• BIST 9344.97
  • Altın 2011.2
  • Dolar 30.9006
  • Euro 33.3625
  • Ankara : 4 °C
  • İstanbul : 4 °C
  • İzmir : 8 °C

Yok denilen belge ortaya çıktı

21.01.2010 19:06
Yok denilen belge ortaya çıktı
Gölbaşı Kaymakamlığının 2009 yılı değerlendirme toplantısında, Ak Partili İl Meclis Üyeleri ve MHP'li İl Genel Meclis Üyelerinin tartışmalarına neden olan “Turizm Enformasyon Bürosu kurulması ” ile ilgili Ankara İl Özel İdare İl Genel Meclisinde konu ile

Gölbaşı Kaymakamlığının 2009 yılı değerlendirme toplantısında, Ak Partili İl Meclis Üyeleri ve MHP'li İl Genel Meclis Üyelerinin tartışmalarına neden olan “Turizm Enformasyon Bürosu kurulması ” ile ilgili Ankara İl Özel İdare İl Genel Meclisinde konu ile ilgili Gölbaşı Belediyesine resmi yazı yazılması kararı alındığı ortaya çıktı.
MHP İl Genel Meclis Üyesi Fehmi Kandemir ve Aydın Gülhan'ın “elinizde belge varsa, kamuoyu ile paylaşın öyle bir şey yok” tezi de çürümüş oldu.

TARTIŞMALARA NEDEN OLMUŞTU
Gölbaşı Kaymakamlığının 2009 yılı değerlendirme toplantısında Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Deveci “Gölbaşı'nda ki turizm projelerini n yapılabilmesi için Turizm Enformasyon Bürosu kurulması gerektiğini, ancak Turizm Büro kurma yetkisinin Gölbaşı Belediyesinde olduğunu hatırlatarak “Belediyeden bu konuda temennimiz olmasına rağmen herhangi bir girişim olmadı” demişti. İl Genel meclis Üyesi Selim Kaymak ise bu konuda gerekli yazışmaların yapılmasına rağmen, belediyenin üzerine düşen görevi yapmadığını iddia etmişti.
Bu iddialar üzerine MHP'li İl Genel Meclis Üyeleri Fehmi Kandemir ve Aydın Gülhan'da öyle bir yazının var olmadığını iddia ederek, bu belgeleri kamuoyu ile paylaşmasını istemişti.
İl Genel Meclis Üyesi Selim Kaymak ve Mehmet Deveci bu gelişmeler üzerine Ankara Özel İdaresi İl Genel Meclisinde alınan “Turizm Enformasyon Bürosu”nun kurulması için temenni mahiyeti taşıyan raporun Gölbaşı Belediyesine gönderilmesi kararını Gölbaşı Taraf aracılığı ile kamuoyu ile paylaştı.
İl Genel Meclis Üyesi Selim Kaymak, Turizm Enformasyon Bürosunun kurulması için Ankara İl Genel Meclisine Ak Partili üyeler olarak önerge verdiklerini ifade ederek, önergenin komisyonda değerlendirildiğini ve bu komisyon raporunun Gölbaşı Belediyesine gönderildiğini söyledi.
Ak Partili İl Genel Meclis Üyelerinin yazının gönderilme kararını paylaşması ile birlikte, Fehmi Kandemir ve Aydın Gülhan'ın “Bu konuda belediyede çözülecek bir iş varsa, biz çözeriz” sözü ise şimdilik ortada kaldı.
Aydın Gülhan ve Fehmi Kandemir'in Turizm Enformasyon Bürosunun Gölbaşı Belediyesince kurulması için gerekli çalışmaları yapıp, bu konuya çözüme kavuşturup kavuşturamayacaklarını ise zaman gösterecek.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Gökhan
22 Ocak 2010 Cuma 09:28
Rapor
Alınan temenni kararını yayınlamışsınızda, Gçlbaşı Kaymakamlığına ve Gölbaşı Belediyesine gönderilen RAPOR nerede.
Alınan kararın bağlayıcı olması ve devamının gelmesi için söz konusu RAPOR'un ve diğer üst yazıların da olması gerekmez mi Sayın Taraf Gazetesi ilgilileri.
Burda TARAF olduğunuz çok açık. Ama çok ayıp ediyorsunuz.
Olmayan bir şeyi var gibi göstererek yayınlamanız hiç etik değil.
Siz kendinizin çok zeki olduğunumuzu düşünüyorsunuz yoksa?
Lütfen daha dikkatli olalım ve ortamı germek durumunda olmayalım.
Bunu yayınlamazsınız sanırım. Başarılar....
NOT: Yayınlanan rapor Ankara Vali İmzalıdır. Gölbaşı Taraf Gazetesi olarak hiç bir kişiye yada zümreye taraf olma şansımız yoktur, olamazda Sayın Kandemir ve Gülhan'ın cevap hakkı vardır. Bilgilerinize
212.174.179.194
ÖMER DEMİR
21 Ocak 2010 Perşembe 22:16
TURİZM BÜROSU ÇÖZÜM DEĞİL
GOLBAŞIN TURİZMDE TÜRKİYE VE DÜNYA MARKASI OLACAK POTANSİYELE SAHİPTİR. TURİZM ENFORMASYON KURARAK TURİZMİ GELİŞTİRMEK MÜMKÜN DEĞİL. ÖNCE MOGAN EYMİR GÖLLERİMİZİ GÖLETLERİMİZİ TURİZM İMARINA AÇMANIZ LAZIM. SONRA 4 - 5 YILDIZLI OTELLERİ HİZMETE AÇMANIZ LAZIM. GÖLLERİN ÇEVRE KORUMA REKREASYON PROJELERİNİ YENİLEYİP ÇİÇEKLERLE AĞAÇLARLA DONATMANIZ LAZIM. GÖLBAŞINDA TURİZM BİLİNCİ OLUŞTURMANIZ VE DÜNYA TURİZM FUARLARINDA TANITIM YAPMANIZ LAZIM... VESSELAM TURİZMDE YAPILACAK ÇOK İŞ VAR YAPILAN HİÇ BİR ŞEY YOK. ENFORMASYON BÜROSU İLE TURİZM GELİŞMEZ. ÖNCE TURİZMİ BİLENLERE DANIŞIN. DİNLEYİN. ÖĞRENİN.
88.230.227.158
Cimşitli
21 Ocak 2010 Perşembe 21:46
Selim bey bizim koyunlar ne oldu
Selim bey kaymakam beyin yanında taahhüt ettiğin 50 köylüye vereceğin 1300 koyun ne oldu. Köylülere ilan ettinizmi, nereden ve nasıl vereceğinizi. Bir açıklama yapında köylüler gelsin alsın şu koyunlarınızı. Açıklama bekliyoruz. Takipçisi olacağız
92.45.182.67
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim