• BIST 11064.85
  • Altın 2559.282
  • Dolar 33.0331
  • Euro 35.9507
  • Ankara : 29 °C
  • İstanbul : 30 °C
  • İzmir : 38 °C

Yeni Stratejik Plan görüşüldü

09.07.2009 19:20
Yeni Stratejik Plan görüşüldü
Gölbaşı Belediyesi yeniden hazırlanması gereken (2010-2014) Stratejik Plan çalışmalarını başlattı.

Yeni Stratejik Plan görüşüldü

Gölbaşı Belediyesi yeniden hazırlanması gereken (2010-2014) Stratejik Plan çalışmalarını başlattı. Bu kapsamda Belediye Meclis üyelerinin de görüşlerinin alındığı toplantı, Meclis İhtisas Komisyonları toplantısında yapıldı.

Toplantıda, “Belediye Meclis Üyelerinin belediye faaliyet ve projeleri, belediyenin olumlu bulduğunuz yönleri, avantaj sağlayan durumların neler olduğu, faaliyetleri engelleyen hususlar ve nasıl bir Gölbaşı Belediyesi hayal ediyorsunuz ve belediyeden beklentileriniz nelerdir?” sorularına cevap aranırken, aynı konuların Kent Konseyi toplantısında da değerlendirileceği belirtildi.

NASIL BİR GÖLBAŞI HAYAL EDİYORSUNUZ

Gölbaşı Belediye Meclis Salonu'nda yapılan toplantıda, “Güçlü yönler, zayıf yönler, fırsatlar ve tehditler” şeklinde ana başlıklara ayrılarak görüşülen konuların, Gölbaşı'nın geleceği için önemli olduğu ve toplantının oldukça verimli geçtiği bildirildi.

Stratejik yönetim anlayışının benimsenmiş olmasının önemi toplantıda dile getirilirken, norm kadro, teknik yeterliliğe sahip personel ve teknolojik donanım önemli güçlü yönler olarak sıralandı.

ARTILAR, EKSİLER TARTIŞILDI

Toplantıda 'zayıf yönler' ana başlığı altında; imar planlarının tamamlanmamış olması, imar plan ve notlarında sürekli değişiklerin yapılması, arşiv sistemindeki yetersizlik ve belediye çalışanlarının kreş, sosyal tesis ve lojmanlarının bulunmaması ile kent meydanı gibi konular tartışıldı. Fırsatlar başlığı altında yapılan görüşmelerde, Gölbaşı'nın doğal değerlerinin öneminin altı çizilirken, özellikle hızla artan nüfusa paralel olarak konut alanındaki gelişmeler vurgulandı. İstihdam kapasitesi yüksek fabrika ve işyerlerinin Gölbaşı'nda bulunmasının önemine dikkat çekilirken, Ankara-Konya devlet karayolu ve çevre yolunun da Gölbaşı'ndan geçiyor olmasının büyük bir kazanç olduğu belirtildi.

ALT GEÇİT ÖNEMLİ BİR TEHDİT

Ankara-Konya karayolunun Gölbaşı için bir kazanç olduğu fakat ikiye bölünme dolayısıyla yolun alta alınmamasının önemli bir tehdit olduğunun vurgulandığı toplantıda, Gölbaşı göllerini çok başlılıktan kurtaracak bir idari yapının eksikliği de önemli bir sorun olarak dile getirildi. Toplantıda ayrıca, arsa değerlerinin yüksek olması nedeniyle kamulaştırma maliyetlerinin yüksek olması, kadastro parsellerinin çok hisseli olması, imar planlarının tadilatlarında donatı alanlarını azaltmaya yönelik taleplerin bulunması ve geçmişte köy tüzel kişiliklerince köylülere tahsis edilen arsa bedellerinin tahsilatın da problemlerin yaşanması 'önemli tehditler' ana başlığı altında dile getirildi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim