• BIST 11156.2
 • Altın 2547.659
 • Dolar 33.014
 • Euro 35.9538
 • Ankara : 29 °C
 • İstanbul : 27 °C
 • İzmir : 34 °C

"Şerre Motor, Hayra Fren oluyorlar! "

26.11.2008 18:49
Şerre Motor, Hayra Fren oluyorlar!
Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Ak Partili Belediye Meclis üyesi Yakup Kurtoğlu kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.Kurtoğlu basın açıklamasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak eleştirilere ve iddialara yanıt verdi.


Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Ak Partili Belediye Meclis üyesi Yakup Kurtoğlu 25 Kasım Salı günü Kebabistan Restarauntta saat 09:00 da kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek kendisine ve belediyeye yapılan eleştiri ve iddialara yanıt verdi.
Belediye meclis üyeleri Göksel Akbaş,Fikret Akliman,H.İbrahim Meral ve Engin Çelik inde katıldığı basın toplantısında Belediye Meclis üyesi Yakup Kurtoğlu hakkındaki iddialara sert bir şekilde yanıt verdi. Sözlerine katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür ederek başlayan Kurdoğlu, Gölbaşı nın alt geçit projesi nedeniyle bir tartışma yaşandığını ve bazı ilçe başkanları,belediye meclis üyesi ve oda başkanının yerli yersiz açıklamalar yaptıklarını ifade etti.

ALT GEÇİT GÖLBAŞININ EN BÜYÜK SORUNU
Büyükşehir belediyesinden istenen yetkide kendisinin de imzası olduğuna dikkat çeken Kurtoğlu ( 5 yıl önce Gölbaşı nın en büyük problemlerinden biri alt geçitti ve halende öyle. Konya yolu yüzlerce can ve mal kaybına neden olmuştur ve bu kazaların hepside ulusal ve yerel basında da yer almıştır. Alt geçit projesini en kısa sürede tamamlamak ve artık Gölbaşının kanayan yarasına merhem olmak için Büyülşehir belediye başkanı Melih Gökçek ten yetki istedik.Sayın başkanda bizleri kırmayarak bu yetkiyi bize vermiştir.) şeklinde konuştu. Büyükşehir belediyesinden aldıkları yetkiden sonra bu projeyi bir an önce meclis onayından geçirmek için belediye meclisini olağanüstü toplantıya çağırdıklarını fakat muhalif belediye meclis üyeleri tarafındanbu projenin engellediğini ifade eden Yakup Kurtoğlu bu anlayışın hizmete engel olduğunu ifade etti.

KAMUOYUNA YANLIŞ BİLGİLER VERİLMİŞTİR
Belediye Meclis Üyesi Yakup Kurtoğlu yapılan yalan yanlış açıklamalarda kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğine dikkat çekerek ( Alt geçit projesi 2009 yılı mali bütçesinde yer almaktadır. Gölbaşı Belediyesinin 2009-2013 stratejik planında da yer almaktadır. Bu tür açıklamaları yapanlar bilgi sahibi olmadan fikir yürütmüşlerdir.

BİZ NEDEN YAPILMADI DİYE ELEŞTİRİ BEKLERKEN YAPMAMIZA ENGEL OLDULAR
Kurtoğlu ( Bizler Gölbaşı belediyesi neden bunu yapmadı diye eleştiri beklerken,belediye meclis üyesi arkadaşlarımızın bazıları projenin hayata geçirilmesine engel oldular.) sözleriyle şaşkınlığını ifade dereken (Gölbaşına yapılacak hizmete engel olundu.) şeklinde konuştu.

NEDEN ENGEL OLDUNUZ ? HAKLI GEREKÇENİZ NE ?
Köprülü kavşağın yapılmasına engel olan belediye meclis üyelerinin hiç bir haklı gerekçesi olmadığını ifade eden Kurdoğlu, yapıan muhalif açıklamaların kamuoyunu yanlı bilgilendirmek maksadıyla yapıldığını belirterek (açıklamalarda söylenenlerin gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.) dedi.Yapılan açıklamalardaki iddaiları belgelerle çürüten belediye meclis üyesi Yakup Kurdoğlu iddialara bir bir yanıt vererek şunları söyledi;
1.Kamuyouna köprülü kavşağın imar planının yapılmadığı belirtilmiştir.Ama Köprülükavşak alt geçit ve su kesen deresi güzergah değişiklikleri imar planı 25/3/2008 tarihinde onaylanmıştır.
2. Gerekli izinlerin alınmadığı iddia edilmiştir fakat su kesen deresi değişkliğiyle ilgili Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğünden 27/09/2007 tarihinde muvafakat alınmıştır.Belgesi elimizdedir.Kamulaştırma ile ilgili herhangi bir sorun yoktur.
3.Köprülü kavşak alt geçit projesinin maliyetiyle ilgilibazı siyasilerin basına yansıttıkları 35-40 trilyon TL gibi rakamlar gerçeği yansıtmamaktadır.Bu rakamlarla kamuoyu bilerek yanıltılmaya çalışılmıştır.Biz bu Köprülü kavşağı konuşulan rakamların yarısına hatta daha da altına mal edeceğimizi kamuoyuna bildirmek isteriz.İstenildiği takdirde bu belgeleride kamuoyuyla paylaşmaya hazırız) dedi

GÖLBAŞINA LAYIK OLAN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ DEĞİLLER
Meclis üyesi Yakup Kurtoğlu, köprülü kavşak alt geçidin yapılmasına engel olan belediye meclis üyelerinin Gölbaşına layık bir belediye meclis üyesi olmadıklarını iddia ederek ( Eğer Gölbaşına layık birer meclis üyesi olsalardı, doğruları ilçe başkanlarına anlatırlar ve o talihsiz açıklamalar olmazdı.

YALAN!YANLIŞ!İFTİRA!
Belediye meclis üyesi Yakup Kurtoğlu yapılan açıklamarın yalan ve iftira olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü; (Yapılan açıklamalar yalan yanlış ve iftiradır.Projenin muhammen bedeli 20 trilyon liradır.Hatta ve hatta 20 trilyonunda altında olabilirdi. Projenin hayata geçirilmesine karşı çıkanlar şu anda pişmandırlar. Bu Gölbaşı için bir milattır. Siyaset yalan dolan değil dürüst yapılmalıdır. Bizim belediye olarak ana ve temel prensibimiz budur.

BELEDİYELER SON 1 YILDA MAKYAJ YAPARLAR
Tüm Türkiye de genel olarak belediyelerin son bir yılıda makyaj yaptığını ve alt yapı sorunlarını geri plana aldıklarını ifade eden Kurtoğlu Gölbaşı belediyesinin bu kavrama karşı olduğunu ve tek amaçlarının Gölbaşına hizmet etmek olduğunu belirtti
Gölbaşı belediyesinin Türkiye de en çok çalışan ve hizmet eden belediyeler sıralamsında ilk 10 a girebileceğine dikkat çeken Kurtoğlu ( eğer düşmanlık yapmasalardı Gölbaşına yapılan yatırım 50-55 trilyon civarında olurdu.Parmakla gösterilen Çankaya belediyesi bile 4,5 yılda 6-7 park yapmıştır. Biz bu dönemde 48 tane parkı vatandaşın hizmetine sunduk. Yapılacak olan diğer hizmetlerimizi de kamuoyu zaten biliyor.29 Mart seçimlerinden sonra Gölbaşı ankaranın en büyük ilçesi olacak. 4,5 yılda GÖLBAŞI BELEDİYESİ hep ilkleri yaşadı. dedi

CHP İLÇE BAŞKANI NE DEDİĞİNİ BİLMİYOR!
CHP ilçe başkanının yaptığı açıklamara da değinen Kurtoğlu CHP İlçe başkanı ne dediğini bilmiyor. Kendi söylediği kendi söylediğini tutmuyor. Bahsettiği rakam 2 yıl önceki rakamdır. Bizim yapacağımız 15 trilyonluk yatırım Gölbaşını ipotek altına alacaksa 65 trilyonluk yatırım ne yapar Gölbaşını ne hale sokar? Biraz gerçekçi olsunlar. dedi.

KUSURA BAKMASINLAR GÖLBAŞINA SEVDAMIZ DEVAM EDECEK!
MHP ilçe başkanının gerçekçi olmayan bir açıklama yaptığını belirten Kurtoğlu ( Sayın başkanların TBMM de güçlü grupları var kanun teklifi hazırlatıp belediyelerin görev süresini 4,5 yıl olarak değiştirsinler. Son kalan 4 ayımızda hizmet yapmayacağız mı yatırım yapmayacak mıyız yan ?Kusura bakmasınlar Gölbaşına sevdamız devam edecek. Onların hizmetle alakaları bile yok.

ŞERRE MOTOR HAYRA FREN OLUYORLAR
MHP ilçe başkanı hayra motor şerre fren yapacağı yerde tam tersini yapmıştır. Soruyorum kendisine kendi iktidarları döneminde GÖLBAŞINA neyi yaptılar.Evet yapmışlar bir okula tuvalet yapmışlar.Sormuşlarmı vatandaşa , sormuşlarmı ilçe başkanlarına,sormuşlarmı siyaeitçilere bu proje nasıl olacak diye? Bunlar boşl laflar. dedi
Alt geçit projesinin 2008 yılında yapılacağının belli olduğunu fakat büyükşehir belediyesinden yetki alarak bu projeyi kendi özkaynaklarıyla yapmak istediklerini belirten Kurtoğlu MHP Grup başkanvekili AHMET ÇAVDARA hitaben ise «Ahmet beyin gözleri var GERÇEĞİ GÖRMEZ , kulağı var GERÇEĞİ DUYMAZ, dili var GERÇEĞİ SÖYLEMEZ dedi.

AHMET ÇAVDAR GERÇEĞİ GÖRMEK İSTEMİYOR
Ahmet Çavdar beyin arsaları satıyorsunuz ama yatırım yapmıyorsunuz gibi iddiaları var. Ama Ahmet bey gerçeği görmek istemiyor. Yapılan hizmetleri bunun gibi iddialarla perdelemek istiyor.
3 lü olsun güçlü olsun diyordunuz ne oldu? diye bir iddia var.Evet güçlü olduk Gölbaşına yapılmayan yatırımlar yapıldı.İftira ve yalan işte Ahmet Çavdar›ın gerçek yüzü bu!
Karaoğlan köyüne hizmet yapılmadığı iddia edilmiştir ama karaoğlan köyünün asfaltı yapılmıştır.Su ve kanal bedeli 5 trilyonlşuk yatırım yapılmıştır.Karaoğlan köyünde satılan arsalardan elde edilen gelir 384 MİLYAR 500 tl dir. Yapılan hizmet ise toplamda 2.9 TRİLYONDUR.Ahmet b ey arsaları sattınız ama borclarına sahip çıkmadınız diyor. Taşpınar mahallesinin 300 bin ytl lik borcu ASKİ›ye ödenmiştir.Tuluntaş köyü için 75 bin YTL borç ödenmiştir. Ahmet bey külliyen yalan söylüyor.Karakterinede uygundur. dedi

BELEDİYEDE HEMŞERİCİLİK YAPILMIYOR
Gölbaşında hep hemşericilik ve yerli-yabancı iddiaları sık sık gündeme gelir diyerek sözlerini sürdüren Kurdoğlu insanların nereli olduğuna değil nasıl hizmet ettiklerine bakılması gerektiğine dikkat çekti.
Kurtoğlu, Yerli-yabancı iddiaları mikroplaşıyor. Dünya globallleşiyor ama biz yermizde sayıyoruz Ankaralıyız diyenler ne yaptılar çıksınlar söylesinler. 25 yıllık siyasi hayatımda GÖLBAŞINA hizmet vermek için uğraş veriyorum. İşe yerleştirdiğimiz insanlar var.Ankara büyükşehir belediyesi ve yan kuruluşlarında şimdilik tespit ettiğimiz 235 çalışan var ve bunların nüfus kökenine bakacak olursak %95 i GÖLBAŞILIDIR.

ÇENE ÇALMAKLA GÖLBAŞILI OLUNMAZ
Çene çalmakla GÖLBAŞILI olunmaz İfitra etmekle de GÖLBAŞILI olunmaz. gölbaşına layık olursan başımızın üstünde yerin var.Ama ifitiracısın AHMET ÇAVDAR dedi.

HULUSİ GÜRPINAR ESNAF ODASINI CHP NİN SEÇİM BÜROSU GİBİ KULLANMASIN
Gazetemiz muhabirinin Hulusi Gürpınar›ın açıklamaları hakkındaki düşünceleri sorması üzerine ise Kurtoğlu, Hulusi Gürpınar bulunmuş olduğu odayı CHP nin seçim bürosu olarak kullanmasın. Siyaset yapmak istiyorsa berber önlüğünü çıkarır gelir siyaset yapar.Daha önce belediye başkanına övgüler yağdıran Hulusi Gürpınar şimdi neden böyle diyor anlamakta güç değildir dedi.
Diğer basın mensuplarınında sorularını yanıtlayan Yakup Kurtoğlu boykot eden belediye meclis üyeleri hakkında kendilerinin bir yaptırımı olmadıklarını ifade ederek ( Bu konudaki kararı ilçe teşkilatımız verecektir ) dedi.
Basın mensuplarının sorularını yanıtlanmasının ardından katılımcılara teşekkür edilerek basın toplantısı sona erdirildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
yıldırım
30 Kasım 2008 Pazar 13:52
bukadarda olmaz ki
hulisi gürpınar belediyenin altındaki berber dükkanından çıktığında beridir yapmış olduğun beyanatları bir esnaf olarak yakından takip ediyorum.ama sana yakışmıyor eğer şu anda verdirdiğin beyanatları orada kiracıyken söylemiş olsaydın tamamdı ama niye oradan çıktıktan sonra bunları yapmaya başladın onun için adamın aklına da gelmiyor değil acaba gürpınar........................................................................................................................................mı diye
81.213.206.116
gölbaşılı
28 Kasım 2008 Cuma 18:06
durmak yok yola devam
Allah yar ve yardımcınız olsun bu arada haccınızda mübarek olsun Allah gitmeyenlerede nasip etsin
81.213.157.82
muharrem
27 Kasım 2008 Perşembe 01:36
Allaha amanet ol
seni yürekten kutluyorum.ben gölbaşılı biri olarakgerek gölbaşına grek gölbaşı ınsanına yapmış oluğun hızmetlerintanığıyım.o kadar nüfüs kağıdı gölbaşı yazılı siyasetle meşkul olan gördüm ama sein kadar insanlara faydalı olanını görmedim.keşke senin yüzde birin kadar olabilseler.üzülme başkan meyveli ağaç taşlanır.
88.254.108.55
Diğer Haberler
 • Devlet Bahçeli caddeye indi04 Nisan 2010 Pazar 18:40
 • Ilıcak: AKPden de kaset çıkabilir09 Mart 2009 Pazartesi 18:42
 • MHP Milletvekilleri Gölbaşı’na Çıkarma Yaptı07 Mart 2009 Cumartesi 13:42
 • Pusulada hangi parti kaçıncı sırada?26 Ocak 2009 Pazartesi 13:08
 • BBPde Bakü Katliamını Anma Programı Düzenlendi21 Ocak 2009 Çarşamba 18:26
 • AK Partinin Ankara adayı Melih Gökçek31 Aralık 2008 Çarşamba 13:51
 • AK Partinin Ankara anketi sonuçlandı31 Aralık 2008 Çarşamba 08:35
 • İlçeler için pazar yoklaması30 Aralık 2008 Salı 08:15
 • Gökçek, o gün salonda neden yoktu?30 Aralık 2008 Salı 08:10
 • Adaylık bildirimi için son tarih27 Aralık 2008 Cumartesi 20:38
 • ÖNE ÇIKANLAR
  • Ankara’ya Deniz Geliyor, Kürekler Gölbaşı’nda Çekiliyor
  • Gölbaşılı Çocuklar Sinemada Buluştu
  • Miniklerin Kur'an başarısı
  • İbrahim Ateş'ten Ayasofya açıklaması
  • Kaset Kumpasının Ayrıntıları! Çilingirle Girip Kamera Yerleştirmişler
  • 15 Temmuz'da Kışlaları Dolaşan Beyaz Elbiseli Kişi Aranıyor
  • İnanılmaz Bir Yükseliş Öyküsü! Temizlik İşçiliğinden Genelkurmay İmamlığına
  • Akıncı Üssü'nde Yakalanan Ünlü Kolejin Sahibi: Sosyal Etkinlik İçin Gittim
  • Dolar 3 TL'yi Aştı, Altın Tarihi Zirveyi Gördü
  • FETÖ'nün "yapılacaklar" listesi
  • Er Kurtuluş Kaya'yı darbeci binbaşı Ahmet Taştan gözünden vurmuş
  • FETÖ elebaşının yerine İsmail Büyükçelebi'nin geçmesi bekleniyor
  • Cumhurbaşkanlığı'nda başyaverlik kaldırılıyor
  • Kumpas soruşturmasında 65'i asker 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
  • Darbeci Kara Havacı Yarbay Davut Uçum'un ifadesi
  • Kemal Kılıçdaroğlu'dan Özel Harekatları ziyaret
  • Jandarma ve Emniyet kriminalde gözaltılar!
  • İstanbul üzerinde uçan darbeci F-16 pilotları tutuklandı
  • İstanbul Başsavcılığına İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan atandı
  • Berat Albayrak: Bu yapının sızmadığı kurum yok
  1/20
   Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Gölbaşı Taraf | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : 0312 484 23 84 0541 200 20 19 0533 966 12 89 | Faks : 485 04 53 | Haber Yazılımı: CM Bilişim