecek…

Fakir fukara için hizmet verecek olan Aşevi'nin kısa bir süre içinde faaliyete gireceğini ifade eden Haşlak “Aşevi çok yakında Gölabşı'nda ki yoksul ve kimsesizlerin hizmetinde olacak” dedi.

Göl Temizlenecek…

Mustafa Coşgun isimli vatandaşın “Göl ne olacak sorusu” üzerine bu konuya da değinen başkan Haşlak, gölüm AB fonlarından da desteklenecek bir projeyle temizleneceğini ifade ederek “27 milyon Euroluk bir temizleme projesi bu. Bu proje büyük ihtimalle olacak ve gölümüz temizlenecek. Kızılırmak'tan gelen su da gölüm kurumasını engelleyecek. Tekne seferleri düzenleyerek Gölbaşı'nı bir cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

Devlet Hastanesi tam kapasite olacak…

5 yıl içinde el atmadıkları alan olmadığını belirten başkan Haşlak “Eğitim, kültür, sağlık, gibi alanlarda el atmadıkları yer kalmadı. Çok yakında devlet hastanemizde tam teşekküllü olarak hizmet vermeye başlayacak. Tüm branşlar eksiksiz olacak. Vatandaş artık merkezdeki hastanelere gitme ihtiyacı duymayacak” dedi.

Desteğinize yeniden talibim…

5 yıl içinde ciddi yatırımların altına imza attıklarını ifade eden Haşlak “Desteğinize yeniden talibim. Gölbaşı için bugün ki heyecan ve şevk içinde çalışmaya devam edeceğiz. Hizmetler sadece bizim değil sizlerinde başarısıdır. Sizlerin desteği ve güveni ile bizler hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Serdal Namalan “Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Toplantı bitiminde söz alan belediye meclis üyesi aday adayı Serdal Namalan “Belediye başkanımıza bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Abdullah Balcı “Serdal Namalan'ı mecliste görmek istiyoruz”

Kömişini köyü yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı Abdullah Balcı ise başkan Haşlak'a Serdal Namalan'ı meclis üyesi olarak görmek istediklerini belirtti. Başkan Haşlak ise belediye meclisinde hayırlı hizmet yapacak insanların olmasını temenni etti.

Ramazan Şimşek “Gölbaşı'nda başka parti kazanırsa, hükümetten yardım alamayız…”

Ak Parti İlçe başkanı Ramazan Şimşek ise yaptığı konuşmasında her seçim döneminde yerli-yabancı ayrımının ısıtılıp ısıtılıp seçmenin önüne getirildiğini ifade ederek “Hepimiz Gölbaşılıyız. Yerli-yabancı ayrımı diye bir şey olmamalı. Amaç hizmet etmek olmalı. Herkes elini vicdanına koysun. Şunu açık açık söylemek istiyorum Gölbaşı'nda başka bir parti kazanırsa Gölbaşı hükümetten istediği hizmetleri ve yardımı alamayacak.” Dedi.

Haşlak “Biz Ayrım Yapmadık..”

Başkan Haşlak yeniden söz alarak, bugüne kadar ayrımcılık yapmadıklarını ifade ederek “Biz ne parti ayrımcılığı, nede yerli-yabancı ayrımı yaptık .Amacımız Gölbaşı'na hizmet. Bunlar konuşulmamalı yapılan hizmetler konuşulmalı” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
YALÇIN DURAN
31 Ocak 2009 Cumartesi 16:12
AK PARTİNİN IŞIĞI
SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ ABDULNASIR BEYİN HİZMETLERİNİ GÖRMEZDEN GELMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR BU BAĞLAMDA YENİ DÖNEMDE GENÇLERE FIRSAT VERMESİNİ VE SERDAL NAMALANI DEĞERLENDİRMESİNİ İSTİYORUZ SAYGILARIMLA
88.228.222.173
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
 • Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor
 • Gölbaşılı Çocuklar Sinemada Buluştu
 • Miniklerin Kur'an başarısı
 • İbrahim Ateş'ten Ayasofya açıklaması
 • Kaset Kumpasının Ayrıntıları! Çilingirle Girip Kamera Yerleştirmişler
 • 15 Temmuz'da Kışlaları Dolaşan Beyaz Elbiseli Kişi Aranıyor
 • İnanılmaz Bir Yükseliş Öyküsü! Temizlik İşçiliğinden Genelkurmay İmamlığına
 • Akıncı Üssü'nde Yakalanan Ünlü Kolejin Sahibi: Sosyal Etkinlik İçin Gittim
 • Dolar 3 TL'yi Aştı, Altın Tarihi Zirveyi Gördü
 • FETÖ'nün "yapılacaklar" listesi
 • Er Kurtuluş Kaya'yı darbeci binbaşı Ahmet Taştan gözünden vurmuş
 • FETÖ elebaşının yerine İsmail Büyükçelebi'nin geçmesi bekleniyor
 • Cumhurbaşkanlığı'nda başyaverlik kaldırılıyor
 • Kumpas soruşturmasında 65'i asker 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
 • Darbeci Kara Havacı Yarbay Davut Uçum'un ifadesi
 • Kemal Kılıçdaroğlu'dan Özel Harekatları ziyaret
 • Jandarma ve Emniyet kriminalde gözaltılar!
 • İstanbul üzerinde uçan darbeci F-16 pilotları tutuklandı
 • İstanbul Başsavcılığına İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan atandı
 • Berat Albayrak: Bu yapının sızmadığı kurum yok
1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim