• BIST 11064.85
  • Altın 2579.889
  • Dolar 33.0086
  • Euro 35.9773
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 26 °C

Karabulut'tan Gölbaşı Taraf'a tekzip var

29.03.2010 18:39
Karabuluttan Gölbaşı Tarafa tekzip var
Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut “Tayinlerin Arkasında Başbakana Hakaret mi var” isimli haberimiz üzerine bir açıklama gönderdi.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut “Tayinlerin Arkasında Başbakana Hakaret mi var” isimli haberimiz üzerine bir açıklama gönderdi. Tekzip isteğiyle gelen yazıyı yayınlama zorunluluğumuz olmamasına rağmen, sorumlu ve bilinçli yayıncılık politikamız gereği Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen “Tekzip” isteğini değiştirmeden aynen yayınlıyoruz;

 

TEKZİP METNİ

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde 7 yıldır kurum müdür olarak görev yapmaktayım. 25.03.2010 tarihinde ekte sunmuş olduğum ve Gölbaşı'nda yerel gazetecilik yayını yapan Taraf Gazetesi'nin internet sayfasındaki haberi görünce dehşete kapıldım. Toplumun temel taşlarını oluşturan, bireylerini yetiştiren bir kurumun müdür düzeyindeki sorumlularına, başkanlığını yaptığım toplantı da Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na hakaret edildiğine ilişkin bir iddianın pervasız bir şekilde haber edilmesinden utanç duydum. Türkiye'de her türlü özgürlük vardır. Bu özgürlüklerin kullanımında ise basın ilk önceliği almaktadır. Ancak, hiçbir özgürlük kişi yada kurumlara açıkça ve mesnetsiz bir şekilde iftira atma hakkını vermez. Benim Gölbaşı ilçesinde 7 yıllık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yaptığım süre içerisinde gerek resmi gerekse gayri resmi toplantılarda bırakın Türkiye Cumhuriyeti Sayın Başbakanı'na; Türkiye Cumhuriyetimizi en sade vatandaşlar adına dahi hiçbir söz söylenmemiştir ve söyletilmemiştir.

Bizler devlet terbiyesi ile yetişen devletin kişi ve kuruluşlarının kutsallığına inanan kamu görevlileriyiz. Hiçbir kamu görevlisinin de mesnetsiz ve dayanaksız, tamamen uydurma, hayal ürünü ve belli bir maksat için üretilen böyle bir iftira haberden dolayı etkilenmemesi mümkün değildir. Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu haberden dolayı onurumuz ve şerefimiz incinmiştir. 26.03.2010

TEKZİP İSTEYEN

Ümit Karabulut

 

GÖLBAŞI TARAF'IN AÇIKLAMASI

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut'un tekzip istemini mahkeme kararı olmamasına rağmen, Sayın Ümit Karabulut'un temsil ettiği makama ve kuruma duyduğumuz saygıdan dolayı hiç düşünmeksizin yayınlamaya karar verdik. Her şeyden önce bu bizim sorumlu gazetecilik anlayışımızın temelidir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ümit Karabulut'un tekzip istemini anlayışla karşıladık, ancak tekzip metninde yer alan bazı cümleleri ise Gölbaşı'nın İlçe Milli Eğitim Müdürü'ne yakıştıramadık. Tekzip metninde savunma yerine, Gölbaşı Taraf'ı karalayıcı, hakaret boyutuna varan kelimeler kullanılmıştır.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Ümit Karabulut olayı enine boyuna araştırmak yerine, Gölbaşı Taraf'ı mesnetsiz haber yapmakla suçlamıştır.

Keza İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ümit Karabulut'a bu sıkıntılar ve iddialar haber yapılmadan önce, anlatılmıştır.  Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ümit Karabulut, olayı soruşturacağı yerde konu ile yakından ilgilenmemiş, olayla ilgili herhangi bir girişimde bulunmamıştır.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ümit Karabulut'un yapılan toplantılarda bahsi geçen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na hakaret edilmesi iddiasından haberdardır. Gölbaşı Taraf konuyu yukarıda da dediğimiz gibi, konuyu bizzat İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut'a birebir aktarmıştır. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri de konuya vakıftır. Gölbaşı Taraf, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nü karalayıcı, iftira atıcı herhangi bir haber yapmamıştır. Sayın Karabulut'un hayal ürünü ve belli bir maksadı olduğunu iddia ettiği haberle ilgili düşüncelerini Gölbaşı Taraf olarak kamuoyuna daha açık açıklamasını rica ediyoruz.

Gölbaşı Taraf'ın Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına hakaret edildiği iddiasını görmezden gelmesinin mümkünatı yoktur.

Eğer Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu iddiaları görmezden gelmesi ve hiçe sayması gibi bir durum varsa da bunu hem bir yayın organı, hemde bir vatandaş olarak kabullenmemiz mümkün değildir.

O yüzden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ümit Karabulut'un  onurunun ve şerefinin incindiğine dair endişesi yersizdir. Asıl olan ve bizleri üzen Gölbaşı Eğitim Camiasını temsil eden saygın bir makamda bulunan Sayın Karabulut'un  tekzip metninde yer verdiği “Mesnetsiz, dayanıksız, pervasız, iftira atma,uydurma, hayal ürünü, belli bir maksadı olan” gibi sözcükleri üzüntü ile okuduk. Üzüntü ile okumakla birlikte bu sözcükleri kendimize bir hakaret olarak algıladık. Tekzip metninde yer alan ve tarafımıza ithaf edilen kelimeler için yasal hakkımızı gerekirse kullanacağız.

Son olarak Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ümit Karabulut şunu çok iyi bilmelidir ki;

Gölbaşı Taraf Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili her iddiayı kaleme almaz, eğer o iddiaları da kaleme alsa idik, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili yapılan haberler onlarca gazete sayfasına sığmazdı.

Kamuoyuna Saygılarımızla

Gölbaşı Taraf Gazetesi 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
erdinc
31 Mart 2010 Çarşamba 00:13
tbrikler
ilkeli yayınlarınız için tebrikler. Gerçekler açığa çıkınca birileri hep rahatsız oluyor. Haberleri olmasına rağmen. Tıpkı taraf gazetesinin ergenekonu açığa çıkarması gibi. Kimin haddine Sn Başbakana hakaret.? İyi çalışmalar diliyorum
85.99.132.234
MELTEM
30 Mart 2010 Salı 22:18
teiaş
yaa okadar güncel konuları yazıyorsunuzki geçenlerde teiaş çalışanları hakkında yaptığınız haber noldu bir cevap aldınızmı yoksa almadıysanız bunu neden birkez dağa gazetenizde yayınlamıyorsunuz eğer kurumla ilgisi yok ise kurum desinki yok biz istemiyoruz ama cevap vermesi gerekmezmi bu işin üstüne gitmenizi isteriz
78.164.120.166
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim