• BIST 9722.09
 • Altın 2428.571
 • Dolar 32.5199
 • Euro 34.8
 • Ankara : 21 °C
 • İstanbul : 19 °C
 • İzmir : 21 °C

KIRIKKALELİLER DERNEĞİ'NDEN HAŞLAK'A DESTEK

26.01.2009 09:27
KIRIKKALELİLER DERNEĞİNDEN HAŞLAKA DESTEK
Seğmenler Mahallesi kına evi salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, AKP İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri, Kırıkkaleliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Behsat Aydemir ve dernek üyeleri ile yaklaşık 300 kişinin katıldığı bir toplantı ya

KIRIKKALELİLER DERNEĞİ'NDEN HAŞLAK'A DESTEKSeğmenler Mahallesi kına evi salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, AKP İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri, Kırıkkaleliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Behsat Aydemir ve dernek üyeleri ile yaklaşık 300 kişinin katıldığı bir toplantı yapıldı.

Gölbaşı Kırıkkaleliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim kurulu Başkanı Behsat Aydemir '' 2009'da yapılacak seçimlerde meclis üyesi olabilmek için adaylık formumu ilçe teşkilat başkanıma sundum. Parti tarafından tekrar aday gösterilen ve Gölbaşı Halkı tarafından çok yakından tanınan dürüstlüğü, cesareti ve yerel anlayışı ile Gölbaşı Halkı tarafından takdir edilen Sayın Abdulnasır Haşlak Bey'le çalışmak bana çok büyük onur ve gurur verecektir. Biz kendisinden son derece memnunuz. Böyle sosyal bir belediye başkanımızın AKP tarafından tekrar aday gösterilmesi Gölbaşı'ndaki yerel seçim şansını çok ama çok artırmaktadır. Bende bu başarılar içerisinde yer almak için AKP Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olarak aranızda bulunmaktan çok büyük onur duymaktayım. 29 martta yapılacak yerel seçimlerde Gölbaşı'nın ve halkın hizmetinde olacağım.'' dedi
Daha sonra konuşma yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak projelerini anlatarak ''Belediyeyi devraldığımızdan bu yana her alanda hizmetler yaptık ve bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Sizlerinde desteğini bekliyorum'' dedi.

Gölbaşı'nın temel sorunları vardı. Biz çözdük

Borçları öderken bir yandan da hizmet yapmaya devam ettiklerini belirten ve Gölbaşı'ndaki temel sorunları çözdüklerini söyleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak ''2004'te sizlerin desteği ile göreve geldim. 2004 te devraldığımız belediye bir kasaba belediyesi konumunda idi. 3-4 tane 20- 25 yıllık iş makinesi, çalışanlarına borçlu olan sıkıntılar içinde bir belediye devraldık. Biz öncelikle belediyemizin mali yapısını düzelttik. Borçlarını yapılandırdık. Geliri olmayan bir belediye hizmet yapamaz. Bizde gelirlerimizi artırdık. Hem borçları öderken hem de hizmet yaptık. 2004 yılında 1 milyon 200 bin olan emlak geliri şu anda 7 milyon Türk Lirası. İmarların %80'i kaçaktı emlak gelirleri takip edilmemişti. Gölbaşı'nın temel sorunları vardı. 74 parsel vardı karşıyaka mahallesinde, çil memet bölgesinin imar sorunu vardı, ticari alan sorunları vardı. Gölbaşımızda kangren olmuş bu sorunları biz çözdük. Karşıyaka ve Gaziosman Paşa'da %80 gece kondu idi bu sorunları çözdük ve şu anda %80 modern bir yapılaşma oldu. Gelirleri artırmak için yeni imar alanları açtık.

2004 yılında 9 trilyon olan bütçemiz şimdi 77 trilyon

Ankara ilçeleri içerisinde bütçesinde en fala artışın Gölbaşı Belediyesi'nde olduğunu belirten Haşlak ''2004 yılında görevi devraldığımızda Gölbaşı Belediyesi'nin 9 trilyon olan bütçesi şu anda 77 trilyon. Ankara ilçeleri içerisinde bütçesini en fazla artıran ve en fazla yatırım yapan belediyeyiz. Bu sene 9 trilyonluk asfalt yatırımı yaptık. Ve bu arada ilçemiz 5 mahalleden 48 mahalle oldu. Coğrafik olarak Ankara'nın en geniş ilçesiyiz. El atmadığımız hiçbir alan kalmadı. Eğitimden sağlığa, sosyal yardımlardan gıda yardımına, ihtiyaçlı insanlara yardıma kadar herkese elimizden geldiği kadar yardımcı olduk.'' dedi.

Gölbaşımız dünya standartlarının üstünde

Gölbaşı Belediye Başkanı Haşlak ''Gölbaşı Devlet Hastanesi önümüzdeki yaz tam teşekküllü bir hastane haline gelecek. Yeni bir bina yapıyoruz. Bütün branşlar olacak. Ankara'ya gitme ihtiyacı duyulmayacak. Her türlü sağlık hizmeti burada verilecek. 38 tane park yeşil alan kazandırdık ilçemize. Yeşil alan miktarı bakımından şu anda Gölbaşımız dünya standartlarının üstünde. Normalde kişi başına 14 metrekare yeşil alan düşerken Gölbaşı'mızda 16 metrekare yeşil alan kişi başına düşen miktar.'' dedi.

kültür evlerinde sosyal etkinlikler yapılacak ve mesleki eğitim kursları verilecek

Açılacak olan kültür evlerinde mesleki kurslarla insanlara eğitim verileceğini ve bu şekilde aile ekonomisinede katkı sağlanacağını belirten Haşlak ''Karşıyaka Mahallesi kültür evi açtık. 300 kişilik toplantı salonunun olduğu bilgi ve beceri kursları ile buraları hizmete sunduk. Şafak Mahallesi'nde kültür evi açacağız. Seğmenler ve Bahçelievlerde yer bulamadığımız için yapamadık. Ama inşallah bu dönem bu mahallerimizede kültür evlerini yapacağız. Burada insanlar düğünlerini, kına geceleri gibi etkinliklerini çok cüzi ücretlerle yapabilecekler. Yine bir aile yaşam merkezi daha yapıyoruz ve ordada 600 kişilik bir düğün salonu var. Yakında hizmete girecek. 250 kişilk toplantı salonu var. Burada hanımlara yönelik bilgi, beceri, meslek öğrenebilecekleri derslikler olacak. Hem bilgi öğrenecekler hem meslek, hemde spor yapabilecekleri alanlar olacak. Sadece hanımlara mahsus olacak orası. Yine belediyemizin yanında büyük bir kültür merkezini yapıyoruz. Oradada 600 kişilik konferans salonu, tiyatro salonu, sergi salonu, nikah salonu ve misafirhanesi ile birlikte büyük bir kültür merkezinide yine Gölbaşılı hemşerilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Statın yanında spor kompleksi alanı açıyoruz. Gençler burada hem spor yapacak, hem dinlenecek hemde mesleki kurs alacakları merkezi yakında hizmete açacağız.

büyük bir spor kompleksi alanı ve teleferik projelerimizi yapacağız

Şahin Tepesi'nden Mogan Park'a teleferik projelerinin olduğunu ve 40 dönümlük büyük bir spor kompleksi alanı yapacaklarını belirten Haşlak ''Biliyorsunuz alt geçit sorunumuz var Konya Yolu üzerinde. Büyükşehir Belediyesi mali açıdan sıkıntıya girdiği için alt geçidi yapamadı. Maddi imkanımız var biz yapalım dedik. Melih Gökçekten izin aldık. Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden geçmesine rağmen bizim meclisimizden geçmedi. Vatandaşı düşünmediler. Haşlak bunuda yaparsa biz nasıl oy alırız düşüncesi ile karşı çıktılar yapılmasına izin vermediler. Biz alt geçidi yaparız diye iki tane büyük projemizi askıya almıştık. Şahin Tepesi'nin orda Gölbaşı'nın en büyük parkını yapıyoruz. Ve birde spor kompleksi yapacağız. Büyük bir park ve spor kompleksi yaapcağız. Burada yarı olimpik yüzme havuzu, bovling salonu, hamamı, saunası, sineması olacak. Biliyosunuz ilçemiz eğitim kenti. 3 tane üniversite var ve 5 tane daha kurulacak. Öğrencilere barınma yurt imkanları sağlayacağız. Biz bu alanları yaparak üniversite öğrencilerinin hatırı sayılır bir kısmının Gölbaşı'nda kalmasını sağlayacağız.
Şahin Tepesi'nden Mogan Park'a bir teleferik projemiz var. Ankara'dan dışardan gelen insanlar Mogan Parkı gezdikten sonra Gölbaşı'nın merkezine uğramıyorlar. Bu insanları bu projemizle merkeze yönlendireceğiz. Alışveriş yapmalarını Gölbaşı ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlayacağız.

İlçemizde trafik sorunu kalmayacak yapacağımız otoparklarla

İlçemizin gelişmesi ve nüfusun artması ile trafik sorununda büyüdüğünü ve yapılacak otoparklarla çözüm getirileceğini belirten Haşlak ''İlçemiz gelişiyor ve büyüyor, nüfusta hızla artıyor. Bir trafik sorunu park sorunu var ilçemizde. Bunuda ilçemizde var olan 2 tane pazar yerinin altına otopark yapacağız. Eski belediye binamızın yerinin altını otopark, üstü çarşı ve daha üstüde şehir meydanı olacak. İlçemiz hem şehir meydanına kavuşacak ve trafik sorununuda bu şekilde çözmüş olacağız.'' dedi

Gölbaşı'nı İç Anadolu'nun, Türkiye'nin Marmaris'i, bir Bodrum'u yapacağız.

Mogan Gölü'nü temizleyerek turizme kazandıracağını belirten Haşlak ''Mogan Gölü'nü kurtarmak için çalışmlarımız sürüyor. Çevre ve orman Bakanlığı da bu konuda titiz davranıyor. Su sıkıntımızda kalmayacak inşallah ve Mogan Gölü'nü temizleyeceğiz. tekne alarak tekne gezileri düzenleyeceğiz Mogan Gölü'nde. İlçemiz turizm potansiyeli olan bir yer ve biz turizm potansiyelini dahada artırarak çok daha fazla insanın gelmesini sağlayacağız. Gölbaşı'nı İç Anadolu'nun, Türkiye'nin Marmaris'i, bir Bodrum'u yapacağız. Gölün kıyısında imar kanunu müsait olmadığı için oteller yapamıyorduk. İmar kanununda düzenlemeler yaparak 4 tane 5 yıldızlı oteller, kongre merkezleri yapacağız. İlçemizin ismini Türkiye'ye dünyaya duyuracağız.'' dedi.

kaynak:golbasigazetesi.com

Yorumlar
Ramazan AYDEMİR
27 Ocak 2009 Salı 09:32
ŞAFAK MAHALLESİ MUHTAR ADAYI
Değerli Kırıkkaleli hemşerilerimin Sayın Belediye Başkanımız HAŞLAK"a Başkan olarak, Kardeşimiz Besat AYDEMİR"E de Belediye Meclis a.Adayı olarak destek vermelerini kutluyor kendilerine başarılar diliyorum
212.174.179.194
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
 • Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor
 • Gölbaşılı Çocuklar Sinemada Buluştu
 • Miniklerin Kur'an başarısı
 • İbrahim Ateş'ten Ayasofya açıklaması
 • Kaset Kumpasının Ayrıntıları! Çilingirle Girip Kamera Yerleştirmişler
 • 15 Temmuz'da Kışlaları Dolaşan Beyaz Elbiseli Kişi Aranıyor
 • İnanılmaz Bir Yükseliş Öyküsü! Temizlik İşçiliğinden Genelkurmay İmamlığına
 • Akıncı Üssü'nde Yakalanan Ünlü Kolejin Sahibi: Sosyal Etkinlik İçin Gittim
 • Dolar 3 TL'yi Aştı, Altın Tarihi Zirveyi Gördü
 • FETÖ'nün "yapılacaklar" listesi
 • Er Kurtuluş Kaya'yı darbeci binbaşı Ahmet Taştan gözünden vurmuş
 • FETÖ elebaşının yerine İsmail Büyükçelebi'nin geçmesi bekleniyor
 • Cumhurbaşkanlığı'nda başyaverlik kaldırılıyor
 • Kumpas soruşturmasında 65'i asker 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
 • Darbeci Kara Havacı Yarbay Davut Uçum'un ifadesi
 • Kemal Kılıçdaroğlu'dan Özel Harekatları ziyaret
 • Jandarma ve Emniyet kriminalde gözaltılar!
 • İstanbul üzerinde uçan darbeci F-16 pilotları tutuklandı
 • İstanbul Başsavcılığına İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan atandı
 • Berat Albayrak: Bu yapının sızmadığı kurum yok
1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim