• BIST 11156.2
 • Altın 2545.653
 • Dolar 32.8875
 • Euro 35.8578
 • Ankara : 32 °C
 • İstanbul : 33 °C
 • İzmir : 34 °C

Kahraman Değil Yüzkaralarıdır

26.11.2008 18:57
Kahraman Değil Yüzkaralarıdır
Art arda gelen açıklamalar elbette ilçemiz esnafı tarafından da yakından takip ediliyor. Esnaflar ilçeye ikiye bölen yolun alt geçit ile alta alınması görüşüne destek veriyorlar. Peki alt geçit projesi için esnaf ne düşünüyor?

Art arda gelen açıklamalar elbette ilçemiz esnafı tarafından da yakından takip ediliyor. Esnaflar ilçeye ikiye bölen yolun alt geçit ile alta alınması görüşüne destek veriyorlar. Peki alt geçit projesesi için esnaf ne düşünüyor? Defterlerimizi, kalemlerimizi, fotoğraf makinelerimizi aldık ve farklı meslek gruplarından esnaflara sorduk: “Gölbaşı'na alt geçidin yapılmasını istiyor musunuz? Esnaf Odası Başkanının açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Esnaf Odası sizi hiç ziyaret etti mi?” Esnaflar alt geçidin yapılmasının Gölbaşı'nın en büyük sorununa çözüm olacağını düşünürken, Esnaf Odasının sorunlarıyla ilgilenmediklerini söylemeleri ise dikkat çekti.İşte esnafın yorumları:


ADEM GÜLSÜN(Market İşletmecisi) : Esnaf Odası bugüne kadar gelipte bizi ziyaret edip, halimi hatrımızı sormadı.Herhangi bir sıkıntımızda da bizlere yardımcı olmadı. Biz büyük marketlerin ara sokaklardan çıkarılmasını istiyoruz.Alt geçidin yapılmasını şiddetle istiyoruz.Müşterilerimizin çoğu arabalarıyla buraya gelemediklerinden şikayetçiler.Esnaf odası başkanının açıklamasında ki mantığıda anlayamadım.Alt geçit yapılmazsa işlerimiz daha da düşecek. Esnaf odası başkanı alt geçidi boykot edenler için "GÖLBAŞININ KAHRAMANLARI" dedi. Durdular durdular son zamanda mı kahramanlık yaptılar.Meclis üyelerine şunları söylemek istiyorum.Biz Gölbaşına yapılacak her türlü yatırımı istiyoruz.Bunu kimsenin engellemeye hakkı yok.


ADEM YURDAKUL( Esnaf): Esnaf odası bizi hiç ziyaret etmedi .Esnaf odası esnafları dolaşıp bir sıkıntınız varmı diye sorabilir.Esnaf kredisi var mesela gelip bu konuda bizi bilgilendirebilir.Öyle bir oda varsa varlığını hissettirmelidir.Ayrıca alt geçidin yapılmasınıda çok istiyorum.Türkiyede bir örneği yoktur GÖLBAŞININ ortasından deniz geçer gibi yol geçiyor.Aşağı mahalleye gitmek istediğimde hem daha fazla vakit alıyor hemde daha çok benzin yakıyorum.Esnaf odasının bu projeye karşı çıkmasında kesinlikle bir İDEOLOJİ kokuyor.Esas olan hizmettir, gerisi teferruattır.Alt geçit yapılırsa esnafımız daha çok nemalanır.


KAŞİF AKBABA( Dönerci): Kaşif usta Esnaf odasının kendisini bugüne kadar hiç ziyaret etmediğini belirtirken Esnaf odasına gittiğinde kendisine yardımcı olunmadığından yakınıyor ve şöyle diyor ; "Esnaf odası bir sorunumuz olduğunda derdimize derman olmuyor.Alt geçidin yapılmasını istiyorum.Hem ekonomik açıdan hemde vakit açısından alt geçit Gölbaşına fayda sağlayacak ve daha güzel olacak ilçemiz." dedi.
Kaşif usta son olarak esnaf odasının alt geçit projesine karşı çıkmasının anlamsız bulduğunu ifade ederken son sözleride oylarıyla belediye meclis üyesi koltuğuna getirdiklerine oluyor "HİZMETE ENGEL OLMAK GÖLBAŞIYI GERİYE GÖTÜRMEKTİR"


MURAT ALAY (Emlakçı): Esnaf odasının ilgisizliğinden şikayetçi olan sadece Kaşif usta değil elbette. İlçemizde emlakçılık yapan Murat beyde hemen hemen Kaşif usta ile aynı düşünceleri paylaşıyor. "Esnaf odasının maddi desteği olmasa bile manevi bir desteği olması çok önemli. Benim bir sıkıntım olmıştu ama Esnaf odası bana yardımcı olmadı. Gölbaşı artık 2 ye ayrıldı aşağı makale yukarı mahalle diye.Aşağı gitmek istediğimizde hem daha çok benzin yakıyoruz hemde daha fazla vaktimizden oluyoruz. Alt geçidin yapılmasınında esnafa faydalı olacağını sözlerine ekleyen Murat Alay son sözünü Esnaf Odası başkanına söylüyor Esnaf Odası neden karşı çıkıyor anlamadım.Ön Caddedeki esnaf biraz daha yüksek mevkili insanlarmı onlarımı düşünüyor yoksa? Bu projeye karşı çıkanlar bence kahraman değil GÖLBAŞININ YÜZKARALARIDIR."


YALÇIN TERZİ (Esnaf) : Esnaf Odası gelipte hiç halimiz hatırımızı sormadı bugüne kadar. Halbuki Esnaf Odası gelip bizlere kredi alma konusunda yardımcı olabilir.Sorunlarımıza çözüm üretebilir.Ama maalesef şimdiye kaldar böyle bir şey olmadı. Alt geçidin yapılmasını ben bir esnaf olarak çok arzuluyorum. Karşıya geçmek için 1 lt benzin fazla yakıyorum.Alt geçidin yapılması şehirleşme adına olumlu bir gelişmedir.Hulusi Gürpınar'ın yaptığı açıklamayada karşıyım.


YÜKSEL KAYA (Berber) Esnaf odası başkanı bugüne kadar işyerimize hiç gelip bizleri ziyaret etmedi.Sadece kredi çekeceğim zaman geldiler esnaf odasından.Halbuki esnafa gidip sorunlarını dinleyebilirler.Sorunlarına çözüm yolu aranabilir.Ben alt geçidin yapılmasını istiyorum.Aşağı mahalleye gitmek için hem vakit kaybına hemde benzin kaybına uğruyoruz. Esnaf odasının karşı çıkmasınada anlam veremiyorum. Alt geçit olursa karşıdaki esnafta bundan sebeplenir ve daha çok para kazanabilir.


SELAHATTİN SÜSLÜ (Balıkçı) : Tatlı dilli güler yüzlü Selahattin amcamızda esnaf odasının kendisini ziyaret etmesine karşın sorunlarına çözüm bulanamadığından yakınırken, seyyar balıkçıların işlerine ve vatandaşa zarar verdiği düşüncesinde. "Ben KDV veriyorum vergi veriyorum işçi parasıo veriyorum sigorta parası veriyorum seyyar balıkçıular ise hem halkın sağlığıyla oynuyor hemde devlet ekonomisine zarar veriyor derken son sözleri ise esnaf odası başkanına ve boykotçu meclis üyelerine oluyor BU PROJEYİ BOYKOT EDENLER GÖLBAŞINA ZARAR VERMİŞTİR. "

MAHMUT GÜRHAN (Marketçi): Esnaf odası benim işyerimi ziyaret etti.Esnaf odası ilede herhangi bir sıkıntım olmadı. Ama her yaptıkları iştende para alıyorlar.Ama bunun karşılığında da bir toplantı yapıp esnafın sıkıntısını derdini sormuyorlar.Benim esnaf odasından beklentim esnafın sorunlarına çözüm yolu bulmaları.Alt geçidin yapılmasını istiyorum.Yolun tek yöne düşmesi de işlerimizi azalttı. Gölbaşının 2 yakasını bir araya getirsinler artık.Esnaf odası başkanınında açıklamalarına katılmıyorum.Belediye meclis üyeleri alt geçit projesine onay vermemekle GÖLBAŞININ GELECEĞİYLE oynamıştır.

ÖZCAN ÇELİK ( Fotoğrafçı): Esnaf odası bugüne kadar işyerimi hiç ziyaret etmedi.Bizim meslekte kış sezonu sıkıntılı geçiyor. Esnaf odasının maddi olmasa bile manevi desteğini görmek istiyoruz. Ama kredi için gittiğimde bana yardımcı oldular kredi konusunda. Esnaf odası başkanının yaptığı açıklamatıda mantıklı bulmuyorum.Alt geçit yapılırsa eskisinden daha iyi olur. alt geçidi boykot etmek demek GÖLBAŞININ GELECEĞİYLE OYNAMAK demektir.

SELÇUK ŞAHİN(Esnaf): Esnaf odası bugüne kadar bizi ziyaret etmedi.Esnaf odasından herhangi bir beklentimde yok, olmadığı içinde kapatılmasını istiyorum.Bir esnaf olarakta alt geçidin yapılmasını istiyorum.Altgeçidin bir sıkıntısı varsa üstten versinler yolu.Ama sonuçta GÖLBAŞININ 2 YAKASI bir araya gelsin.

ERDAL UYANIK (Lokantacı): Ben alt geçidin yapılmasını istiyorum bir esnaf olarak.Karşıya geçemediğim için karşıdanda hiçbir alışveriş yapmadım.Bu projeyi boykot eden belediye meclis üyeleri GÖLBAŞININ ilerlemesine ve şehirleşmesine engel olmuşlardır.Esnaf odası başkanınında açıklamalarına katılmıyorum.Esnaf odası bugüne kadar işyerimi ziyaret etmedi.Esnaf odası ile de herhangi bir sıkıntım olmadı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ecz kadir
29 Kasım 2008 Cumartesi 18:20
gölbaşını seven halk dan biri
ben gölbaşı halkından biri olarak bu alt geciti istiyorum ve esnaf arkadaşların arkasındayız ben ve benim gibi düşünen bir çok insan var gölbaşının gelceği için alt gecide evet diyorum ve bunu boykot eden herkesi şiddetle kınıyorum
81.215.27.129
yıldırım
28 Kasım 2008 Cuma 22:28
doğruluk
evet bende bu yorumlara katılıyom.çünkü bu puroje gölbaşını çok değiştirecek
81.213.206.116
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
 • Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor
 • Gölbaşılı Çocuklar Sinemada Buluştu
 • Miniklerin Kur'an başarısı
 • İbrahim Ateş'ten Ayasofya açıklaması
 • Kaset Kumpasının Ayrıntıları! Çilingirle Girip Kamera Yerleştirmişler
 • 15 Temmuz'da Kışlaları Dolaşan Beyaz Elbiseli Kişi Aranıyor
 • İnanılmaz Bir Yükseliş Öyküsü! Temizlik İşçiliğinden Genelkurmay İmamlığına
 • Akıncı Üssü'nde Yakalanan Ünlü Kolejin Sahibi: Sosyal Etkinlik İçin Gittim
 • Dolar 3 TL'yi Aştı, Altın Tarihi Zirveyi Gördü
 • FETÖ'nün "yapılacaklar" listesi
 • Er Kurtuluş Kaya'yı darbeci binbaşı Ahmet Taştan gözünden vurmuş
 • FETÖ elebaşının yerine İsmail Büyükçelebi'nin geçmesi bekleniyor
 • Cumhurbaşkanlığı'nda başyaverlik kaldırılıyor
 • Kumpas soruşturmasında 65'i asker 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
 • Darbeci Kara Havacı Yarbay Davut Uçum'un ifadesi
 • Kemal Kılıçdaroğlu'dan Özel Harekatları ziyaret
 • Jandarma ve Emniyet kriminalde gözaltılar!
 • İstanbul üzerinde uçan darbeci F-16 pilotları tutuklandı
 • İstanbul Başsavcılığına İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan atandı
 • Berat Albayrak: Bu yapının sızmadığı kurum yok
1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim