• BIST 9344.97
  • Altın 2018.452
  • Dolar 30.9253
  • Euro 33.4612
  • Ankara : 0 °C
  • İstanbul : 2 °C
  • İzmir : 6 °C

Sizden Başka Adam Yok mu?

19.07.2009 17:42
Sizden Başka Adam Yok mu?
Ertelenen Ak Parti Ankara 3. Olağan İl Kongresinde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye'de Tayyip Erdoğan vesayeti var' diyen Baykal'a tepki göstererek. "Türkiye'de AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan vesayeti yok ama Türkiye muhalefet sorunu, CHP

Ertelenen Ak Parti Ankara 3. Olağan İl Kongresinde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye'de Tayyip Erdoğan vesayeti var' diyen Baykal'a tepki göstererek. "Türkiye'de AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan vesayeti yok ama Türkiye muhalefet sorunu, CHP'de ise Deniz Baykal sultası olduğu son derece açıktır" dedi. 

Ak Parti İl Kongresine Ak Gençlik Damga Vurdu

Ertelenen Ak Parti Ankara 3. Olağan İl Kongresinde, Ak Parti Ankara İl Gençlik Kollarına bağlı üyeler adeta şov yaptı. Dumansız hava sahası projesine de destek veren Ak Partili gençler, desteklerini pankartlarla ifade gösterdiler. Tezarahütları ile salonu coşturan Ak Partili gençlerin bu heyecanından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan memnun oldu.


SİZDEN BAŞKA YOK MU BIRAKIN GİDİN

Baykal ve Bahçeli'ye seslenen Erdoğan, "Bu parlamentoda bizden başka milletvekilliği yapacak kimse yok mu? Bırakan başkaları da milletvekilliği yapsın. Ben 55 yaşındayım, bu yaşımda bunu söylüyorum, sen 70 yaşına geldin hala söyleyemiyorsun" ifadelerini kullandı. 

BAHÇELİ DEVLET NİŞANI VERDİ
Bahçeli, Çin'de yaşanan olaylara ilişkin hükümeti eleştiren MHP lideri Bahçeli'ye, "Uygur Türkleri çok ağır koşullar altındayken, Ankara'da ağırladığınız Çin Devlet Başkanı'na, altında imzanız bulunan devlet nişanını, Süleyman Demirel'in cumhurbaşkanlığı döneminde nasıl verdiğiniz onu söyleyin?" diye sordu. Atatürk Spor Salonu'nda yapılan AK Parti Ankara 3. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara ile millet arasındaki duvarları yıkıp kaldırdıklarını belirterek, "3 Kasım öncesi Ankara, Türkiye'ye karşı sağır, dilsiz, tepkisiz, duygusuz. Anadolu'dan, Trakya'ya Ankara'ya ulaşan feryatlar, Ankara'nın o soğuk duvarlarına çarpıyor ama karşılık bulamıyor. Marmara ve Düzce'de deprem oluyor tüm dünya hissederken Ankara bunu hissetmiyor, anında soruna müdahale edemiyor. Ankara'da deprem bile olsa onu bile hissedecek halleri kalmamıştı. Ankara'dakiler bırakın millete kendi dertlerine derman olamıyor, bakanlar kurulu toplanamaz hale gelmişti. Böyle bir çaresizlik manzarası içinde biz önce millete sorduk. Türkiye'nin bir partiye ihtiyacı var, kurun dedi. Adı Adalet ve Kalkınma olsun, AK olsun dedik. İnsanı merkeze alan insana sadece insan olduğu için yücelten, yaratılanı yaratandan ötürü seven bir devlet dedik ve böyle oldu. Milletimiz ile Ankara arasında kör, sağır ve dilsiz o duvarları kaldırdık. Fabrikaların çarklarını yeniden döndürdük. Ankara Artvin, Edirne, Mardin'in yanıbaşındadır" şeklinde konuştu. 

Ankara'nın şimdi AB'nin hemen yanıbaşında olduğunu ifade eden Erdoğan, Türkiye'nin ihracatının yüzde 60'ını AB ülkelerine yaptığını hatırlattı. 

Başbakan Erdoğan, sözlerini söyle sürdürdü: "Artık 10 yıl öncesinin Türkiye'si yok, bugün ayakları üstünde durun bir Türkiye var. 7 yıl önce Türkiye'nin yurtiçi gayri safi milli hareketi 230 milyar dolar idi. 'İnşallah 2013'te kişi başına milli gelir 10 bin dolar olacak' dediğimizde hayal diyorlardı. 2008 sonunda bunu yakaladık. Yüzde 63 devletin borçlanma faizi vardı, şimdi 10-11, 50 puan benim vatandaşımın cebinde kaldı. Enflasyon canavarı şimdi ayaklarımızın altında. Biz büyük düşünüyoruz. Çünkü benim milletim küçük düşünmez, büyük düşünür. Ankara ile Konya arasında hızlı tren seferleri başlıyor. Artık git gel Konya 6 saat yok, artık git gel Konya 2.5 saat. Bunu ancak AK Parti yapabilir. Ankara'dan Eskişehir'e hızlı trenle artık 1 saat 25 dakikada ulaşılıyor. İzmir, Yozgat, Sivas'ı da hızlı trenle Ankara'ya ulaştıracağız. Kılıç kuşananın, iş bilenenin, olay bu kadar basit. 20 yıl önce başladılar bıraktılar. Biz bunların bıraktıklarını tamamladık. Onlar konuştu, biz yaptık. İnşallah 2013'te Marmaray'dan geçeceğiz. Onların hayallerinin bile ulaşamadığı yere evelallah bizim icraatımız ulaşıyor. Paradan 6 sıfır atacağız, her ile üniversite açacağız, 15 bin kilometre yol yapacağız dedik, 'hayal' dediler. İşte oldu, hesap ortada." 

Türkiye'de artık siyaseti çete ve mafyaların yönlendiremediğini, hukukdışı karanlık odakların siyaseti belirleyemeyeceğini söyleyen Erdoğan, "Türkiye'de bu dönemler geri dönmemek üzere tedavülden kalkmıştır. AK Parti ve millet o dönemlerin geri gelmesine asla izin vermedi. Siyaset ve TBMM üzerinde vesayeti asla kabul etmedik. Bundan sonra asla edilmeyecektir. Vesayet özlemi olanlar beyhude beklerler. Bugün millet, hukuk, demokrasinin vesayeti var" diye konuştu.

Erdoğan vesayet tartışmasına son noktayı koydu

'Türkiye'de Tayyip Erdoğan vesayeti var' diyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a tepki gösteren Erdoğan, şöyle konuştu: 

"22 Temmuz ve 29 Mart seçimleri öncesi muhalefet partilere defalarca çağrıda bulundum. Ben 'Partim birinci olmasa genel başkanlıktan çekileceğim siz de çekilecek misiniz?' diye sordum, cevap alamadım. Bu mu vesayet? Sayın Baykal çık sende açıkla. Daha doymadınız mı? Yıllarca bu ülkede milletvekilliği yaptınız. Bu parlamentoda sizden başka milletvekilliği yapacak kimse yok mu? Bırakan başkaları da yapsın. Ben 55 yaşındayım, bu yaşımda bunu söylüyorum, sen 70 yaşına geldin hala söyleyemiyorsun. Bunların bu alışkanlığı zaten bu ülkeyi bu hale getirdi.
27 Nisan bildirisinden sonra Baykal neredeydin? Cumhurbaşkanlığı seçiminde neredeydin? Nasıl bir tavır takındın? Milli iradenin yanında mıydınız yoksa vesayet içinde olanların yanında mıydınız?" 

Askere sivil yargı yolunu açan düzenleme için 'Gece baskını yedik' açıklaması yapan CHP'lileri eleştiren Başbakan Erdoğan, "Kendileri mecliste, yönergeyi okumuşlar, hepsi elini kaldırmış, oybirliği ile kabul edilmiş. Ertesi günü elini kaldıranlardan biri 'Gece yarısı baskını oldu' diyor. Senin adamlar ne iş yapıyor, uyuyanları niye gönderiyorsun, uyanık olanları gönder. Bu parlamentoda gece 3-4'lere kadar çok çalışıldı, bunu biliyorsun" dedi. 

CHP'nin bu dönem 33 kez Anayasa Mahkemesi'nin kapısını aşındırdığını hatırlatan Erdoğan, "Ayıptır. Bu kadar sulu siyaset olur mu? Parlamentoda işi göremeyince ver elini Anayasa Mahkemesi'ne.. Türkiye'de bir AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan vesayeti yok ama Türkiye'de muhalefet sorunu, CHP'de ise Deniz Baykal sultası olduğu son derece açıktır" ifadelerini kullandı. 

Çin'de yaşanan olaylar nedeniyle hükümeti eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt veren Erdoğan, şöyle devam etti: 

"Bahçeli son zamanlarda bana çok fazla vurmaya başladı. Sayın Bahçeli, hızıma ayak uyduramazsın. Benim nerede ne yaptığımı bilemezsin. Çünkü benim senin kadar istirahat etmeye vaktim yok. Bahçeli, yazılı açıklamasında 'Ciddi meseleleri ayak üstü mü konuşuyorsunuz? diyor. Bahçeli, biz yeri gelir ayak üstü, yeri gelir oturumlarda, yeri gelir ikili, yeri gelir tüm dışişleri mensuplarıyla beraber bu görüşmeleri yaparız. Sen bize diplomasi öğretme. Uygur Türkleri çok ağır koşullar altındayken, Ankara'da ağırladığınız Çin Devlet Başkanı'na, altında imzanız bulunan devlet nişanını, Süleyman Demirel'in cumhurbaşkanlığı döneminde nasıl verdiğiniz onu söyleyin? Altında sizin imzanız var, karşılığında ne aldınız? Bize ne faydası oldu da devlet nişanı verdiniz, Uygur Türkçesini yasakladı diye mi verdiniz?" 

Erdoğan, konuşmasının sonunda, stadyum etrafını dolaşarak partililere kırmızı-beyaz karanfil dağıttı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim